Која песна би ја одбрале на свадба за првото танго?

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
ме интересираат Вашите мислења во врска со која песна Вие би ја отвориле вечерта.... јас немам појма, највројатно нешто од Владо Јаневски...Вие???
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
како беше онаа од битлси... suddenly ..tn n n..
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
уште ова од мене и мислам дека е доста.. ја би си ги пуштила тие три..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Leonard Cohen - Dance me to the end of love

Песната има совршен текст и е мој прв и единствен избор за првото танго...
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
ме интересираат Вашите мислења во врска со која песна Вие би ја отвориле вечерта.... јас немам појма, највројатно нешто од Владо Јаневски...Вие???
Mислиш на ова? (Ја тераа како прва на свадба на едни блиски луѓе и тогаш првпат осетив емоција на свадба,иначе сум труп :D И викам истава песна најверојатно и кај мене)
Cреќа па 2-3 одат пред ората ,морам избор една да исфрлам од овие...Песни имам,уште да го усовршам тангото :pos:
2.
3.Sisqo - Incomplete
http://www.youtube.com/watch?v=UKfR2X1UT3M
4.Eros Ramazzotti - Un' altra te
http://www.youtube.com/watch?v=R3ihv5ateWw
 

Kajgana Shop

На врв Bottom