Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
Израелциве истражуваат ретки случаи на воспаление на срцев мускул во главно кај мажи помлади од 30 години после примена втора доза Фајзер.
Ова вакциниве ко за апсолутно сигурни многу проблеми им се јавија :icon_lol:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Од работа ни даваат по 5 секој месец, треба секој понеделник да се тестирам. 50 % се фалш, не даваат информации воопшто. Ни рекоа као демек не сме знаеле брис да земеме точно, а јас го бутам тоа стапчето до крајот до горе до носот, мокро излегува цело и пак од 4 теста само на 2 ми даде резултати.

Тешко дека ќе ги зима некој за веродостојни овие do yourself тестови.

Едит- Ах не бил овој, сличен е. Али тешко дека и ова срање ќе функционира.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.341
Ама веста ова е близу до фејк њус. Значи на женава и паднало шишенце со Фајзер и од страв и за да заташкат дека и се скршило, наполнила со вода. Ете шест инјекции колку што може од шишенце да се вади. Нема никоја друга идеолошка позадина тука. Зошто па ваква битна информација ја нема овде кај веста само тој што ја пишал си знае. ;)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.218
Поени од реакции
35.812
Ова вакциниве ко за апсолутно сигурни многу проблеми им се јавија :icon_lol:
Абе за вакцини произведени за помалку од една година одлично е што и само со ова поминуваме :D
 
Член од
17 април 2018
Мислења
21
Поени од реакции
10
Decki bil li nekoj da se vakcinira vo Bugarija vo KOMAK medical? Pred 5-6 dena e vesta niz mediumi pa ako bil nekoj da spodeli info od prva raka. Pozdravv
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
Decki bil li nekoj da se vakcinira vo Bugarija vo KOMAK medical? Pred 5-6 dena e vesta niz mediumi pa ako bil nekoj da spodeli info od prva raka. Pozdravv
Зборев преку маил со докторот, ми дае број.Им звонам 5 дена по ред, звони а никој не крева. Да идам таму да си пробувам среќа без термин ми нема логика, 100 евра само за тестови треба да дадам.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Зборев преку маил со докторот, ми дае број.Им звонам 5 дена по ред, звони а никој не крева. Да идам таму да си пробувам среќа без термин ми нема логика, 100 евра само за тестови треба да дадам.
Бугарска работа :icon_lol:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
Бугарска работа :icon_lol:
Ми се оправда дека се мала клиника и само една линија е за закажување. Сепак ако сакаше да ми закаже моеше, кога веќе има време на маил да враќа.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Ми се оправда дека се мала клиника и само една линија е за закажување. Сепак ако сакаше да ми закаже моеше, кога веќе има време на маил да враќа.
Мене ми изгледаше ко патка тоа повикот.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
178
Поени од реакции
157
Сега во Србија се даваат Фајзер и Спутник без закажување. Подобра варијанта е да отидеш таму при крај на работно време, па ако остане некоја неискористена доза да се вакцинираш. Колку што знам Фајзер кога ќе се извади од фрижидер, може да стои неколку часа и ако не се искористи тој ден, ќе треба да ја фрлат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.732
Од работа ни даваат по 5 секој месец, треба секој понеделник да се тестирам. 50 % се фалш, не даваат информации воопшто. Ни рекоа као демек не сме знаеле брис да земеме точно, а јас го бутам тоа стапчето до крајот до горе до носот, мокро излегува цело и пак од 4 теста само на 2 ми даде резултати.

Тешко дека ќе ги зима некој за веродостојни овие do yourself тестови.

Едит- Ах не бил овој, сличен е. Али тешко дека и ова срање ќе функционира.
овие домашни тестови се добри за Дубари ??, ако ПРЕД да се идентификува усерот може да знае дали е позитивен тестот ... ќе жртвува 5еур и друг тест на друг негов човек ќе му напраи и ќе си го регистрира на мобилен како свој ??
Автоматски споено мислење:

нејзе треба некој црнец да ја извакцинира, па да праша дали е Фајзер :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom