Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Во Халк ако си го заборавиш пасвордот за електронско банкарство наплаќаат 200 денари :sekcza:
 
M

Macedon1um

Гостин
Да, изгледа посветени се повеќе на фирми такви клиенти па овие помаливе многу не ги интересираат затоа и затворија еден куп експозитури низ државата. Сега се префрлив на комерцијална и само 30 денари ми месечно зимаат што е коректна сума
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
До сега бев премногу задоволен со НЛБ, но еве, од никаде ни излезе проблем. Ни стигна писмо дека на починат родител, кој имаше само трансакциска сметка за примање на пензија, за 8 месеци, стигнале некои недоспеани обврски од околу 19.000 денари. Ниту добивме некое известување претходно дека има долг, ниту пак имаше можност таа сметка да иде во минус. Ако некој имал слично искуство, нека пише што да очекувам во понеделник од идиотиве.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
До сега бев премногу задоволен со НЛБ, но еве, од никаде ни излезе проблем. Ни стигна писмо дека на починат родител, кој имаше само трансакциска сметка за примање на пензија, за 8 месеци, стигнале некои недоспеани обврски од околу 19.000 денари. Ниту добивме некое известување претходно дека има долг, ниту пак имаше можност таа сметка да иде во минус. Ако некој имал слично искуство, нека пише што да очекувам во понеделник од идиотиве.
Иди кај адвокат и не плаќајте ништо,распрашај се кај повеќе адвокати,можеби некој имал сличен случај на суд,ако треба тужи ги,ова ми личи на банкарска измама
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.819
Поени од реакции
7.187

стапката на покриеноста на депозитите на населението, која покажува колку Фондот може да покрие од вкупните штедни влоговги на ниво на држава, се намалила од 6,25 проценти, на 4,94 прпоценти.
Државата велиТ дека до 30.000 евра, влоговите ни се гарантирани, но во реалност, има пари за само за 5% од депозитите по банките. Останатите 95% ќе чекаат државата да дојде на некаков начин до пари, па да ги исплати и тие, ама колку време ќе помине за тоа ...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
денес попладне, околу 14-15ч мислам, забраив сега која ТВ станица, кажа дека на лу хакери им подигале пари од банкомат, од позната банка ама не ја кажа која, демек еден ќовек пријавил, 30,000мкд во Штип му подигнале а тој си бил во Скопје и картицата никому не ја давал.... Демек граѓаните да ВНИМАВААТ ?????? .. вклуќив интернет, не можеше пола сат да се отвори веб сајтот на банката... после отворив..
ме чуди по тоа МУКЛА, никаде на интернет НЕМА... а не е пријавено ни во МВР..
Банката ќе ги покрие Трансакциите ?????

еве ЛИНК од денешен, ама мислам на Телма веќе не објавуваат во вестите...
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Препорака за банка со најдобар M-Banking?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.526
Комерцијална банка минатата година година април месец имаше хакерски напад од странство.Од сметката на мајка ми имаше 2 резервирани интернет трансакции со вкупна сума од околу 27000 денари и тоа од американски сајтови за накит и часовници кои воопшто не испорачуваат роба за Македонија. Пријавивме за овој случај и после неколку месеци ги вратија парите на сметка.Подоцна преку луѓе дознавме за овој напрад и дека не сме биле само ние оштетените туку имало и други клиенти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom