Кошаркарски актуелности

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Сани Бечирович ја напушти Лотоматика истото го стори и Стефан Марбери со Бостон:helou:
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Карлос Кабезас и Раул Лопез одат во Химки кај Серџо Скариоло...
Пешиќ 99 % останува како тренер на Звезда...
Пешиќ најверојатно ќе ја напушти Звезда зошто и председателот на Звезда поднесе оставка.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Рашид Волас во Бостон Селтикс
Добро засилување за Бостон :vozbud: Доста искусен, одличен под кошевите...само се надевам дека нема да се повредуваат заедно со Гарнет и маме ќе ебуваат под кошеви :je::je::je:

Со Рондо шо испадна работата? Знам дека изјавија дека нема да му го продолжат договорот или ќе го трампаат со некој :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Пешиќ најверојатно ќе ја напушти Звезда зошто и председателот на Звезда поднесе оставка.
Ахам...
Неочекувана беше оставката па затоа и Пешиќ не знае што ќе прави...

Со Рондо шо испадна работата? Знам дека изјавија дека нема да му го продолжат договорот или ќе го трампаат со некој :toe:
Го поврзуваа со Детроит , ама не знам што испадна од тоа...
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Алекс Марич во Партизан.Човекот е висок 211cm 25години.Минатата сезона имал просек од 15,7поени и 10,2 скока:vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Шон Мерион е потенцијално засилување за Кливленд.Имајќи ја предвид дежината на Шек и Зи,Шон е идеално решеније за крилен центар да размрда малку
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.441
Поени од реакции
22.052
Шон Мерион е потенцијално засилување за Кливленд.Имајќи ја предвид дежината на Шек и Зи,Шон е идеално решеније за крилен центар да размрда малку

Ако го земаат Кливленд ќе има неверојатен состав...:nesum:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ако го земаат Кливленд ќе има неверојатен состав...:nesum:
Сите слободни агенти пред да потпишат за Кливленд му се јавувале на ЛеБрон да се информираат дали тој планира да го продолжи договорот со Кливленд.Никој од нив не сака да потпише долгогодшен договор со тим кој едната сезона е зрел за титула а другата на дното.

Сепак Шон Мерион вероватно ќе го избере Далас...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.441
Поени од реакции
22.052
Вчера беше презентацијата на Ариза во Хјустон..Ми падна жал за него..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Денеска во 11 часот беа извлечени групите за наредната година во Евролигата...

Група А : Барселона,Монтепаски,Фенербахче Улкер, Жалгирис,Асвел ...
Група Б: Олимпијакос,Партизан,Уникаха,Ефес Пилсен,Лијетвос Ритас и квалификант...
Група Ц : ЦСКА, Таукерамика,Макаби,Виртус,Олимпија и квалификант...
Група Д : Панатинаикос,Реал Мадрид,Армани,Проком,Химки, Олденбург...


Во квалификациите ќе се сретнат Орлеанс-Шарлоа, Бенетон-Вентспилс,Алба-Ле ман, Маруси-Арис , а најдобрите 2 тима ќе изборат пласман во групите...

Ф4 оваа година ќе се одржи во Париз...

Дејвид Блат го објави списокот на играчи за ЕП во Полска...

Бекови: Anton Ponkrašov, Vitalij Fridzon (двајцата Himki), Viktor Keiru, Aleksej Šved (двајцата CSKA), Sergej Bikov (Dinamo Moskva), Jegor Vjalcev (Trijumf), Aleksej Zozulin (Spartak Sankt Peterburg).

Крила: Andrej Kirilenko (Juta), Viktor Hrijapa, Andrej Voroncevič (двајцата CSKA), Sergej Monija (Dinamo Moskva), Nikita Kurbanov (Spartak Sankt Peterburg), Keli Mekarti (Himki).

Центри: Aleksandar Kaun, Dmitri Sokolov (obojica CSKA), Timofej Mozgov (Himki), Pjotr Gubanov (Univerzitet).
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
И Орландо некако напраи да има кар од Туркоглу :)
Marion Deal Expands Into Four-Way Including Turkoglu

Shawn Marion is finally going to Dallas in a complicated four-way trade, according to sources.
The Mavericks will acquire Marion and Kris Humphries from Toronto and Greg Buckner from Memphis, with Marion to receive a five-year contract worth an estimated $39 million. Buckner is likely to be released, sources said.
The Grizzlies will land Jerry Stackhouse from Dallas and a substantial cash payment to buy out Stackhouse's contract. Only $2 million of Stackhouse's $7.25 million salary next season is guaranteed, as long as he is waived by Aug. 10.
The Raptors will receive Devean George and Antoine Wright from the Mavericks, while also preserving their $5.9 million mid-level exception for the coming season by turning their acquisition of Turkoglu, who is receiving a five-year deal worth an estimated $53 million, into a sign-and-trade as opposed to an outright signing. Assembling the trade this way could also enable Toronto to re-sign Carlos Delfino.
The Magic, meanwhile, were motivated to join in the trade because their participation, as opposed to merely letting Turkoglu walk, will create a valuable trade exception they can use in future deals worth around $7 million.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Јасмин Репеша го објави списокот на играчи за припремите за ЕП ...

Planinić, Popović, Ukić, Kus, Rozić, Tomas, Rudež, Prkačin, Lončar, Banić, Nicević, Vujčić, Kasun, Tomić, Pašalić, Stojić i Rančić.

После неколку пропуштени акции на репрезентацијата се враќа Никола Вујчиќ ...

Да потсетиме, Хрватска е во група со нашата репрезентација на ЕП ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom