Кошаркарски актуелности

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Забележав дека на темата Македонската кошарка се појавија повеќе шпекулации околу евентуални трансфери, спонзорства, и сл.
Предлагам ова тема да биде место каде ќе ги пишуваме сите шпекулации, рекла - казала муабети, претпоставки и сл.
И, ќе биде интересно, потоа, пред почетокот на сезоната, или кога ќе почне, да споредиме што излегло, а што не излегло како точно.
Повелете!

Инаку, темава не е само за мак-баскетот, туку и за НБА, Евролига, Јадранска лига...и се поврзано со кошарката.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Струмикс напиша:
Забележав дека на темата Македонската кошарка се појавија повеќе шпекулации околу евентуални трансфери, спонзорства, и сл.
Предлагам ова тема да биде место каде ќе ги пишуваме сите шпекулации, рекла - казала муабети, претпоставки и сл.
И, ќе биде интересно, потоа, пред почетокот на сезоната, или кога ќе почне, да споредиме што излегло, а што не излегло како точно.
Повелете!

Инаку, темава не е само за мак-баскетот, туку и за НБА, Евролига, Јадранска лига...и се поврзано со кошарката.
1.Македонска кошарка
Епа што се однесува до Македонската кошарка колку што гледам Тони Грнчаров ке си оди од Струмица...или во Мзт или Вардар...
2.Евролига,Нлб лига,Нба
Незнам дали ова спаѓа во Јадранска лига или Евролига....ама не е битно важно еве некој трансфери и шпекулации надвор од Македонија
-Милан Гурович потпиша за Проком Трефл...значи од Црвена Звезда во Проком
-Славко Врањеш играчот на Будучност...најверојатно ке оди во Нба
-Тони Делк играчот на Панатинајкос најави повторно заминување во Нба лигата
-Анте Томич играчот на Загреб ке биде регистриран за овогодиниешниот драфт во нба
-Лукша Андриќ играчот на Цибона од Загреб исто како Анте Томич ке биде регистриран на листата за овогодинешниот Нба драфт

Толку за сега ако дознаам уште нешто...ке пишам :)

Ако некој слуша шпекулации во Нба нека повели на темата Нба драфт и трансфери...сега е отклучена:)

Едит:А1ТЕАМ...темата е одлична ако имаш нешто против те молам да не пишуваш на темата....
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Еве од ВЕСТ---[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] СТРУМИЦА. - По освојувањето на шампионската титула на кошаркарите на Струмица 2005, се појави прашањето дали тренерот Власиос Влаикидис ќе го напушти клубот. Влаикидис, кој ги освои сите симпатии од навивачите на клубот, искрено одговори:
- Веќе имам понуди мојата тренерска кариера да ја продолжам во Италија и Шпанија, во тандем со тренерот Павличевиќ. Но, дали тоа ќе се реализира, ќе се знае за 15-ина дена. Не ја исклучувам можноста и да останам во Струмица. Овој град за кусо време го засакав бидејќи живее за кошарката, а, плус, и блиску сум до мојата фамилија во Грција.
Потпретседателот Миле Милановиќ изјави дека следната сезона клубот уште повеќе ќе се засили:
- Откако го освоивме првото место, за спонзорирање на клубот се пријавуваат уште неколку фирми, така што очекуваме финансиската конструкција да се зголеми за 40 проценти, што гарантира засилување на екипата со уште некое звучно име. Од сегашниот состав ќе ги задржиме речиси сите кошаркари. Единствено Хаџивасилев и Крстевски имаат зелено светло да ја сменат средината, но исклучиво во клуб во странство. Доколку оваа нивна желба не се реализира, тие остануваат и натаму во Струмица. (Љ.М.)
[/FONT]
 
П

Паспарту

Гостин
шпекулации за:

1. докузовски место давитков во работнички фершпед
2. ристе стефанов во работнички фершпед
3. ѓорѓи чековски во работнички фершпед
4. дуле боцевски во работнички фершпед
5. александар димитровски во работнички фершпед
6. александар тодоров во фени индустри
 
F

fantomX

Гостин
А што е со Дарко Соколов,кој игра во Украина? Сигурно се враќа во Работнички Фершпед или и тоа е шпекулација?
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Имаше најава дека Дарко Соколов потпишал 1 година а помина сезоната така да мозно е да се врати ..
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ja so grne se vidov denes i mi kaza deka pravel muabet so AMAK utre treba da pravi so MZT i rece ako pravi tim MZT (a ke pravi veruvajte) togas bez razmisluvanja ke potpise za MZT


p.s. inace dogovorot na grne so strumica e ako stanat sampion da igra uste edna godina ama posto saka da zivee vo SKOPJE (znaete sega zena,deca :) ) ke mu dale ispisnica!!!!baska tatko na zena mu neli e vo upraven odbor vo STRUMICA taka da nema da mu pravat problem
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Па ако не сто го знаеле Лочето еден од најбогатите во Струмица, а како што викаш ако сакат да зивеат во Скопје нема шанси ништо да прават проблем само ако се согласе зената на грне.

Едит : Во кавадарци ке се врати кошарката фени индустри најавуват добра конкуренција и мислат дека би мозеле да флезат во првите 1-4 т.е Финал Фор.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Бојан Трајковски по сe изгледа дека заврши со (не)играњето во Фершпед Работнички.

Младиот крилен центар е пред преселба во новиот-стар прволигаш, екипата на АМАК-СП од Охрид.

Наводно, Трајковски ги договорил сите детали околу потпис на едногодишен договор со најдобрата екипа во првата Б лига и на почетокот на летниот преоден рок, ќе се обврзе на верност кон охриѓани, кои имаат големи амбици за следната сезона.
:zver: ајде само така сите еден по еден да летат од фершпед :nesum:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
[
:zver: ајде само така сите еден по еден да летат од фершпед :nesum:[/quote]pa ke letaat od ferspet posto pravat tim sigurno nema da idat vo jadranska liga so Bojan trajkovski i Drasko i site ostanati!!!! samo 3,4-ca od ovoj sostav na rabotnicki ke ostanat
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Еве денес Бојан Трајковски потпишал едногодишен договор со екипата на Амак СП
Добив уверување и од раководството но и од стручниот штаб на АМАК-СП дека ќе добијам доволно голем простор за игра, што за мене во овој момент е најважно, особено по оваа, но и минатата сезона на неиграње во Фершпед Работнички"- потврдува младиот крилен центар.

Извор www.sport.com.mk
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
iLe напиша:
Еве денес Бојан Трајковски потпишал едногодишен договор со екипата на Амак СП
Добив уверување и од раководството но и од стручниот штаб на АМАК-СП дека ќе добијам доволно голем простор за игра, што за мене во овој момент е најважно, особено по оваа, но и минатата сезона на неиграње во Фершпед Работнички"- потврдува младиот крилен центар.

Извор www.sport.com.mk
Вторникот бев на тренинг на Амак Сп.....Брат ми нешто требаше да оди...па и ја отидов со негоhehe..
Гацов кажа дека Бојан Трајковски ке има голема минутажа затоа што Амак нема баш добар центар во моментов...од надворешни позиции ги имаат Дамјан и Војдан ...близнаците...и мисли дека тие можат да се носат со прволигашите....
Тоа и го докажаа во купот против Струмица кога Струмица едвај победи....
Рече дека со Грнчаров зборел за да дојде во Амак....ама тешко повеќе мисли дека ке оди во Мзтnamignuvanje..
За други шпекулациии не кажа...така да толку сега за сега
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Billa Bong напиша:
Вторникот бев на тренинг на Амак Сп.....Брат ми нешто требаше да оди...па и ја отидов со негоhehe..
Гацов кажа дека Бојан Трајковски ке има голема минутажа затоа што Амак нема баш добар центар во моментов...од надворешни позиции ги имаат Дамјан и Војдан ...близнаците...и мисли дека тие можат да се носат со прволигашите....
Тоа и го докажаа во купот против Струмица кога Струмица едвај победи....
Рече дека со Грнчаров зборел за да дојде во Амак....ама тешко повеќе мисли дека ке оди во Мзтnamignuvanje..
За други шпекулациии не кажа...така да толку сега за сега
vcera bev so grne i mi kaza deka 100% potpisuva za MZT pravel muabet so direktorot na vardar osiguruvanje deka ke mu davaat golema plata
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
aerodromka напиша:
vcera bev so grne i mi kaza deka 100% potpisuva za MZT pravel muabet so direktorot na vardar osiguruvanje deka ke mu davaat golema plata
Оф топик:Одлично!Значи ке се прави јак тим за следнава година....да се надеваме дека ке освоиме нештоhehe
Он топик:
Мислам дека не е темава само за играчи или е?

Драган Шакота довчерашниот селектор на Србската репрезентација се откажа од своето место...не се наведуваат причини....најголеми шанси за преземање на неговото место има легендарниот Зоран Савич
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Billa Bong напиша:
Оф топик:Одлично!Значи ке се прави јак тим за следнава година....да се надеваме дека ке освоиме нештоhehe
Он топик:
Мислам дека не е темава само за играчи или е?

Драган Шакота довчерашниот селектор на Србската репрезентација се откажа од своето место...не се наведуваат причини....најголеми шанси за преземање на неговото место има легендарниот Зоран Савич
Оф топик: Се запознав со Зоран на Евро баскетот во Белград( да се пофалам малце):vozbud:
[mod]Аеродромке ако си во можност да пишуваш на кирилица...пишувај така е попрегледно:)...Од Била![/mod]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom