Концерт по повод 8-ми Септември на арена Филип II

H

HITCH

Гостин
не очекувајте они нас да не свиркаат зш на нивните прослави нема Македонци
Се согласувам!

Мене не ми е проблем да свиркаат, проблем ми е што интонираат хинма на друга држава, а македонската химна воопшто не ја есапат. Проблем ми е што македонскиот јазик и македонското знаме никаде не ги употребуваат. Проблем ми е што бараат права во оваа држава, а не покажуваат ниту трошка почит.

Да бидам искрена, Аделина синоќа беше ѕвезда на вечерта! Им покажа на сите дека ако сакаат успех треба да работат цело време и да не плачат за внимание. Нашите пеачи велат дека никој не ги викнал, никој не ги почитува, но синоќа видовме дека тие воопшто не вложуваат во себе! Не го вежбаат својот глас, немаа никаква кореографија, никому не му текна да честита празник како што е редот...Зошто воопшто се согласиле да се појават пред народот? Дека се пееше на плејбек??? Синоќа бевме сведоци дека државата е дус, а ние дибидус. Преку „Денот на независноста“ се покажува одредено достигнување на државата.

Не е до другите, до нас е!

Сепак, вчера во Владивосток, Русија, на отворањето на состанокот на АПЕК имаше спектакуларен огномет. Ќе го сметам исто `ко да го слават нашиот ден на независност. :icon_lol:
Далеку сме од нормалниот свет!

Уживајте.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.095
Поени од реакции
9.679
Абе не беше до толку лошо. Едино оние на почеток добија свирежи, другиве не испаднаа толку лоши пред публиката :sneaky:
Е сега имало срби,хрвати итн итн....ете имаше и пејачи од Македонија. Али таков ни е менталитетот бе деца, ако немаше "ѕвезди" од екс Ју немаше ни публика да има. Кој ќе оди нашиве да ги слуша :coffee: А и барем се потрудиле некои од овие да научат по некоја македонска песна. Освен што ги осакатија Јовано Јованке и Oj девојче девојче другите беа горе-долу ок.
Аделина :drk:
Тапанарите :cuc::cuc::cuc:
И не знам зошто, ама секогаш кога химната се пее без инструментална поддршка некако ми е мноооогу тапа (n)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.419
Многу големи патриоти вие бе...
Што ако имало пејачи од Србија или Хрватска? Кога сите пееја македонски песни!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

Одма на почетокот е Џафер...:pos::pos::pos:
Шешбеш...:pos:

Го открив лекот против депресија... само да го видам настапот на Џафер и заборавам и на депресија и на се...:pos::pos::pos:
Пуштете му го настапов на К.Роналдо, не верувам дека више ќе биде тажен...:pos:

Ќе си го продадам СРЦЕ чифликот, само тебе душо моја да земам...
Си направи муабет сам со себе, уште МОРИ да убацеше...:pos::pos:

Во меани не одам, рујно вино не пијам, дома рано ќе одам да спијам...:pos::pos:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Оние што го гледале на телевизија концертот немаат право да пишуваат дека тоа вчера било рикање. Не знам каков бил преносот ама според ова што го читам преносот бил катастрофа (а сите оние што напишале статии по порталиве очигледно гледале на телевизија) . Да, Тереза Кесовија, Лисац и Аки според мене беа лоши, ама другите ако ги занемариме аранжманите што ги направиле Тавитјан беа одлични. Не може некој да ми каже дека Томашевиќ, Сергеј, Радовиќ (која прв пат во живот пееше на македонски), Нина Бардиќ и Каран не беа одлични. За Влатко и Каролина нема збор. Калиопи малце забега со Ој, Јано, Јано ама тоа е типично за неа. Секоја чест за како што би рекле вие сите српските пејачи, кои се потрудија и добро се покажаа. Е сеа пак ќе речам, аранжманите се лоши, ги почитувам Тавитјан ама Ој девојче не е ко што треба. Па и Џафер, Бог да чува. Имаше утки ама зашто само за утките се фаќате не ми е јасно.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ај оставете линк од каролина и лозано :X3: баш тие не ги фатив, а важно калиопче малку си ја видов :pipi:
и зошто уште на youtube нема убаво извадено прв дел, втор дел.....
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
леле што добро што не присуствував а и не го гледав преностот
КОЈА БРУКА НАРОДЕ МАКЕДНОСКИ ауууу
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ти не би знаела што е одличен концерт дури и ако на чело ти е испишан.
Не ме цитирај со ваков ник ми ја расипуваш вечерта, плус часови по иронија ако ти требаат пиши ми пп. Гледам слабо се излета.
--- надополнето: 9 септември 2012 во 21:24 ---
Почетокот на видеото.
Не е нормален стварно:icon_mrgr:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Само да ви биде јасно, дека и за ова ние плаќаме....
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Мене баш ми се свиѓаше почетокот, да им станит јасно на некои што народот македонски мислит за албанците.(y) Па и тие на албански пееја, шо очеквеја аплауз ?
никој никад не рекол дека македонскиот народ не мисли и за албанскиот... еве едно конкретно прашање з тебе... да си жив и здрав и кога ке слават ден на албанска азбука или на албански учители или на било што албанско да видам дали ке има некоја песна на македонски јазик... притоа да видам дали воопшто ке има македонско знаме и дали воопшто ке се свири македонска химна...


да сме живи и здрави времето ке покаже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom