Коронавирус (COVID-19)

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Има фејсбук страна Azijska robna kuca Temerin, Србите као ги дупат админите односно газдите на продавницата а овие па се напињаат на секој коментар и како мали деца влагаат во препирки
Има и интервју.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.305
Поени од реакции
27.871
Приказна? Како тоа? Не разбирам. А тонот со којшто се обраќаш кон мене е офанзивен. За почеток, ме нарече лицемер уште првиот пат кога ме цитираше. Јас тебе не ти реков ништо лошо.
Da, zatoa sho e licemerno toa sho go napisa.
Ne e avtomatski loso ako nekoj ti kaze deka e licemerno.
 
Член од
15 ноември 2018
Мислења
83
Поени од реакции
49
Според мене вирусов не е случајност како и многу работи во последните 2 месеца што не се случајност.Поради одредена причина луѓето кои се над властите сакаат да предизвикаат паника кај народот низ целиот свет.Ништо чудно и да се прошири до тој степен кадешто и низ државите како нашата има по некоја жртва чисто за да паничи народот.Многу имаат мислење дека е некоја си стратегија на западот да направи пари со продавање на вакцини али не се пари во игра.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.746
Поени од реакции
35.030
...газдата на Али експрес, Jack Ma, донирал 14,5 милони долари за сузбивање на корона вирус, Bill и Melinda Gates ветиле донација од 10 милиони долари за потребите на здравството на Кина за побрзо пронаоѓање на вакцина против корона вирус! (y)
... каде се другите со своите милиони да донираат? :(
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.344
Поени од реакции
7.399
...газдата на Али експрес, Jack Ma, донирал 14,5 милони долари за сузбивање на корона вирус, Bill и Melinda Gates ветиле донација од 10 милиони долари за потребите на здравството на Кина за побрзо пронаоѓање на вакцина против корона вирус! (y)
... каде се другите со своите милиони да донираат? :(
И шеќерка со зајко рекоја дека ќе донираат милион евра за нотр дам, ама еве французите се жалат дека цент не добиле од никого и покрај ветените милијарди од светските милијардери.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.323
Поени од реакции
22.698
I kako e ova pocudno od tele obeseno vo mesara iseceno na pola?

Kako e pocudno od glava od ovca postavena na izlog?

So vakvo licemerie nemas osnov da komentiras na temata.
Така де ...
Таа кинескињата снимана во ресторан со супата од лилјак и како го крцка лилјакот е иста инфлуенсерка како некоја италијанка што се снима како јаде шпагети со болоњезе сос.
Автоматски споено мислење:

Според мене вирусов не е случајност како и многу работи во последните 2 месеца што не се случајност.Поради одредена причина луѓето кои се над властите сакаат да предизвикаат паника кај народот низ целиот свет.Ништо чудно и да се прошири до тој степен кадешто и низ државите како нашата има по некоја жртва чисто за да паничи народот.Многу имаат мислење дека е некоја си стратегија на западот да направи пари со продавање на вакцини али не се пари во игра.
Па дај барем кога почна да кажуваш до искажи се ...
Немој да ни правиш ваков клифхангер. Многу се нервирам кога треба да чекам до наредниот пост за да дознам што уствари се игрите позади грб. :icon_mrgr:

Реално ако не е кешот или економското слабеење на Кина , што би било друго ?
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.119
Поени од реакции
16.387
Мене ме чуди тоа што е вака 'тивко', во смисла не креваат толкава паника го третираат како настинка во споредба со птичјиот, свинскиот грип итн...

Некако онака како да е само - свако чудо за три дана - таков однос сите ми имаат можда јас грешам ..некако ни труд како да не се вложва како да наат дека не вреди и дека за брзо ќе го снема....

Истите слики ги вртат на твитер и нет, бројките на оздравени (демек?) растат како и на умрени некако не знам се ми е некако матно


Можеби грешам..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.792
Поени од реакции
39.066
Мене ме чуди тоа што е вака 'тивко', во смисла не креваат толкава паника го третираат како настинка во споредба со птичјиот, свинскиот грип итн...

Некако онака како да е само - свако чудо за три дана - таков однос сите ми имаат можда јас грешам ..некако ни труд како да не се вложва како да наат дека не вреди и дека за брзо ќе го снема....

Истите слики ги вртат на твитер и нет, бројките на оздравени (демек?) растат како и на умрени некако не знам се ми е некако матно


Можеби грешам..
И што ќе постигнеш ако креваш паника освен хаос можеби?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.305
Поени од реакции
27.871
Така де ...
Таа кинескињата снимана во ресторан со супата од лилјак и како го крцка лилјакот е иста инфлуенсерка како некоја италијанка што се снима како јаде шпагети со болоњезе сос
Ama ako bese liljakot somelen i staen u spageti, ni nekoj ke se bunese, ni nisto :D

Virusot ne e ispadnat oti nesto izgleda gnasno, tuku oti ne cini nesto vo hranata.

I pticjiot i svinskiot grip ispadnaa od kina.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.831
Поени од реакции
15.760
СИМПТОМАТИЧНО, кој знае како би било кај нас ако се врати некој од ПРЦ ???

Čovjeka koji se vratio iz Kine u Zagrebu nisu htjeli testirati na koronavirus. Sve nam je detaljno ispričao
Автоматски споено мислење:

ова е интересно, помладите не ни знаат, ние барем читавме за тоа

пандемија на шпански грип, 1918-1920, 50 милиони жртви
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.771
Поени од реакции
4.471
Според мене вирусов не е случајност како и многу работи во последните 2 месеца што не се случајност.Поради одредена причина луѓето кои се над властите сакаат да предизвикаат паника кај народот низ целиот свет.Ништо чудно и да се прошири до тој степен кадешто и низ државите како нашата има по некоја жртва чисто за да паничи народот.Многу имаат мислење дека е некоја си стратегија на западот да направи пари со продавање на вакцини али не се пари во игра.
хм, ако не се пари во прашање, тогаш се многу пари во прашање!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom