Која фирма за продажба на компјутери во МК е најдобра/најлоша според вас?

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Амц - имам земено едно двд пред 5 години .. и фала богу топ е уште.. услугата им е бед .. а и други се имаат жалено

Анхоч-поситни работи имам земено ..ама екстра у секој случај ...треба да отворат некоја поголема продавница..

Нико - све ми е од таму .... само цд-двд ромовите им се бед ..мене ми се заебаа 2 режачи од таму ..али и можда марката не ми се погодила.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Уффф полоша фирма од АМЦ неам видено.Одам од таму монитор да земам и одбрав еден филипс (не памтам шо марка беше) со ТЦО 03.И го носам дома и гледам нема лепенка ТЦО 03 и го гледам одпозади дали пише дека има заштита го гледам нема.Прашав еден човек дали има заштита да не се изглупирам само во АМЦ и ми вика виа нема а и не е таква марка каква што си купил туку послаба и без ТЦО.И после самите знајте.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
И се е јасно.. :bravo:

Брат не ја штеди тастатурата.. пиши малку повеќе..
Ај ако не се срамиш, пиши дали риверсофт се добри/лоши.

Он-Топик: За Штип најдобри се “Поли Проект’’, надобри цени, и најдобра услуга. :smir:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Mebius se vrv vo cela makedonija ni set ni met nit nisto :)
А луѓето од кај што Мебиус ја зимаат цела роба?:pos2: И не се сложувам со тебе, дрва се. Имам купувано доста ствари од кај нив(преку 3000 евра), и коа ми дојде зорт едно ебано стикче од 250 денари да ми сменат под гаранција, се искурназија. Од тогаш секој ден му се молам на господ од тие 3000е на некој муштерија да не му рикне нешто, па да треба да давам од свој џеб. Стикче ке платам, графичка од 350 евра не!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
само АНХОЧ и АНХОЧ, и никој друг а можеби и неоком
во анхоч услигата е завидно ниво ама коа наивни муштерии ќе купат комп. од анхоч
и гарантирано квалитет ќе добијат ама на крај нема да испадне како што си сакал на пример можности и опции за кросфаер или подршка за надградба и т.н.
значи пред да купите комп. прво треба знаење што е РАМ,ХДД,ГРАФИЧКА,МАТИЧНА,НАПОЈУВАЊЕ и др. и тогаш во анхоч по желба и избор да купите и квалитетот е гарантиран.
Јас имам комп. од анхоч и веќе 2 години го користам и се уште е под гаранција
и не најдов никаков проблем значи НЕМА УТКА:salut:
п.с. во анхоч сите производи што се на лагер,произведени воглавно од тајван,канада и уса а мнооогу ретко кина скоро нема шанса
затоа се поскапи во однос од другите продавници што се појаки а од кина е и холандија и ефтини се, со исклучок(холандија)
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
^ Тој што знае што е CPU, RAM, HDD, GFX, MB, PSU ќе си ги купи компонентите посебно и ќе си го склопи компјутерот дома сам. А тие што купуваат компјутери од понуди дадени од продавница или не се разбираат или не им е гајле каков е компјутерот туку само им е битно да го имаат.
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
само АНХОЧ и АНХОЧ, и никој друг а можеби и неоком
во анхоч услигата е завидно ниво ама коа наивни муштерии ќе купат комп. од анхоч
и гарантирано квалитет ќе добијат ама на крај нема да испадне како што си сакал на пример можности и опции за кросфаер или подршка за надградба и т.н.
значи пред да купите комп. прво треба знаење што е РАМ,ХДД,ГРАФИЧКА,МАТИЧНА,НАПОЈУВАЊЕ и др. и тогаш во анхоч по желба и избор да купите и квалитетот е гарантиран.
Јас имам комп. од анхоч и веќе 2 години го користам и се уште е под гаранција
и не најдов никаков проблем значи НЕМА УТКА:salut:
п.с. во анхоч сите производи што се на лагер,произведени воглавно од тајван,канада и уса а мнооогу ретко кина скоро нема шанса
затоа се поскапи во однос од другите продавници што се појаки а од кина е и холандија и ефтини се, со исклучок(холандија)
И јас се изнаслушав пофрални зборови за Анхоч, ама сепак најдобро е човек да си се разбира и да си ги купи компонентите од повеке места... затоа што колку е и да е добар Анхоч сепак нема некоја сјајна понуда (а незнам зошто??)... од РАМ има само Амапцер, ги нема на пример двојадрените Атлон 2 Х2 и тројадрените Феном 2 (мераклија сум на АМД :)) или куќишта/напојувања од КулерМастер, АСУС/МСИ/Гигабајт матични... така да фино би било да имаат барем нешто од ова за да немора човек да шета по продавници и да купува дел по дел.

Велам фино би било да имаат поголем избор затоа што мислам дека не се толку скапи колку што се збори, имам споредено цени на исти производи од разни фирми и многу пати испаднало дека Анхоч има пониска цена.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.518
само АНХОЧ и АНХОЧ, и никој друг а можеби и неоком
во анхоч услигата е завидно ниво ама коа наивни муштерии ќе купат комп. од анхоч
и гарантирано квалитет ќе добијат ама на крај нема да испадне како што си сакал на пример можности и опции за кросфаер или подршка за надградба и т.н.
значи пред да купите комп. прво треба знаење што е РАМ,ХДД,ГРАФИЧКА,МАТИЧНА,НАПОЈУВАЊЕ и др. и тогаш во анхоч по желба и избор да купите и квалитетот е гарантиран.
Јас имам комп. од анхоч и веќе 2 години го користам и се уште е под гаранција
и не најдов никаков проблем значи НЕМА УТКА:salut:
п.с. во анхоч сите производи што се на лагер,произведени воглавно од тајван,канада и уса а мнооогу ретко кина скоро нема шанса
затоа се поскапи во однос од другите продавници што се појаки а од кина е и холандија и ефтини се, со исклучок(холандија)
Anhoch prvpat gi zapoznav 2002 koga zemav Goliath od tamu i togasnite luge sto rabotea togas bea vistinski profesionalci.Togas seuste nemaa sertifikat od Microsoft tuku toa go dobija po nekoi 2,3 godini.No mi padna cudno koga nekade 2006 mislam eden po eden pocnaa da napustaat od tamu za na kraj da ostanat mnogu malku od onie sto vredat!Od site devojki sto rabotat tamu najkulturna i najmila e taa sto e gore na priemno vo servisot.Od timot sto bese 2002 uste taa e ostanata so sto realnosta kazuva deka rejtingot im e dosta padnat.Sto se odnesuva do sertifikatot od Microsoft toa e dokaz deka vgradenite delovi sto se vo konfiguraciite Altea i Goliath uspesno ke rabotat megusebno i nema da pravat konflikt.Zatoa i ne sekogas najdobrite delovi gi stavaat vo tie konfiguracii.A sto se odnesuva do prodazbata i servisot na delovite nemam nikakvi zabeleski.

^ Тој што знае што е CPU, RAM, HDD, GFX, MB, PSU ќе си ги купи компонентите посебно и ќе си го склопи компјутерот дома сам. А тие што купуваат компјутери од понуди дадени од продавница или не се разбираат или не им е гајле каков е компјутерот туку само им е битно да го имаат.
Vo red e posebno da si gi kupis no treba i da znaes koja komponenta so koja uspesno raboti a koja moze da pravi konflikt.Od tie pricini ne moze da se sostavi konfiguracija od delovi na bilo koj proizvoditel.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
само АНХОЧ и АНХОЧ, и никој друг а можеби и неоком
во анхоч услигата е завидно ниво ама коа наивни муштерии ќе купат комп. од анхоч
и гарантирано квалитет ќе добијат ама на крај нема да испадне како што си сакал на пример можности и опции за кросфаер или подршка за надградба и т.н.
значи пред да купите комп. прво треба знаење што е РАМ,ХДД,ГРАФИЧКА,МАТИЧНА,НАПОЈУВАЊЕ и др. и тогаш во анхоч по желба и избор да купите и квалитетот е гарантиран.
Јас имам комп. од анхоч и веќе 2 години го користам и се уште е под гаранција
и не најдов никаков проблем значи НЕМА УТКА:salut:
п.с. во анхоч сите производи што се на лагер,произведени воглавно од тајван,канада и уса а мнооогу ретко кина скоро нема шанса
затоа се поскапи во однос од другите продавници што се појаки а од кина е и холандија и ефтини се, со исклучок(холандија)
Грешка имаш,Анхош се најефтини.

само АНХОЧ и АНХОЧ, и никој друг а можеби и неоком
во анхоч услигата е завидно ниво ама коа наивни муштерии ќе купат комп. од анхоч
и гарантирано квалитет ќе добијат ама на крај нема да испадне како што си сакал на пример можности и опции за кросфаер или подршка за надградба и т.н.
значи пред да купите комп. прво треба знаење што е РАМ,ХДД,ГРАФИЧКА,МАТИЧНА,НАПОЈУВАЊЕ и др. и тогаш во анхоч по желба и избор да купите и квалитетот е гарантиран.
Јас имам комп. од анхоч и веќе 2 години го користам и се уште е под гаранција
и не најдов никаков проблем значи НЕМА УТКА:salut:
п.с. во анхоч сите производи што се на лагер,произведени воглавно од тајван,канада и уса а мнооогу ретко кина скоро нема шанса
затоа се поскапи во однос од другите продавници што се појаки а од кина е и холандија и ефтини се, со исклучок(холандија)
Не се поскапи туку поефтини.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Да ги искритикувам малку Анхоч. :)
Земав пред колку 1 месец има сигурно монитор од кај нив, Самсунг Т220, и коа го однесов дома и ја отворив кутијата, фалеше Power кабел и постољето беше искривено изгледа па не влагаше у мониторот. Другиот ден коа го вратив и им објаснив вака и вака, првин не веруваа, па се чудеа, па ти му викаш, не може, тој зема пробува со сила да го стави постољето и на крај се извинија,ме пратија у сервис и таму ми дадоа друг исти таков монитор. Е да, таа девојката горе у сервис стварно е најкултурна и најфина. :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.518
Грешка имаш,Анхош се најефтини.



Не се поскапи туку поефтини.

Mislam deka toa sto kazuvas deka se najevtini vazi za Astra kompjuterskite konfiguracii dodeka za Goliath ne sum bas siguren deka se poevtini od drugite firmi.Mislam deka edinstvena razlika e sto Astra konfiguraciite imaat edna godina garancija a Goliath ima tri i plus vo Astra nemaat vgradeno System Recovery dodeka vo Goliath ima.No ako nekoj nema Goliath a saka da ima System Recovery vo negoviot kompjuter neka si instalira Acronis True Image Home 12 i ke si napravi podesuvanja kakvi nemu ke mu odgovaraat.Kolku za informacija Acronis programata e mnogu podobra od onaa sto ja stavaat vo Goliath megutoa Anhoch namerno stava nekoja no name za da ne mozat korisnicite da ja otkrijat i da mislat deka e nekoja posebna i specijalna i sami da si ja vgraduvaat vo kompjuterite bidejki ako stava Acronis lesno ke otkrijat na internet deka e broj 1 vo svetot i nikoj nema da kupi Goliath,ke kupi bilo koja poevtina i sam ke si instalira Acronis.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Грешка имаш,Анхош се најефтини.



Не се поскапи туку поефтини.
Да и јас така мислев пред да купам комп. ама излезе дека е поскапо
бидејќи си купив ГОЛИЈАТ Х790, и таму ги прашав зошто е толкава цена рекоа вака и вака и велат ако сакате ефтини имаме АСТРА модели по избор и гаранција 1 год. а Голијат 3год. и еден месец
тест период што значи можете да форсирате комп.

Да ги искритикувам малку Анхоч. :)
Земав пред колку 1 месец има сигурно монитор од кај нив, Самсунг Т220, и коа го однесов дома и ја отворив кутијата, фалеше Power кабел и постољето беше искривено изгледа па не влагаше у мониторот. Другиот ден коа го вратив и им објаснив вака и вака, првин не веруваа, па се чудеа, па ти му викаш, не може, тој зема пробува со сила да го стави постољето и на крај се извинија,ме пратија у сервис и таму ми дадоа друг исти таков монитор. Е да, таа девојката горе у сервис стварно е најкултурна и најфина. :)
Самсунг монитор е добра марка ама не си требал да купиш од
АНХОЧ туку Неоком,јас купив комп.од Анхоч но не и монитор само конфигурација.Мониторите од Анхоч се постари модели што значи
дека се купени од западноевропски метрополи од продав. од излози
што поминаа месеци месеци па затоа дава гаранција 1год. или 2г.
а Неоком 3год. гаранција купени директно од фабрика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom