Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.373
Поени од реакции
18.263
Абе ај излезете си надовор ако не :D
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.995
такви сме ние македонците осудуваме лесно, но сепак и тоа нешто многу кажува. Ја рецимо што верувам у медицина и вакцини нема да постирам слики од протести каде што некои улави протестираат и блујат корона насекаде. Одма мене ми пали алармот овој е еден од нив и не сака да се боде. Штом си таков бате само Израел е лекот за вас, и за тебе и за @Dumbledore него одамна го знам дека е ваков антиваксер слободарски граџанин. Иначе ја немам ништо против вас, само сум за општо добро, е сеа вие стоите на патот на тоа добро, па немојте да се најдете увреџени ако сум малце груб према вас.
Не сум антивакцер, никогаш не сум ни бил. Сите вакцини ги имам примено. Не сум одбил задолжителна вакцина.

Не ни пишувам ништо против вакцините општо. Само немам лична потреба од Ковид вакцина. Но реков и ако се појави мутација која би можела сериозно да го загрози моето здравје, би размислил. :coffee:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.159
Поени од реакции
18.075
Иам шанса со астра зенека да се вакцинирам. Сеа малце шубе ми е, многу негативни вести имаше периодов :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.098
Вајда не, ама сите то зборат, се осеќам ко на стрелање да идам.
Како да не, еве мој близок во Малта со АЗ се вакцинира никаква нус појава. 50 годишен е инаку.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Вчера поставив прашање, но никој не ми одговори, еве лично тебе те прашувам, дали вакцинирањето во Србија е бесплатно?
Фрапиран сум од степенот на игнорирање што ти го сервираат форумџиите. Се надевам дека некоја добра душа ќе ти одговори.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.136
Поени од реакции
3.360
Расправата да се вакцинираме или не, е најбеспредметна во Македонија.
ХАХАХАХА

Нај добриот пост на темата, за да имаш дебата дали да се вакцинираш треба да имаш вакцини.(y)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Како да не, еве мој близок во Малта со АЗ се вакцинира никаква нус појава. 50 годишен е инаку.
Покрај брачедите у Аустралија,роднините у Шведска и другарка у Германија, имаш и близок во Малта? Завидливо,мора да признаам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom