Која раса на кучиња ви е омилена?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Black Swan напиша:
Воопшто не сум љубител на раси,ама многу ми се свиѓа едно џукелче што живее кај мене пред зграда. Е,него би го чувала.Иначе е нечист лабрадор
Па зошто не го чуваш? Јас такво имам по дома, џукелче од улица и мислам дека попаметно куче нема да видам! Не планирав да чувам пак било што откако го немам доберманот, но ете, ова ми се вовлече под кожа и се зезнав пак, си го присвоив. Болно ми е тоа што еден ден, на било кој начин ќе го изгубам (поради тоа не сакам да се приврзам за било какво животинче), ама па најголемата радост ми е токму тоа ... :toe:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Дивајн напиша:
Па зошто не го чуваш? Јас такво имам по дома, џукелче од улица и мислам дека попаметно куче нема да видам! Не планирав да чувам пак било што откако го немам доберманот, но ете, ова ми се вовлече под кожа и се зезнав пак, си го присвоив. Болно ми е тоа што еден ден, на било кој начин ќе го изгубам (поради тоа не сакам да се приврзам за било какво животинче), ама па најголемата радост ми е токму тоа ... :toe:
Во право си стварно за ‘‘Болно ми е тоа што еден ден, на било кој начин ќе го изгубам (поради тоа не сакам да се приврзам за било какво животинче)‘‘ Иначе и јас ги сакам џукелчињата т.е. СОКАК ТЕРИЕРИ :icon_bigg
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
1.Рофтајлер(си чувавме една кучка се викаше Бети,кога имаше три години ние бевме на одмор летото и она нашла начин и избегала од дворот,стрвно куче...ја отруле

Истото се случи и со новиве некоја врста на куче што не расте многу,имавме женско..татко ми ми рече некоја мешана врста од териер и не знам ти што...но и тоа после 3 години ама баш истата случка,на одмор бевме и ја отруле...сега ги чуваме децата од истата кучка)
2.Хаски
3.Кокер Шпаниел
4.Пекинезер
5.Доберман
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Martin$ напиша:
Во право си стварно за ‘‘Болно ми е тоа што еден ден, на било кој начин ќе го изгубам (поради тоа не сакам да се приврзам за било какво животинче)‘‘ Иначе и јас ги сакам џукелчињата т.е. СОКАК ТЕРИЕРИ :icon_bigg
Или поточно раса Доџ (домашна џукела)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Bacillus gagous напиша:
Или поточно раса Доџ (домашна џукела)
Фала :salut: , а навистина ДОЏ доаѓа од домашна џукела?:uvo:
 

Anubis

Come To Sleep In My WORLD
Член од
2 март 2007
Мислења
953
Поени од реакции
0
Bacillus gagous напиша:
Или поточно раса Доџ (домашна џукела)
Јас мислам дека ДОЏ е скратеница од Домашно Огледувана Џукела:nesum:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сибирски самојед. :wub:
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Mnogu sakam SIBIRSKI SAMOJAD ama brat da donesam kuce doma i tato ke me isfrle!:ban?:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Моето омилено куче е шарпланинец.. иако дома имам пекинезер
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Шарпеи и американски басет:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom