Која фирма за продажба на компјутери во МК е најдобра/најлоша според вас?

Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Најлоша AMC, добро искуство имам со Anhoch и СЕТ, а малце од Мебиус се разочарав кога тврдеа дека една RAM плочка е во ред, додека ја тестирав на неколку конфигурации и на сите не функционираше како што треба.
Мислам дека не е баш така, АМЦ за разлика од СЕТ-ком има исти производи со повеќе гаранција
Имам статичен и лап топ од амц и досега немало никаков проблем .....лап топот сега бргу го земав но за разлика од софт мак и др фирми лап топот има највеќе гаранција и на батерија и на лап топ .
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Абе, да не дојде до тоа да треба да ја искористиш гаранцијата, тогаш почнуваат заебанциите. :) Мене АМЦ ко што ме имаат заебавано за гаранција за производ купен пред нецела недела, никој ме нема заебано.Јас кажав за моето искуство, дај боже сите да имате позитивно искуство.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Абе, да не дојде до тоа да треба да ја искористиш гаранцијата, тогаш почнуваат заебанциите. :) Мене АМЦ ко што ме имаат заебавано за гаранција за производ купен пред нецела недела, никој ме нема заебано.Јас кажав за моето искуство, дај боже сите да имате позитивно искуство.
Што поточно ти се случи? Во АМЦ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom