Кошаркарска репрезентација на Македонија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Збори бе на бугарски, знаеме ние дека сте македонци со говорна мана.
Инаку, не знам што ти беше споредбата, ако Македонија ја победила Полска и вие ќе сте ги победеле :pos: Јас сум сигурен дека Полска ќе ја прегази на Бугарија, не се споредувај со нас, ние моментално сме две класи пред Бугарија за кошарка!!! :nerv: Плус Полска игра на домашен терен :)
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Никога не сте били две класи пред Бугариjа на никој спорт освен може би на рукомет.Погледни статистика да видиш колко победи има Македонија над Бугариjа. Во момента сме в добра форма и нјама да имаме проблеми с вас.
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.368
Поени од реакции
312
steta sto nemozeme do eventualno 1/4 finale (vo koe vie nema da vlezete) da se sretneme,pa da vi pokazevme koj e koj:)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Никога не сте били две класи пред Бугариjа на никој спорт освен може би на рукомет.Погледни статистика да видиш колко победи има Македонија над Бугариjа. Во момента сме в добра форма и нјама да имаме проблеми с вас.
Грешиш... во ракомет сме десет класи пред вас. А и во кошарка сме подобри, победите на Бугарија се само на домашен терен, нека дојдат во Скопје, во Јане Сандански да се испробаме, таму сите губат по 40 разлика :pos:
 
G

grande-juve

Гостин
акo некој знае која тв ќе го пренесува турнирот нека пише
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Поканете ни в некој ваш турнир и да видим. Зашто не ни каните ? Ние заваршихме втори след Србија преди Италија , Унгарија и Финландија. А вие каква група спечелихте ? И ние редовно си бием слаби отбори като Португалија и Естонија.Побеждавали сме и Летонија. Во вашата група и ни штехме да сме п'рви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom