Кошаркарски актуелности

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Андреа Тринкиери во преговори со Хрватска за да седне на тренерската позиција...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Лео Вестерман од Лимож се сели во Жалгирис од Каунас.

Дмитри Квостов е првото засилување за Локомотив Кубан следната сезона, и тренерот Багацкис го напушти Нижни Новогород.

Химки се разделува со Бун, Дејвис и Ханикат...

Џејмс Андерсон кој преклани играше во Жалгирис е многу блиску до потпишување на договор со Фенер, чим го доведуваат црнецов, веројатно Богдан фаќа НБА...

Де Коло има озбилна понуда од Денвер Нагетс и моментално е на раскрсница дали да остане во Европа или да иде во НБА, Цска му понуди нов двегодишен договор со 3милиони$ по сезона...

Реал е заинтересиран за Адам Ханга и Отело Хантер, додека пак изворите велат дека Клавер е веќе завршена работа...Џефри Тејлор и Томпкинс не ја продолжуваат соработката, додека пак Ернангомез иде во НБА, правата на него ги полага Филаделфија, додека пак Андрес Носиони најверојатно на лето ја завршува кариерата. Озбилна реконструкција ги чека Реал ако се знае дека и Чачо има понуди од НБА.

Цска бара замена за Фриланд кој си оди, неговата замена ја гледаат во Ајон кој би сакал да замине некаде во Тексас во НБА( Хјустон, СА), бидејќи Тексас е само на 2 сата од неговото родно Мексико...

Дарушафака озбилно загриза за Долман, знае Мишко кај се парите.... :icon_mrgr:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Top natprevar pomegju Zvezda i Partizan.:bravobe:

Vrabac zakaci trojka od 3/4 od terenot.[DOUBLEPOST=1465333241][/DOUBLEPOST]Kakvi cuda se slucuvaa.Wilson bese drogiran definitivno.

Zavrsnicata na Valencia-Real.:vozbud::vozbud:Vives na 2 sekundi pred kraj pogodi strasno tezok sut.
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2014
Мислења
999
Поени од реакции
4.010
Тимот на САД за ОИ:

Ирвинг, Лаури
К. Томпсон, ДеРоузан, Батлер
Кармело, Дурант, Пол Џорџ, Херисон Барнс
Дрејмонд Грин
Казинс, ДеАндре Џордан

Честито нека е златото...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Ginobili shows off messy Olympic Village living conditionsA - Every athlete received an outstanding Samsung S7 Edge Olympic Games Limited Edition mobile phone.B - A good perfume is necessary no matter how filthy the room is.C - Andres [Nocioni's] glasses hanging over a pear and a banana.D - A portable battery charger, absolutely crucial because there were not enough plugs.E - OFF! Everybody was given mosquito repellents due to the ZIka virus threat but we didn't even see a bug in two weeks.F - Kindle, my best friend.G - Some much needed speakers to listen to podcasts, the radio or music.H - The Olympic accreditation, more important than your own head while in Rio.I - Somebody bought this Racing de Avellaneda jersey for 'Chapu' [Nocioni].J - A single shoe missing its counterpart, both were worn by Chapu to the opening ceremony.K - The basketball shoes I used throughout the tournament: Nike Free Flyknit.L - A bag of souvenirs for our kids, including Vinicius, the Olympic mascot.M - The shorts I wore to the opening ceremony and perhaps the day after as well.N - The recovery powder, fundamental for the two oldest players of the team in events when you play many games in little time.O - A multi-purpose rucksack where I kept everything I needed on a daily basis to play and train.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
1593025811370.png
Реал Мадрид пред испаѓање од шпанскиот плејоф. Aко Валенсиа ги победат Сан Пабло (21.30ч.) и дефинитивно нема да одат во полуфинале..
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
1593173324193.png
Денес се игра последното коло од Б групата и 5 екипи се во игра за полуфинале (y)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Doncic triple double I vo Evropa, masina e covekot
Автоматски споено мислење:

Slovenia mnogu podobra, se nadevam ke go zadrzat vodstvoto
Автоматски споено мислење:

Bravo
 
Последно уредено:
Член од
14 март 2010
Мислења
16.846
Поени од реакции
16.006
20230429_150803.jpg


од сите групи се издвојува групата Х, друга интересна група би требало да е Е групата и дуелот на Грција против американците каде американците ќе ги добијат со +20 разлика грците : )))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom