Која раса на кучиња ви е омилена?

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Многу ги сакам Хаските ако има некој за продавање ама мало сакам ајде да се пазариме?????
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
Аљаски Маламут. поубо немат.да најдам уба слика ко од моено куче ќе постирам.по шо неам слика баш од моено куче.иначе најмногу ги сакам по шо се мирни,сакет да се дружет со луѓе и ги сакет луѓево. моево куче никогаш немат каснато или за’ржено на некој чоек. освен по поштарине шо лајт :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
далматинец, хаски, и чау чау, закон кучиња
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Лабрадори, иако чувам лабрадор - ретривер и на овие простори многу е тешко да најдеш чист лабрадор поради тоа што се движат околу 6-700 евра ако е од ројал родител.







п.с. иначе можеби сте приметиле дека последниве 5 години има многу низ градов кучиња што наликуваат на лабрадори, тоа е поради што имаат многу силен ген и многу се размножуваат, а претеќно 80% од родот им е женски.
моето куче има 8 години прв пат кога роди имаше 9 кутриња од кои само 2 беа машки.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Мене највеќе ми се свиѓа Вучјак ама и Хаската не е лошаto e to
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Лабрадор, пошто се меѓу најинтелигентните кучиња, мастиф, бул мастиф, бразилска и аргентинска дога.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Imav porano haska ama umre... inaku mnogu ja sakaf. Bela cela, plavi oci... Sea si imam macence . Inaku stvarno najubavi se Sibirskite Haski
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Омилени раси ми се Американски басет

После Ирски териер

И шкотски териер
а исто така и хаски и самојед(иако стануваат по малку клише)
Овие од расните кучиња ми се поомилени а иначе си ги сакам и џукелчињава:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Еве го кучето кое ми е нај нај нај омилено, значи толку убаво јес да е познато по тоа дека е лошо и незнам што ама со тренинг се постигнува да биде помирно од маче, со став ко ниедно куче цврст и стабилен едното и единствено куче ПИТБУЛ
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

Kajgana Shop

На врв Bottom