Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Говеда мамето ваше хоштаплерско крвопијци народот нека умира и нека пати а вие бели мечки зашто сте се вакцинирале со Спутник па уште се буните.Кој кур сте вие преоритет па за вакцина да чекате али па кога ке размисмислам убаво малце му е на народот треба уште да го тртат и ебат пошто е стока .
https://faktor.mk/pratenici-se-chuvstvuvaat-izmameni-shto-se-vakciniraat-so-sputnik-edno-kazaa-drugo-pravat-ova-e-fejsbuk-politika-veli-trajanov
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Говеда мамето ваше хоштаплерско крвопијци народот нека умира и нека пати а вие бели мечки зашто сте се вакцинирале со Спутник па уште се буните.Кој кур сте вие преоритет па за вакцина да чекате али па кога ке размисмислам убаво малце му е на народот треба уште да го тртат и ебат пошто е стока .
https://faktor.mk/pratenici-se-chuvstvuvaat-izmameni-shto-se-vakciniraat-so-sputnik-edno-kazaa-drugo-pravat-ova-e-fejsbuk-politika-veli-trajanov
Ај они што се говеда ама со кое лице новинарите коментираат кога испаднаа уште позаштитен вид на мечки и се вакцинираа пред сите?
Дека имаат поризична работа од тие што работат во рандом маркет или еден таксист?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Vo UK se dadeni 21.200.000 dozi Astra Zeneca i registrirani 168 slucaevi so tromboza. 1:126.000.
Ова и не се баш добри бројки. Поготово што беа 1 во милион, и како што вакцинираат помлада популација им расте соодносот.
Фобра вест е што повеќето од случаевиве не завршуваат со смрт (32 ца умреле сега), за разлика од првите што се јавија. Значи нашле начин да го детектираат и третираат ако се јави.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.614
Поени од реакции
5.124
Само 20 пратеника од ВМРО се вакцинирале :pos: епа така е кога дремат кај Миленко и Нонковиќ на фб.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.551
Што да правам ако ми се јават месецов за вакцинација? Не ми одговара од астролошки аспект.
@bijons Ќе ти објасни тоа подетално. Она е по астролошка медицина. Пиши и порака.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.129
Поени од реакции
10.475
Дали моите постови се аргументирани се гледа од приложените извори на информации и логичните прашања и заклучоци. За тебе видовме што си: лоши обиди за шегобиец, слабо (непотковано) провокаторче и најверојатно (за ова сами си потврдивте со другиот член) ќе бидеш преносител на мутации.

Секој со својот капацитет на размислување и прибрани информации ќе си одлучува. Јас на пример, често поставувам прашања (за да соберам што повеќе информации) на кои очекувам конкретни и поткрепени одговори. Кај хемијата и физиката, нема толку различни/ спротивставени мислења во фелата, како кај медицината, кој знае зашто :toe:
можеби бидејќи таму, во 100 експерименти/случаеви, причината или резултатот се исти, додека кај официјалната медицина, господ напомош.

Врска науката, кога ќе почнеш да размислуваш и прашуваш, а не, слепо да веруваш на авторитет, тогаш ќе најдеш милион научни информации.
Дотогаш изигравај шегобиец, шири ги мутациите, а јас ќе се придржувам до изреката " не им давај бисери на свињите " :P
Не, ти воопшто не ми даде мене извори на информации. Уште чекам :D
 

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
113
Нема...ја наљутивте:(
Ох девојче, тие за друго и не знаат, секој втор збор им е шипурки.
Туку кажи ми, вистина таа е советникот хонорарец за справување со ковид19? Велат жена била и астролог.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
Борат напраел вакцина бе ....

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom