Коронавирус (COVID-19)

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.070
408 тестови направени во изминатото деноноќие. Богами и тоа како ќе ја израмнат кризата со толку малку тестови. Додека во меѓувреме се чека по 7 дена за тестирање.
Најголем дел прележуваат дур стигне резултатот. И после „излекувани„ :icon_lol:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.506
Поени од реакции
2.638
Изгледа имаме недостаток на тестови, пошо друга логика не гледам кога пуштија повеќе лабаратории а правиме помалце тестови...
Нели имаше донации на тестови,не верувам дека паднале толку ниско па да сме паднале до тоа ниво.Јас мислам не знаат веќе каде да тестираат и тестираат само луѓе со доста изразени симтоми кој доаѓаат по болници и слично.Овие другите со полесни симтоми не се ни јавуваат веќе за тестирање.Убаво време доаѓа ке се лечат дома со чај,парацетамол и слично.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Прееака се видов со еден сопственик на ланец кафулиња и кафеани,ми рече дека на 4ти Мај ке отварале ама со 30% капацитет.Ми беше чудно,вика ај се кладиме.Таква глупост ако направат....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.273
Прееака се видов со еден сопственик на ланец кафулиња и кафеани,ми рече дека на 4ти Мај ке отварале ама со 30% капацитет.Ми беше чудно,вика ај се кладиме.Таква глупост ако направат....
Истото инфо го добив од сопственици на кафичи во Скопје. Ќе биде ставен предлогот на гласање наредна недела.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Истото инфо го добив од сопственици на кафичи во Скопје. Ќе биде ставен предлогот на гласање наредна недела.
Тогаш треба да се запрашаме за што дремевме дома затворени со денови
Автоматски споено мислење:

Парите се отепувачка
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.070
Абе сите да се забарикадираме дома и никој да не излезе до 2022 се дури не извадат вакцина. Нема лабаво
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.788
слушајте А.А од Велгошти што кажува и се ке биде во ред


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Абе сите да се забарикадираме дома и никој да не излезе до 2022 се дури не извадат вакцина. Нема лабаво
Другар,се прави стратегија на почеток и по таа шема се оди до крај.Или Шведска или како останатите.Ова како со името,30 години тоневме у мрак за накрај некој да не јебе.Кој ке ни плати за 30 години пропаѓање?Исто и ова,испорикаа луѓе и сеа ај кафичи ке отвараме.Не може така нон стоп да се мењаат работите секоја недела.Било малку подобро ај ке пуштиме,утре ако се појават нови 500 пак ке стегнеме.Нек си ебат мајката
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.930
Поени од реакции
17.753
Тогаш треба да се запрашаме за што дремевме дома затворени со денови
Автоматски споено мислење:

Парите се отепувачка
Ја се запрашав зашто ќе дремам уште коа го воведоа, and here we are :D Ништо суштински не се смени а ќе ги олабавуваат мерките, дури и потопло беше пред некоја недела.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Прееака се видов со еден сопственик на ланец кафулиња и кафеани,ми рече дека на 4ти Мај ке отварале ама со 30% капацитет.Ми беше чудно,вика ај се кладиме.Таква глупост ако направат....
Најветојатно така ќе биде 30% капацитет и само тие што имаат отворена просторија.
2 месеци не сме ставиле лажиче во уста и кога ќе отворат ќе се тепаме кој прв ќе ги фати тие маси.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.046
Поени од реакции
80.914
Другар,се прави стратегија на почеток и по таа шема се оди до крај.Или Шведска или како останатите.Ова како со името,30 години тоневме у мрак за накрај некој да не јебе.Кој ке ни плати за 30 години пропаѓање?Исто и ова,испорикаа луѓе и сеа ај кафичи ке отвараме.Не може така нон стоп да се мењаат работите секоја недела.Било малку подобро ај ке пуштиме,утре ако се појават нови 500 пак ке стегнеме.Нек си ебат мајката
Идиотска работа потегната под притисок на угостителите, од кои само 99% се поврзани со политичариве.

Сепак, мислам дека нема да идат многумина. Многумина нема да ризикуваат. Не ми се верува дека ќе имаат некој промет. (така ми е логично)
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.256
Поени од реакции
9.214
Другар,се прави стратегија на почеток и по таа шема се оди до крај.Или Шведска или како останатите.Ова како со името,30 години тоневме у мрак за накрај некој да не јебе.Кој ке ни плати за 30 години пропаѓање?Исто и ова,испорикаа луѓе и сеа ај кафичи ке отвараме.Не може така нон стоп да се мењаат работите секоја недела.Било малку подобро ај ке пуштиме,утре ако се појават нови 500 пак ке стегнеме.Нек си ебат мајката
brutalno tocno.
edinstveno so ne e sefte ova, pa moze na iskustvo kje upali.

i taka na sekoja godina se menjaat obrazovnite programi, danocni politiki, zdravstvo,
i se so moze da se smeni.

krizava ja pokazuva spremnosta na sistemite na drzavite. i apla e jasno, koi se stabilni zemji,
a koi radireda.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Еве сега сменета е лексиката, оздравени пишува наместо излекувани. Се надевам дека по оваа промена Македонија инстантно е подобро место за живеење.
Македонија не ќе е подобро место за живеење, ама со оваа лексика бројот на починати далеку го надминува бројот на излечени. Доста го замајуваат народот со неточни информации.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Најветојатно така ќе биде 30% капацитет и само тие што имаат отворена просторија.
2 месеци не сме ставиле лажиче во уста и кога ќе отворат ќе се тепаме кој прв ќе ги фати тие маси.
Тоа е веќе до паметот. Кој го нема нека се тепа. Башка, нели цвикаа дека нема кај да вежбаат. Таман ќе можат то теретана да тркнат. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom