Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.903
Поени од реакции
7.293
The End (засега)

Врз основа на кои податоци... Бројките на починати 2022 и 2023 рушат рекорди, но тоа одамна е небитно.
Уствари па они си објавија пандемија без никаква основа, зашто па не и да ја прекинат кога сакаат.

Утре е крунисувањето на новиот крал, оној истиот што прв го најави глобалниот рестарт, па баш да видиме каков ќе е светот нареден период :kruna:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.269
Поени од реакции
35.799
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.264
Поени од реакции
18.084
Само што добија пари од владата на САД, лабораторијата во Вухан започнува со работа ...

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.306
Поени од реакции
21.756
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.665
Поени од реакции
4.948
СЗО (светската здравствена организација) планира реформа за подобро да реагира на пандемии. Но, нацртот звучи прилично заканувачки: во иднина тие сакаат да ги преземат „сите ризици“ и исто така да ја регулираат распределбата на вакцините. Зборовите како „достоинство“ и „фундаментални слободи“, од друга страна, се избришани.
ЛИНК
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.903
Поени од реакции
7.293
Баш е обратно. На вакцинираните треба да им се честита.
Свесно и доброволно дозволија да им се внесе нова генетска терапија. Храбро застанаа во ред, со цел да спречат трансмисија, полесно да поминат доколку резултатот на пРц тест е позитивен, за да ги спасат старите и болниците да не се преполнат, некои само колку да можеле да шетаат.
Тие се хероите. :cuc:

Нормално секој херој заслужува споменик, статистиката вели дека 2022/2023 многу повеќе споменици се поставени во споредба со 2020/2021, вечна им слава.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.194
Поени од реакции
39.935
Баш е обратно. На вакцинираните треба да им се честита.
Свесно и доброволно дозволија да им се внесе нова генетска терапија. Храбро застанаа во ред, со цел да спречат трансмисија, полесно да поминат доколку резултатот на пРц тест е позитивен, за да ги спасат старите и болниците да не се преполнат, некои само колку да можеле да шетаат.
Тие се хероите. :cuc:

Нормално секој херој заслужува споменик, статистиката вели дека 2022/2023 многу повеќе споменици се поставени во споредба со 2020/2021, вечна им слава.
Ферус Мустафов, еве и Тина Тарнер бијонс заборави да ги спомне како жртви на вакцината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom