Која песна би ја одбрале на свадба за првото танго?

Член од
21 јуни 2012
Мислења
18
Поени од реакции
7
Би сакала нешто брзо, поразлично од сите свадби на кои сум била. Само не знам свекорот и свекрвата како би реагирале ако го натерам маж ми да играме на Мадона или нешто слично или пак некој меш-ап од повеќе песни...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Мене ми беше Elvis Presley - I Cant Help Falling In Love With You и имавме кореографија, само јас и он игравме. Совршено беше, сите беа воодушевени. За луѓе кои планираат во блиска иднина, дефинитивно препорачувам да го направат истото (секако со било која друга песна) бидејќи мислам дека тоа нас ни ја обележа свадбата, ништо друго. А и не е ич скапо, ние имавме многу поскапи работи, па пак ова испадна нај од нив.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Нешто во овој стил.
Да се радува, скока и весели, а да не знае што го чека.
Ама тоа во следниот живот, кога ќе се прелаже некој Аргентинец. :)

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.111
Поени од реакции
15.053
Е дечки не се секирајте.Јас не се ни сеќавам на која песна заиграв на мојата свадба.Тогаш си како дрогиран од обврски:pos:
 

Semiramida

A prayer for the wild at heart kept in cages
Член од
27 јули 2013
Мислења
97
Поени од реакции
120
Јас на мојата венчавка за танго со сопругот си ја одбрав од Nazareth -Love Hurts. Во тоа време ми беше една од омилените балади и многу имав мерак да танцувам на таa песна .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom