Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
ИнвестБанка и Комерцијална - Битола, тука...
Фини се од двете, а јас зашто повеќе ја користам Инвест и веќе ме знаат таму - побрзо проаѓам...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Za mene najdobri banki se Uni banka i Tutunska banka...
Stopanska samo ako imas cel den sloboden i debeli zivci samo neznam so site odat vo taa banka kako drugi da nema ??Da izvadis pari od edna kniska i da di stavis na druga e toa treba da se snima so kamera zboruvam za Kumanovo ...Komercijalna sekogas ima guzva treba da cekas barem vo Kumanovo ,e vo Prokredit banka ne su bil i ne znam kako e
Освен со Стопанска и Комерцијална немам искуство со други банки..И слободно можам да кажам дека Комерцијална е со светлосни години пред ова другата(барем во Струмица)..Како што вели овде Зоки ти требаат дебели нерви со секое влегување...редици, крвави погледи и никаква услуга..а конечниот резултат...изгубено време и незвршена работа.Незнам уште колку ќе издржам...и онака Струмикс ме малтретира да се превфрлам во НЛБ..која изгледа има што да понуди..посебно банкоматите..кои ги има на секој чекор..за разлика од првите две кои се дефицитарни..
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
ја смислам дека најдобра и нај организирана банка е Комерцијална, јас имам сметка во тутунска и ми се крева коса секој пат кога одам во банка, сите учени не доучени појма немаат што прават а толку неорганизирана банка од стопанска нема, да отидеш и живци да искинеш
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
ја смислам дека најдобра и нај организирана банка е Комерцијална, јас имам сметка во тутунска и ми се крева коса секој пат кога одам во банка, сите учени не доучени појма немаат што прават а толку неорганизирана банка од стопанска нема, да отидеш и живци да искинеш
kako toa znaes deka STB e neorganizirana a KMB organizirana koga vikas deka imas smetka vo NLB TB?

STB ne e neorganizirana, imaat premnogu guzvi zosto imaat stranki mnogu, ama ne se neorganizirani. Ne deka se idealni daleku od toa, znaat da pravat gluposti nevideno ama sepak od mnogu drugi se podobri.. Ne znam kako e vo KMB ne sum rabotel so niv ali od drugi so sum rabotel se podobri.
Uni se najljubezni, a IK se najlefterni onaka ides kaj niv zavrsuvas rabota, nikad guzva, opusteno do max.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Јас имам искуство со ProCredit Bank и со NLB Тутунска. Двете банки се супер според мене, до сега сум немал никакви проблеми во ниедна.

Сепак ја преферирам NLB Тутунска заради следните две поволности:
- подигање готовина од банкоматина на NLB групацијата во Словенија, Црна Гора, Србија, БиХ,... без провизија.
- Бесплатно online прегледување на состојбата на платежната картичка.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Бидејќи ќе одам да студирам Скопје, сакам да истам кредитна картичка. Која банка нуди најдообри услови за кредитни картички? Каде може да се зема било која сума (на пр. 100-200 денари)? И која банка има најмногу банкомати?
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
151
Поени од реакции
12
@ Petar Joker
Изгледа мислеше на дебитна картичка.
-Условите во банките се незначително различни за дебитна.
-Сумата која можеш да ја извадиш не зависи од банката туку од банкоматот (минимум 500 ден, но сите банки имаат одреден број на банкомати на кои што можеш и помала сума да вадиш).
-Најмногу банкомати има Унибанка.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Значит нема врска од која банка ќе земам, сеедно е, само би зел од Уни пошо имаат најмногу банкомати. Фала многу. Поздрав.
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Najprvo bev vo stopanska, za da izvadam pari sum cekal i po 1cas i sekogas koga izleguvav od bankata bev poln so negativna energija... eden den se iznervirav i pobarav debitna karticka i mi rekoa deka se plaka 350 den, jas kulturno izlegov i otidov otsprotiva vo UNI BANK i tamu mi rekoa deka izdavaat karticki bez pari...i tolku mi trebase mene! sega do den densen sum UNI i mnogu sum zadovolen zatoa sto :
-IMAAT BANKOMATI NA SEKOJ CEKOR
-PREFRLENITE PARI STIGNUVAAT VO ROK OD EDEN CAS t.e brzi se
-NIKOGAS NEMA GUZVA
-MLAD LJUBEZEN PERSONAL

I ke zaboravev.. ednas si ja zaboraviv kartickata vo bankomat:tapp: i posle toa se javiv vo call centarot i ubavo mi objasnija sto e kako e. Utredenta otidov do centralata i mi ja dadoa bez birokratski napinjanja. Otkako mi zamina vaznosta na kartickite tie mi se javija i otidov i vednas mi gi dadoa novite karticki taka sto dobiv vpecatok deka tie se grizat za se.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
тутунска дефинитивно!!!
моите работат во комерцијална и они беа први некое време ама како шо тргнале работите некако ги губат клиентите... несакам да објаснувам зашто едно ме мрзи друго не сакам да изнесувам ујавност некои податоци. ке кажам само срамота за директорите. паѓаат на премногу ниско ниво (да не речам на дно)!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
тутунска дефинитивно!!!
моите работат во комерцијална и они беа први некое време ама како шо тргнале работите некако ги губат клиентите... несакам да објаснувам зашто едно ме мрзи друго не сакам да изнесувам ујавност некои податоци. ке кажам само срамота за директорите. паѓаат на премногу ниско ниво (да не речам на дно)!
Ваљда оти Вмро е на власт :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ваљда оти Вмро е на власт :)
па... види.. 80% од вработените како и 90% од директорите таму се сдсм.. неќев да мешам политика у горенаведениот пост али сепак ме повлече за јазик...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
па... види.. 80% од вработените како и 90% од директорите таму се сдсм.. неќев да мешам политика у горенаведениот пост али сепак ме повлече за јазик...
Тоа е и причината оти си одат клиентите.Се се врти во животот,од каде дува сите натаму :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom