Која песна би ја одбрале на свадба за првото танго?

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Уф тешко ми е да се определам! Имам многу песни на памет, не можам да се одлучам за една... Ама ај ете да речеме I don't wanna miss a thing:love:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Оваа песна беше на прво танго на мојата свадба лани. Малку по алтернатва прослава беше
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
да ви кажам најискрено, штета е покрај толку убави македонски балади да започнете свадба со странска песна, освен ако не ве врзува таа песна за некој момент... еве ви предлог од мене... наши македоски преубави балади со неверојатни текстови, кој гарант ќе ви го потврдат тоа што се обидувам да ви го кажам!


или

 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
.. Овие дефинитивно ќе бидат свирени :), посебно првата како прва.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
1.
2.
3.
Bonus:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom