Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Поканете ни в некој ваш турнир и да видим. Зашто не ни каните ? Ние заваршихме втори след Србија преди Италија , Унгарија и Финландија. А вие каква група спечелихте ? И ние редовно си бием слаби отбори като Португалија и Естонија.Побеждавали сме и Летонија. Во вашата група и ни штехме да сме п'рви.
Другар , дај бе не замарај.Ќе ве видиме што репрезентација сте на европското.
Што се обидуваш да ни докажеш?Дека Бугарија има подобра репрезентација од Македонија?Пред отрпилика 1 месец бев во Банско на 5-6 дена и имав прилика таму на една бугарска телевизија да гледам Бугарија со Португалија мислам дека беше пријателската , не одигравте ништо.Тој нигеров ви е добар , Иванов покажува нешто и толку.Другите се тапа играчи.:toe:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Од македонската репрезентација не очекувам да продолжи во следната рунда но очекувам да ја победи грција тоа многу повеќе би ме исполнило отколку да поминеме понатаму...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.307
Поени од реакции
16.386
Од македонската репрезентација не очекувам да продолжи во следната рунда но очекувам да ја победи грција тоа многу повеќе би ме исполнило отколку да поминеме понатаму...
Сам не се разбираш што кажуеш. Со една победа ќе можеме да се пласираме у следна рунда.
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
Сам не се разбираш што кажуеш. Со една победа ќе можеме да се пласираме у следна рунда.
Па не е баш така. Има можност и со победа над Грција да не се пласираме во вториот круг. Тоа би било ако потоа изгубиме од Израел и Хрватска, а Грција ги совлада Израел и Хрватска. Тогаш би биле последни со една победа ...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.307
Поени од реакции
16.386
Па не е баш така. Има можност и со победа над Грција да не се пласираме во вториот круг. Тоа би било ако потоа изгубиме од Израел и Хрватска, а Грција ги совлада Израел и Хрватска. Тогаш би биле последни со една победа ...
И би зависело од кош разликата кои би ја имале Хрватска и Израел во споредба со нашата.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.661
Поени од реакции
70.756
Abe sigurno ideme dalje be. Izrael moze samo da ni go pusi:pusk:, so znaci treto mesto ni e zagarantirano. Plus pobeda so Grcija, neznam za vas, ali jas mislam deka ke bide lesno ostvarena, so ogled na toa sto ne im igraat dosta igraci a i radi dr opstopoznati faktori. E zatoa so Hrvatska ke bide tesko, ali mislam deka ke doziveeme poraz. Se na s mislam na kraj ke bideme najgolemo iznenaduvanje na prvenstvoto, a jas imam golemi ocekuvanja od nasite. Pod 7 mesto ne se zadovoluvam:vozbud:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Од македонската репрезентација не очекувам да продолжи во следната рунда но очекувам да ја победи грција тоа многу повеќе би ме исполнило отколку да поминеме понатаму...


КОЈ СИ БЕ ТИ ФРАЕР ....
:drk:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
2
И би зависело од кош разликата кои би ја имале Хрватска и Израел во споредба со нашата.
Па не баш. Ако Хрватска го совлада Израел, тогаш табелата би бил вака:

Грција 2-1
Хрватска 2-1
Израел 1-2
Македонија 1-2

И ние би биле последни бидејќи ќе имаме полош меѓусебен скор со Израел....т.е. пораз ....
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Па не баш. Ако Хрватска го совлада Израел, тогаш табелата би бил вака:

Грција 2-1
Хрватска 2-1
Израел 1-2
Македонија 1-2

И ние би биле последни бидејќи ќе имаме полош меѓусебен скор со Израел....т.е. пораз ....
Mnogu rano e decki za kalkulacii,vo ovaa grupa sekoj moze na sekogo da go pobedi i taka i ke bide.Tuku angazirajtese i najdete linkovi za deneska.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Од денес во продажба се пуштени оригинални Spalding дресеви од нашата репрезентација (дресот со кој ќе се игра на ЕП) во Мегаспорт во ГТЦ позади Irish Pab... Цената на дресевите е 1990 денари, на шутинг маиците 1890, на шорцевите 1690 денари.

 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
знае ли некој случајно да не ке има на некоа телевизија пренос и од колку е утакмицата???
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
знае ли некој случајно да не ке има на некоа телевизија пренос и од колку е утакмицата???
правата утакмица е на 7 септември во 16 и 30 часот со гејција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom