Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Toa drugarkati prasaja. Jas koga ja prasav mi rece deka togas ne bilo sezonata za grip. Ete od togas pominaja neznam kolku meseci, dojde proletta kalendarski i se toa, pak ja preprasav ama ete ne me udostoi so odgovor. Mozi pa deka e obicen cinovnik vo zdravstvoto, sekretarka ili blagajnicka nesto pa slusnala od kolegite doktori no ne razbrala. Tipicna severdjanska administrativka. Ne deka razbira nesto no ete se nasla na mestoto pa i se mozi.
Не ти е срам за една жена,вработена во здравството во време на пандемија така да збориш?По неколку факсови пушта на ден,испраќа фактури а ти неблагодарен вака? Ете и за пописот се залага да успее сред пандемија,ама ти каков си,ништо не цениш
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Не ти е срам за една жена,вработена во здравството во време на пандемија така да збориш.По неколку факсови пушта на ден,испраќа фактури а ти неблагодарен вака? Ете и за пописот се залага да успее сред пандемија,ама ти каков си,ништо не цениш
I jas se zalagam popisot da uspee.
I ne, ne mi e sram :toe:.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Епа затоа баш треба да ја цениш,а не благајничка,северџанка да ја ословуваш,да ја деградираш
Ima tastatura, neka se brani.
Ako ti bese za popisot taa i jas od mnogu razlicni gledista gledame na toa, zaednicko ni e mozebi samo uspesnosta na popisot( ako voopsto i se zalagala da uspee, neznam sum propustil).
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Januar I fevruar duso.
Aj ke go pocekame. Ene kaj e januari, za 30 dena. I togas pak ke prasam samo nemoj mutava da mi se prajs i da recis rano e uste.
@bijons i prasav po eden mesec am
Duso pomina i januari i fevruari :cautious:.
Автоматски споено мислење:
@bijons da ne recite vaka taka :cautious:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.432
Поени од реакции
35.989
...кој пушта денес факс? :facepalm:

за да можат да работаат медицинските работници, треба да има и соработници како болничари, шофери, обезбедување (чувари), готвачи, електричари, столари, инжињери, водовоџии, како и соработници во управата на болницата како правници и книговодители кои би ги решиле сите адмнистративни документи поврзани со податоците на болнички пациенти и извештај до ФЗОМ,
топлата, можеби е главен фактор во јавна набавка на болницата, може е главен фактор во распределување на пишани правни одлуки и протоколи до здравствените работници, може е советник на директорот на болницата, така да таа иако можеби не е здравствен работник, не треба да се потцени нејзината/ нивната работа во склоп на болницата!
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Демократија е и кога нешто не се сложуваш да го почитуваш и другото мислење.
Повелете никој не е вратен и да престанеме више со паника мод.
https://t.co/pAj8Ywfna7

Никој не враќаат само мора да закажеш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
...кој пушта денес факс? :facepalm:

за да можат да работаат медицинските работници, треба да има и соработници како болничари, шофери, обезбедување (чувари), готвачи, електричари, столари, инжињери, водовоџии, како и соработници во управата на болницата како правници и книговодители кои би ги решиле сите адмнистративни документи поврзани со податоците на болнички пациенти и извештај до ФЗОМ,
топлата, можеби е главен фактор во јавна набавка на болницата, може е главен фактор во распределување на пишани правни одлуки и протоколи до здравствените работници, може е советник на директорот на болницата, така да таа иако можеби не е здравствен работник, не треба да се потцени нејзината/ нивната работа во склоп на болницата!
Sigurno ima i kotlari no na kraj na pamet bi mi padnalo da go zemam zdravo za gotovo pri dijagnoza na magnetna rezonansa. Za parnoto da, kakvi radijatori da zemam, kolku e zeska vodata, sto kotel mi preporacuva i taka i taka. Za prasanja vo vrska so zdravje Ne.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
...кој пушта денес факс? :facepalm:

за да можат да работаат медицинските работници, треба да има и соработници како болничари, шофери, обезбедување (чувари), готвачи, електричари, столари, инжињери, водовоџии, како и соработници во управата на болницата како правници и книговодители кои би ги решиле сите адмнистративни документи поврзани со податоците на болнички пациенти и извештај до ФЗОМ,
топлата, можеби е главен фактор во јавна набавка на болницата, може е главен фактор во распределување на пишани правни одлуки и протоколи до здравствените работници, може е советник на директорот на болницата, така да таа иако можеби не е здравствен работник, не треба да се потцени нејзината/ нивната работа во склоп на болницата!
За таков калибар на интелегенција не факсови,на машина за куцање дека пишува отпусни листи не би ме изненадило.А иначе на Владе да му кажеш,он го потцени нејзиниот огромен придонес за општеството и медицината без кој опстанокот на човештвото би се довел у прашање.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.432
Поени од реакции
35.989
Sigurno ima i kotlari no na kraj na pamet bi mi padnalo da go zemam zdravo za gotovo pri dijagnoza na magnetna rezonansa. Za parnoto da, kakvi radijatori da zemam, kolku e zeska vodata, sto kotel mi preporacuva i taka i taka. Za prasanja vo vrska so zdravje Ne.
...па токму тој котлар, преку ноќ ќе успее токму кај него да се иде за дијагноза, ама ретко некој да знае дека пред неколку години бил котлар! ;)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
За таков калибар на интелегенција не факсови,на машина за куцање дека пишува отпусни листи не би ме изненадило.А иначе на Владе да му кажеш,он го потцени нејзиниот огромен придонес за општеството и медицината без кое опстанокот на човештвото би се довел у прашање.
Abe ke ti fali nekoj dokument i ke i padnis vrace. Ke vidis posle koj od sto zavisi :sneaky:.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
...па токму тој котлар, преку ноќ ќе успее токму кај него да се иде за дијагноза, ама ретко некој да знае дека пред неколку години бил котлар! ;)
Ete ovaa od Gostivar sigurno kaj kotlar bila na carski rez ili za sto i da bese pa pola instalacija i ja izvadija :toe:.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Vo vakvi momenti Cooliris mi fali, pa posle ke zemese @Dumbledore da ja brani i da relativizira( nes jebat:sneaky:), pa ke se razviese diskusija, pa ke dojdese onaa neebanata od vtori pa ke glumese avtoritet voedno objasnuvajki deka pravilno i po skopski e rakavici i ete za 5 min nekolku strani se napolnale. A sega stama, bezveze :(.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom