Која раса на кучиња ви е омилена?

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Мена најомилената раса на кучиња ми е пекинезер, мало слатко и интересно.

А, која раса на кучиња ви е вас најомилена ? :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.162
Поени од реакции
30.718
Пекинезерите ги сметав за мали и одвратни кученца, се додека не го запознав Ралф (кучето на Скул). По живо и поинтересно кученце никогаш не сум видел. Тотално ми го смени мислењето за расата :)

Значи:
1) Пекинезер
2) Хаски
3) Шарпланинец
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
20
1.боб теил
2.чау чау
3.сибирски самоед
4.хаски
5.шарпланинец
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
sum cuval bela pudlica i gi obozavam :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
61
Искрено,сите кучиња ги сакам-од мали до огромни,од шугави до здрави,од палави до „мртви пувала”.:)
И џукела да е,битно куче да е.:)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Пикинезер, хаска, сибирски, биглови, шицу и др.

А најнеомилено, немам, сите си ги сакам :helou:
Ах колку сакам сите да ги имам дооома :vozbud:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
20
Скулгрл напиша:
Искрено,сите кучиња ги сакам-од мали до огромни,од шугави до здрави,од палави до „мртви пувала”.:)
И џукела да е,битно куче да е.:)
да да...али некое омилено шо ти праи кеф немаш?:proteza:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
61
ПрИтИ_гРл напиша:
да да...али некое омилено шо ти праи кеф немаш?:proteza:
Сите ми прават кејф.Не бирам.:)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Хаските ми се најубави кучиња. Поверни од нив здравје. А и пекинезерите не се лоши само се многу досадни. Ама многу :)
 

spiner

SE25
Член од
29 јануари 2007
Мислења
51
Поени од реакции
1
Jack Russell i Beagle онака ми се многу интересни и мили и игриви и бесни слатки,мали како топчиња се.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Една омилена неможам да одвојам...
Шарпланинец, Леси, Хаски, Сибирски Самојад, Кокершпаниел....тие ми се помили а иначе секакви сакам, само оние булдози и такви некој насилни шо се многи не ми праат кеиф зашо ме нервираат(те гледаат ко да си им утепал пола фамилија)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.204
Поени од реакции
190.261
Germanski ovcar.Mnogu pametno kuce koe se privrzuva za gazdata i e lesno za dresura.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
15
Хаски и германски овчар дефинитивно.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Mene stvarno mi se dopaga haski, mnogu se dobri
 
На врв Bottom