Кошаркарска репрезентација на Македонија

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.441
Поени од реакции
1.766
Кај има пренос од денешната утакмица со Норвешка?
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.398
Поени од реакции
12.619
Сме имале среќа со групата, изгледа башата е убедливо најслаба? Ветојатно ова ни се најмалку примени кошеви на еден натпревар, само 36. А играа прв и втор во групата.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.060
Има негде реприза? Дајте линк нешто за да ја гледаме...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.768
Поени од реакции
3.124
Стварно не знам како ја добивме утакмицава. :pos: Во последната четвртина дали една тројка влезе. Шутира кој како сака. :confused:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.768
Поени од реакции
3.124
Ја тепавме Норвешка на гости со 41-79! Да беа малку поорганизирани во напад ќе беше 50 разлика, ама ок. Во одбрана денес беа сосема солидни, иако овие не се некое мерило.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.889
Поени од реакции
10.590
Ја тепавме Норвешка на гости со 41-79! Да беа малку поорганизирани во напад ќе беше 50 разлика, ама ок. Во одбрана денес беа сосема солидни, иако овие не се некое мерило.
Ова е исто ко тие во скијање да не тепаат :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.495
Поени од реакции
3.579
Вреди да се спомене дека Нено игра сезона на рамниште на најдобрите години во кариера на Пеце и Врбица. Од помладиве, се надевам дека некој од МЗТ или Работнички ќе го собере Митревски за наредна сезона, очигледно го има надраснато Феникс, може пола партии сезонава му се со преку 20 поени, треба да се проба веќе на повисоко ниво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom