Кошаркарска репрезентација на Македонија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.955
Поени од реакции
5.515
Друже, Ѓуровски е 4-5 години во Америка па уште е труп. Не се битни условите, да не имале Дамјан и Војдан подобри? Само тренинг, условите ќе си дојдат ако те бидува.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Друже, Ѓуровски е 4-5 години во Америка па уште е труп. Не се битни условите, да не имале Дамјан и Војдан подобри? Само тренинг, условите ќе си дојдат ако те бидува.

И тоа пред се тренинг во теретани и вежби за експлозивност уште од мали нозе. Како што веќе почнаа да ги менуваат правилата во насока на НБА, тешко нас ќе биде со нашите играч кои овај 10 центиметри од подот скокаат... Мислам дека не сме ни свесни колку само малку променети правила ќе не неправат многу слаба репрезентација.
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
256
Поени од реакции
75
А црнците у Бронкс, Детроит у подобри услови да не тренираат? Е сеа разликата е во тоа што таму кога ќе успееш можеш спортска сала да си имаш своја. Али ипак...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.874
Поени од реакции
7.308
Ne me svakjate izgleda,treniraj ti kade sakas bidi igraciste,tuka kaj nas ako nema koj da te butne kvalitetot mozes komotno da si go natutkas vo zadnikot.Toa sakam da kazam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ne me svakjate izgleda,treniraj ti kade sakas bidi igraciste,tuka kaj nas ako nema koj da te butne kvalitetot mozes komotno da si go natutkas vo zadnikot.Toa sakam da kazam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вардар ги има сите услови за развој на младите и тоа уште јас кога тренирав пред 6 години а не па сега ( салата е слободна за секој што сака да си тренира индивидуално).
Е сега точно е ( а и нормална работа кај нас ) дека има некои што ги буткаат напред а тоа го имаше уште јас кога тренирав, пр. Диковски, Ѓуровски, син му на Мега месарава, син му на Јанков одбојкарот ( дури имаше изјави дека ќе играл во НБА :vozbud:) итн. да не ги набројувам пошто многу се.

Вакви работи ги демотивира обичните смртници ( како пр. се кажувам себе ) али мора да се биде упорен и да не се предаваш, да не се откажуваш пошто богативе кад тад си се откажуваат и се отвара простор за обичните смртници како нас.
Затоа ти препорачувам да не се откажуваш ( ако сеуште тренираш ) пошто кад тад ќе дојдат твоите минути, али под услов доколку поседуваш талент и квалитет. :)
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Во ова може и нешто добро да има, барем ќе игра нема да ја грее клупата...

Арно имаше пишано еден коментар после префрлувањето во Црвена Ѕвезда."Следна дестинација Карпош Соколи"
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Го лапнаа грците Сандро..доста важен фактор беше за успехот во Литванија, нема ништо официјално но треба Врба да ја среди работава..
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Го лапнаа грците Сандро..доста важен фактор беше за успехот во Литванија, нема ништо официјално но треба Врба да ја среди работава..
Епа минатото ЕП за без пари работел, нашиве будали сигурно му рекле дека повторно немаат финансии и нормално дека ќе кидне. :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Епа минатото ЕП за без пари работел, нашиве будали сигурно му рекле дека повторно немаат финансии и нормално дека ќе кидне. :)
пикаат пари во џебовите и нема пари за него, нема он секое првенство да се нафаќа за бадијала да работи :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.965
http://www.mkd.mk/sport/kosharka/losha-vest-pred-ep-grcite-ni-go-ukradoa-fenomenalniot-sandro-benkardino
Steta, eden od najzasluznite za cetvrtoto mesto na Makedonija na prethodnoto EP. Ali taka ni e koga prosti lugje rabotat vo federacija.

Inace gledam zboruvate za uslovite vo Makedonija i treninzite... Ne ste svesni kakov vakum kje ima vo nasata reprezentacija za edno 3-4 godini, koga Bo, Antic, Pedja i kompanija ke zaminat vo penzija. Ne ste svesni kolku ni e za greota ligata, na koe neprofesionalno nivo e svedena, osven MZT normalno.
Abe ova ne se sportisti slusajte me sto vi kazuvam, prvi se vo sekoja birtija, vo sekoj kafic, vo sekoja diskoteka.
A za mladinskite kategorii ne mi se zboruva voopsto, prvo ke pocnam od mojot tim MZT koj e masina za upropastuvanje na talenti, ke prodolzam i so Rabotnicki koi od uvek imale dobra mladinska skola ali vo posledno vreme i oni se losi, edino Vardar raboti dobro so decata ama ne mi se svigja sto nosat Srbi ili stranci, primer imase eden decko od Kosovo pred 3-4 godini, 210 cm visok. Namesto so nasi deca da rabotat tie mi nosat stranci, pa ebete si majkata do Srbi li vi doslo...
Katastrofa, tolku imam da kazam...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
:pos: Биле во Италија на посета, жими ашимов.
Абе прашање е дали и сте му се јавиле на човекот а не па да сте го посетеле, лопови едни, среќа у гз имате што сеуште се шлепате ради 4тото место на ЕП инаку ќе ве немаше до сега.

Сандро се соочуваше со здравствени проблеми уште пред неколку месеци, поради што не работеше ниту во својот клуб. Ние му отидовме во посета во Италија и тој ни најави дека од тие причини најверојатно нема да може да ни помогне. Што се случило потоа и дали тој прифатил некоја друга функција, немаме никаква информација“ - изјави директорот на македонските кошаркарски репрезентации, Илија Мерџановски.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.965
:pos::pos::pos: Da da za nas bil bolen i imal zdravstveni problemi a za Grcija e sosema zdrav i moze da im pomogne. Nie nafta pieme, ok. Ne znaat ni da lazat, slepci nevideni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom