Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.555
Ова се доста позитивни бројки, меѓутоа не се поклопуваат со извештаите за ефикасност од министерство, и бројката на умрени во Израел моментално. Така да некој тука манипулира со податоци.
Би требало да се тие, земени се од официјалниот сајт, па им има извршено нормализација и стратификација. Ако некој има желба, го има изворот на податоци во линкот, може да направи анализа повторно.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
33 интересна цифра...

COVID-33 MASONIC HOAX

Follow the pattern...


CORONA VIRUS AND THE NUMBER 33 - SATANISM - REUPLOAD





Прегледај го приврзокот 304086Прегледај го приврзокот 304087Прегледај го приврзокот 304088Прегледај го приврзокот 304089Прегледај го приврзокот 304090Прегледај го приврзокот 304091

Итн...
Терапијата не ја пиеш редовно а братучед
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.726
Поени од реакции
38.966
Да така оди математиката при пресметки на ефикасност. Ако си трето одделение.
малце ве шупчам :icon_lol: Иначе

 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
малце ве шупчам :icon_lol:
Па мора да одиме with the flow за да си расположен и да ти е добар имунитетот. Незаборавај витамините да ги земеш и прошетка во природа.
И пушти видеата од протестот вчера, зависи ако ти се смешни. Некој му се смешни, друг веќе се вакцинирал и пакува куферите откако ги видел видеата и "Мајк Тајсон" на него.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.147
Поени од реакции
4.681
Од другар мој родителите(60+) се позитивни на Корона, а вакцинирани со 2 дози пред 2,5 месеци.
Добро поминуваат, едниот макс има околу 38 температура ( навечер), и лесно ја спуштале со терапија.
Нека мерат постојано сатурација како еден од главните показатели за состојбата а ако немаат оксиметар нека си купат.Од искуство со мајка ми која го прележа дома на 71 година за 3 недели да не отиде под 87,88 и тоа со почетна фаза на дијабетис и хронична опструктивна болест.И ако слободно можат да дишат нека си останат дома.Нека прочитаат малку повеќе за дишењето според Вим Хоф метода ќе им помогне.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.785
Поени од реакции
17.539
од 101 починати, 9 души вакцинирани, фактички 91% заштита имаат вакцините. Вие значи антиваксерите на душа носите 92 човека
Мислам дека имаш страшна комбинација од ароганција и неписменоча. Почни со полжавчиња цртање првин па после пробај проценти и дропки.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.785
Поени од реакции
17.539
Би требало да се тие, земени се од официјалниот сајт, па им има извршено нормализација и стратификација. Ако некој има желба, го има изворот на податоци во линкот, може да направи анализа повторно.
https://datadashboard.health.gov.il/COVID-19/general Преведувај :icon_lol:
Ај ќе не удостојат нашиве со податоци наскоро вајда, па ќе пресметаме за тука.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Листа од одобрени Ковид вакцини кај нас кај може да се најде?? Фала ви однапред.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
од 101 починати, 9 души вакцинирани, фактички 91% заштита имаат вакцините. Вие значи антиваксерите на душа носите 92 човека
Ронче, благе везе немам општо за вакцините. Општите ставови ми се на генералната тема за вакцините и проблемите ми се само од чисто етичка природа.

За вакцините за итна употреба (од FDA) ги гледам исто како оние за сезонски грип, каде никогаш не сум се вакцинирал. Сум немал потреба. Не знам зошто ме тагираш, споменуваш или цирираш во секоја конотација за антиваксерите!? Вакцината е незадолжителна, нема допирна точка со заштитата на јавното здравје на долг рок (вирусот ќе си мутира) и категоријата граѓани во која припаѓам не ги полни болниците! Немам хронични болести, не сум загрозен. А заедно сме во скоро иста мера преносители. Затоа барај подобри аргументи. Аргументот "заштита на јавното здравје" ти е невалиден.

Процентот на заштита ти е промашен. Нема ни да го коментирам.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.681
15% од заразените се двојно вакцинирани, наместо 24% колку што е бројката на целосно вакцинирани, разликата е 9 процентни поени, или ефикасност од 37.5%.
Од тие што се хоспитализирани 9% наместо 24% или ефикасност од 62.5%.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
барем ја не се вакцинирам како ти за да искочам од тука. Ти го отвори шупакот само преку граница да искочиш, иначе си антиваксерче у душа.
Да, ти поради пензионерите се вакцинирше пред нив:
Тоа е, ако не прифатш нема да ги уживаш нашите бенефити. Нема ни у маркет да те пуштаат без пропусница :misticen:
бафра не се секирај за старите, они ќе се чипираат како луѓе, али што со вас антиваксериве? Ќе пристанеш на вакцина или ќе живееш у планина каде што нема да ти треба вакцина за да влезеш у маркет или на некој настан?
како ќе немам слобода за движење и избор. Ја сум со синофарм вакциниран. Можам и у ЕУ да одам ако сакам, ти каде можеш без вакцина?
Беше некаде низ ЕУ или страв ти е што и вакцинирани се заразуваат....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.726
Поени од реакции
38.966
Да, ти поради пензионерите се вакцинирше пред нив:






Беше некаде низ ЕУ или страв ти е што и вакцинирани се заразуваат....
не сум бил никаде бафра, немам ни лична карта ради закон што е заглавен у собрание, каде ќе одам? Тоа ти го дадов како пример тогаш.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.681
не сум бил никаде бафра, немам ни лична карта ради закон што е заглавен у собрание, каде ќе одам? Тоа ти го дадов како пример тогаш.
Можеш со пасош да одиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom