Која песна би ја одбрале на свадба за првото танго?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Секако Владо Јаневски, сигурно нема оној истион валцер на милион свадби што го свират и е тапа досаден.
Јас веќе направив избор, уште да си најдам младоженец, и да го убедам лично Владо да ми пее :) (огромна желба)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
не знам ни дали е за танго ама дефинитивно, дефинитивно...како и за мојата свадба некогаш во некои времиња WONDERFUL TONIGHT - ERIC CLAPTON http://www.youtube.com/watch?v=vUSzL2leaFM&ob=av2e
--- надополнето: Sep 8, 2011 12:28 AM ---
by the way - пишете како да закачам видео како погоре што гледам...:unsure:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
My Baby You - Marc Antony
Nothing gonna change my love for you - Било која верзија
 

Amelie

Intelligence is sexy!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
16
Поени од реакции
19
Ова искомбинирано со некоја интересна кореографија. :X3:


Уште за свадба сум стасала, ама ајде, да си кажам. :D
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Владо Јаневски- од овој ден
Тоше - Усни на усни
Aleksandra Kovac - Da te volim malo je reci
Bon Jovi - Thank you for loving me ili All about loving you

Треба да се преговара со либето на темава :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Веќе ја договоривме. Песната што и на двајцата ни значи

 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Не сум фан на церемонијални свечености, свадби, крштевки и слично, ама ако веќе би требало да бирам, само ова-

 

Kajgana Shop

На врв Bottom