Кошаркарска репрезентација на Македонија

Ф

Флеш

Гостин
Антуч у Јади Бурек спомна дека се враќа Јакимовски во Европа,оти завршува со школувањето и колеџ таму .
Лично ако можел ќе проба у некој добар европски клуб да го пикнел .

Иначе Антич ми делува за супер човек,има супер размислувања,само лошо шо прави е шо не се изјаснува често јавно да го разбериме . Затворен лик е многу .
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.965
Поени од реакции
1.240
Толку од Рајкович во ЦСКА, како ги издупи дури ни финале не видоа :icon_lol:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.641
Поени од реакции
8.417
Димитријевиќ одигра страшна полуфинална серија против Зенит и е најзаслужен за пласманот на Уникс во финалето на руската лига. Вчера во мајсторката го немаше скоро цел натпревар, мислам дека имаше некои 9 поени пред последната четвртина, и на крај даде мислам 15 поени кој од кој позначаен. Најпрецизен беше на натпреварот со 24 поени. Ќе биде интересна финална серија против Локомотив Кубан.
Автоматски споено мислење:

Димитријевиќ одигра страшна полуфинална серија против Зенит и е најзаслужен за пласманот на Уникс во финалето на руската лига. Вчера во мајсторката го немаше скоро цел натпревар, мислам дека имаше некои 9 поени пред последната четвртина, и на крај даде мислам 15 поени кој од кој позначаен. Најпрецизен беше на натпреварот со 24 поени. Ќе биде интересна финална серија против Локомотив Кубан.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.558
Поени од реакции
3.838
Нено МВП на финале во Русија, Ти Џеј на германско првенство и Лига на Шампиони. Ќе испадне дека имаме подобри кец и двојка него ли во време на Пеце/Врбица и Влатко/Бо :icon_lol:. Со Јакимовски на тројка и близнаците кои можат да покријат било која од тие три позиции, на хартија таму сме и повеќе од солидни. Штета што за моменталниот избор на 4ка и 5ка, ужас е благ збор. Ако сме во полн состав во август очекувам да им парираме на Чешка, Израел и Естонија во Талин.
Од помладите кои ветуваат минатиот пат заборавив да го спомнам Шошкиќ. Рано им е сеуште за во репрезентација со Митревски, меѓутоа интересно би било да се видат идна година и двајцата да играат многу поконкурентна кошарка на клупско ниво.
 
Член од
4 јануари 2016
Мислења
116
Поени од реакции
208
Репрезентацијата до 20 год ја тресна Бугарија во Кале со победа од 29 разлика. Има доста талент во оваа генерација, штета што не играме во А дивизија да видиме колку можеме против појаките екипи.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.108
Поени од реакции
5.831
Линк за четвртфиналниот меч помеѓу Македонија и Британија? Има некаде да се гледа?
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.746
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
16 разлика изгубивме од Полска. Очекувам три убедливи порази во квалификациите за ОИ против Израел, Чешка и Естонија. Едино Шортс ми дава малку надеж ама тешко дека ќе успееме да победиме некоја од овие репрезентации.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.574
Поени од реакции
16.429
Јбг, центарска линија немаме. Јакимовски и Крстевски колку толку добро ке дојдеа. Најтрагично е што уште долго ке немаме центри, освен Маслинко и Симиќ, нема некој друг, ако оној Јетмир не настапува веќе за тзв. Косово.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.289
Поени од реакции
1.746
Јбг, центарска линија немаме. Јакимовски и Крстевски колку толку добро ке дојдеа. Најтрагично е што уште долго ке немаме центри, освен Маслинко и Симиќ, нема некој друг, ако оној Јетмир не настапува веќе за тзв. Косово.
Брат му е многу појак Лејсон… Само мислам дека за Косово се одлучи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom