Концерт по повод 8-ми Септември на арена Филип II

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
а чекајте бе...бокица не беше??? како не го поканиле и него (n) јзк да им е.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.693
Поени од реакции
21.977
Да се донесе закон со кој на Џафер ќе му се додели стилист и ќе му се одземе микрофон. Тереза имаше погрешна песна инаку она е перфектен вокал.

Ах како ми фали еден Сариевски, Бадев, Манчевски, Добри Ставревски.....
Симеон Гугуловски, Анка Гиева, Сестри Мавровки, Вања Лазарова, Јонче Христовски, Васка Илиева, хор Бапчорки, гевгелиски Русалии, мијачки зурли и тапани, Виолета Томовска, Гоце Арнаудов, Пепи Бафтировски...

 
F

FuckYouAll

Гостин
никој никад не рекол дека македонскиот народ не мисли и за албанскиот... еве едно конкретно прашање з тебе... да си жив и здрав и кога ке слават ден на албанска азбука или на албански учители или на било што албанско да видам дали ке има некоја песна на македонски јазик... притоа да видам дали воопшто ке има македонско знаме и дали воопшто ке се свири македонска химна...


да сме живи и здрави времето ке покаже
Невервам дека ќе имат нешто македонско на некаква албанска прослава во блиска иднина, освен ако не сакет да глумат нешто пред светот.


П.С Погрешно дан ме свати ?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
konecno nekoj se seti da napravi nekoe zbidnuvanje sto ke ne obedini site alal da im e na tavitijanite za idejata ,
drugite i sto e taka bitno ne e bitno koj kako peel dali izvodel bitno e sto si pominavme odlicno ,nekoj spomna i nie plakjame za ova ,da plakjame toa e tocno no podobro da dadam pari da si odbelezam godisnina kako treba otkolku da stavam dva tri venci i samo da kazat na vesti ,ima i druga finansiska strana tamu bea nad 30 luge od nadvoresnosta site potrosivme vo sk po 10 eura taka da i ne e taka toa loso za popatnite stanici pa nitu za skopskite dukjani , a drzavata sramota e da nema vakvo odbelezuvanje na 8 septemvri
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Де просвелтете ме: која е таа Аделина?

Ставрогин
Нема информациски мрак: се знае и кој лаже и кој краде.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Де просвелтете ме: која е таа Аделина?

Ставрогин
Нема информациски мрак: се знае и кој лаже и кој краде.
Ништо не се знае. Еден просечен Македонец од постарата генерација гледа Турски серии, пензијата му доаѓа на време,информациите ги прибира од Шител и Миленко, и неговиот свет е тука затворен. А да, од време на време му сервираат по една религиско чудо.

Мојот глас вреди исто колку и неговиот. На владеачката ганитура не и се потребни информирани луѓе...

Младите се заглупени до бесвест, и вакви БЕСМИСЛЕНИ масовни прослави се само уште еден чинител кој ја зациментирува нивната затупеност.

Хитлер јунгден, anyone?
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Ништо не се знае. Еден просечен Македонец од постарата генерација гледа Турски серии, пензијата му доаѓа на време,информациите ги прибира од Шител и Миленко, и неговиот свет е тука затворен. А да, од време на време му сервираат по една религиско чудо.

Мојот глас вреди исто колку и неговиот. На владеачката ганитура не и се потребни информирани луѓе...

Младите се заглупени до бесвест, и вакви БЕСМИСЛЕНИ масовни прослави се само уште еден чинител кој ја зациментирува нивната затупеност.

Хитлер јунгден, anyone?
Ti ova go pisuvas na forum registriran vo Makedonija, sekoj od Makedonija moze da go procita, sekade moze da se kaze i sekoj da go zboruva ..i tebe ova te \potseti na m,ladinata na Hitler?
Dobro ozbilno, se drogiras li jako? Kazi ako si sreden, da se smeeme celo vreme na tvoite postovi, ko dvorski shut
Deka koja tema i da ja otvoram, gleam tvoj post, avtomatski e glupost onaka ko da go pisuva nekoj napusen ili cital a ne razbral..
Kazi ni ako si sreden, da znaeme:) Ne se srami
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ti ova go pisuvas na forum registriran vo Makedonija, sekoj od Makedonija moze da go procita, sekade moze da se kaze i sekoj da go zboruva ..i tebe ova te \potseti na m,ladinata na Hitler?
Dobro ozbilno, se drogiras li jako? Kazi ako si sreden, da se smeeme celo vreme na tvoite postovi, ko dvorski shut
Deka koja tema i da ja otvoram, gleam tvoj post, avtomatski e glupost onaka ko da go pisuva nekoj napusen ili cital a ne razbral..
Kazi ni ako si sreden, da znaeme:) Ne se srami
Види, почнуваш реченица со Дека, и другите ги обвинуваш за несреденост?

:)

Имаш поим колку си излажан? И што дека јас пишувам на форумов? Твоите родители имаат пристап до него? Читаат форуми? Не, гледаат телевизија Шител. Нивната вистина е вистината на Шител. Знаеш што значи мека репресија?

Поим немаш.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Poleka. Koja rabota e za "lelek" ?
Tebe ti lici nasata mladina na mladinata vo vreme na Hitler?
Alo, zasto zboruvate na pamet, ne razbiram? Zasto da ne se informirate prvo? Mora li da se pisuvaat gluposti po cel den??
По степенот на заглупеност, нашата младина дефинитивно личи на Германската младина од тоа време. Ти си чист пример.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
261
Поени од реакции
56
По степенот на заглупеност, нашата младина дефинитивно личи на Германската младина од тоа време. Ти си чист пример.
Kolku godincinja imas, lepotan na majka? Sum videl sekakvi glupaci na forumov, dolgo vreme sum clen, pamtam i legendi tuka sto temi imaat, ali kako se namali kvalitet u posledno vreme, cim vakvi ve trpat.. bravo ej
C c c:) Ajde Hitler, informiraj se pred da kazuvas neso, popametno izgleas..:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom