Кошаркарски актуелности

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.254
Поени од реакции
6.868
Спахија потпиша нов договор со Памеса
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Денеска во 11 часот беа извлечени групите за наредната година во Евролигата...

Група А : Барселона,Монтепаски,Фенербахче Улкер, Жалгирис,Асвел ...
Група Б: Олимпијакос,Партизан,Уникаха,Ефес Пилсен,Лијетвос Ритас и квалификант...
Група Ц : ЦСКА, Таукерамика,Макаби,Виртус,Олимпија и квалификант...
Група Д : Панатинаикос,Реал Мадрид,Армани,Проком,Химки, Олденбург...


Во квалификациите ќе се сретнат Орлеанс-Шарлоа, Бенетон-Вентспилс,Алба-Ле ман, Маруси-Арис , а најдобрите 2 тима ќе изборат пласман во групите...

Ф4 оваа година ќе се одржи во Париз...

Дејвид Блат го објави списокот на играчи за ЕП во Полска...

Бекови: Anton Ponkrašov, Vitalij Fridzon (двајцата Himki), Viktor Keiru, Aleksej Šved (двајцата CSKA), Sergej Bikov (Dinamo Moskva), Jegor Vjalcev (Trijumf), Aleksej Zozulin (Spartak Sankt Peterburg).

Крила: Andrej Kirilenko (Juta), Viktor Hrijapa, Andrej Voroncevič (двајцата CSKA), Sergej Monija (Dinamo Moskva), Nikita Kurbanov (Spartak Sankt Peterburg), Keli Mekarti (Himki).

Центри: Aleksandar Kaun, Dmitri Sokolov (obojica CSKA), Timofej Mozgov (Himki), Pjotr Gubanov (Univerzitet).
А што е со Холден?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Eвгениј Пашутин ќе биде тренер на ЦСКА Москва а негови помошници ќе бидат поранешните советници на Душан Ивковиќ , Милан Миниќ и Иван Јеремиќ ...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Фала:back:Овие имаат пари а не им се уложува :tapp:

Ми должиш извинување заради фацката шо ми а прати :kesa:

Њу Јорк се спрема да направи бум одгодина.Џејмс,Бош,Вејд итн
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ми должиш извинување заради фацката шо ми а прати :kesa:

Њу Јорк се спрема да направи бум одгодина.Џејмс,Бош,Вејд итн
Се извинувам бате:back:Нема шанси да ги ангажираат сите
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.924
Поени од реакции
483
И јас мислам дека тешко ќе успеат да донесат двајца или тројца. Но можно е да трампаат играчи. Кога се прави амбициозен тим одеднаш сите секаат да играат во него.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Барса се договори со Морис

Крилниот центар на ЦСКА Москва, Теренс Морис во следната сезона ќе игра во Барселона. Американецот ќе потпише двегодишен договор со каталонскиот клуб откако ќе ги комплетира медицинските прегледи.

Морис беше на прагот да потпише договор со Ефес Пилсен, но во последен момент се премисли.

На ЦСКА Москва и помогна да стигне до финалето во Евролигата, претходно во полуфиналето елиминирајќи ја токму Барселона. Во минатата сезона во Евролига имаше просек од 6.7 поени, 4.9 скока и една блокада на 21 натпревар на кој беше просечно по 20 минути во игра.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Дејан Милојевиќ во старото јато

По 3 сезони играње во странство 32-годишниот крилен центар кој со Партизан има титули во 2005 и 2006 година се враќа назад во Белград ...
По речиси бледите настапи во Памеса замина за Галатасарај каде што имаше просек од 8 поени по натпревар ...
Сигурно ќе му дојде како кец на десетка на Дуле Вујошевиќ со оглед на тоа дека 4 играчи од првата петорка си заминаа, а исто така си замина и Чедомир Витковац ...

линк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom