Коронавирус (COVID-19)

Член од
7 септември 2016
Мислења
7.052
Поени од реакции
10.789
почнуваат резултатите да се покажуваат
...кои резултати? од предвидени тестови направени со ургенции и молекање, а кој знае колку одбиени „одите дома ги немате сите симптоми, нема за вас тестирање“? бројот ќе биде сигурно над 100 најмалку ако се направат тестови на сите што се јавуваат за тестирање, па само фамилијарно што се јавуваат се по 7-10 души, а се тестира само еден!
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.374
Поени од реакции
44.725

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.793
Поени од реакции
7.883

Резултатите од студијата покажале дека сите волонтери имаат јасен имунолошки одговор како резултат на вакцинација, се наведува во соопштението кое го цитира Танјуг.
Чекај сеа,форумскиве стручњаци да те демантираат,и да ти објаснат како русите врска немаат
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.374
Поени од реакции
44.725
Ова си помислив дека е можно кога го објавија процентот на лица со антитела во Ломбардија.
Автоматски споено мислење:

Не контам, немаат тестови ли?
Зашто тестираат дневно <80?

(или можда толку се пријавуваат, мада мислам дека станува збор за оноа што го најавуваше Филипче, сеа у август доста од медицинските лица ќе земеле одмор, за да напунат батерии за у септември)
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.923
Поени од реакции
7.236
Гледам никој не го постирал ова, можен лек за Коронава.
Synairgen's SNG001, Interferon beta влегува во трета фаза тестирање.

 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
127
Поени од реакции
47
некој што е бил во самоизолација да сподели , дали и колку плакаат за отсуството од работа

Sent from my A5_Pro using Tapatalk
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
205
Поени од реакции
181
Гледам никој не го постирал ова, можен лек за Коронава.
Synairgen's SNG001, Interferon beta влегува во трета фаза тестирање.

Лек за корона нема да има. Поради тоа што неможе и нема потреба да има. Вакцинација ако си спроведат ќе си ја примаат тие што треба и готово.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.691
Поени од реакции
9.959
Во врска со вакцина за сезонски грип (октомври, ноември). Дали ќе мора да се направи тест за ковид пред вакцинирање и дали ќе има проблем со ковидот (во смисол во догледно време со вакцината за ковид или ако човек скраја да е, се зарази од ковид по примање на вакцината за грип)? Има ли некои испитувања во врска со овие два вируси и нивните потенцијални вакцини?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
7.052
Поени од реакции
10.789
Во врска со вакцина за сезонски грип (октомври, ноември). Дали ќе мора да се направи тест за ковид пред вакцинирање и дали ќе има проблем со ковидот (во смисол во догледно време со вакцината за ковид или ако човек скраја да е, се зарази од ковид по примање на вакцината за грип)? Има ли некои испитувања во врска со овие два вируси и нивните потенцијални вакцини?
... по логика на нештата мора да се докаже дека се нема коронавирус па да се прими вакцина за сезонски грип, значи тестовите се обавезителни, ама прашање колку истите се специфични, штом телото има покачена антитела не смее да прима друга вакцина ќе дојде до збунување на имунолошкиот систем и може полоша беља да се направи,
како да има некое клиничко испитување меѓу двата вируса и нивните потенцијални вакцини, кога уште не се доставени вакцините за сезонски грип, нит пак кажуваат дали се исти вакцините или пак се други поради мутирање на сезонскиот вирус од минатата година да речеме, па има нови вакцини за сезонски грип, а не пак вакцини против коронавирус,
инаку добро размислуваш и добро прашуваш, ама ај кој да каже, овие од Институт за јавно здравје се ангажирани околу протоколи и епидемиолошки тестови за коронавирус, а сезонскиот вирус некако го заборавија!
а не гледам дека има некој јавен тендер за снабдување со вакцини за сезонски грип изгледа све тоа ќе биде со закаснување, како што е све друго во моментов!
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.283
Маска на отворено :icon_lol: :icon_lol: Кажете си дека планирате печките да работат фул зимава.
Kako mojot komshija... parno na pregoreno ulje/nafta... lokalen funkcioner(hohshtapler), pa kaj i da prijavish ti e djabe.. na zima ne mozes prozor da otvorish za luftiranje, kamo li alishta za sushenje koa ima sonce..Ednash so tie gluposti go raspnav oloshot od komshija, sleden pat so sachmarka. Debil.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
На врв Bottom