Компјутер пред секое дете! - Што испадна на крајот?

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Па тоа и се случува-сите си ги појачаа компјутерите со крадени делови.Кај нас во прилеп за 300-500денари се најдува 1гб рам меморија:uvo:Се што сакаш има и тоа по пола цена-посебно кај оние од ,,Дрвно,,-кај нив и монитор се најдува:pos2:
Не вреди рам бе, тоа е веќе апла кражба.Најдобро ми изгледаат преничињата.Убави се, меки, а не ко ова домашново дланката ме заболе од што работам.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Па тоа и се случува-сите си ги појачаа компјутерите со крадени делови.Кај нас во прилеп за 300-500денари се најдува 1гб рам меморија:uvo:Се што сакаш има и тоа по пола цена-посебно кај оние од ,,Дрвно,,-кај нив и монитор се најдува:pos2:
Кажувај "овластен" дилер за оваа работа.Ми треба СЕ освен монитор :) За 2000 има шанса да се среди а? И 500 за тебе за контакт со дилеро :)))
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Кажувај "овластен" дилер за оваа работа.Ми треба СЕ освен монитор :) За 2000 има шанса да се среди а? И 500 за тебе за контакт со дилеро :)))
Слушај.Остај дилери, земаат провизија.Ако сакаш од директен застапник, се за 2000?Ај 1800 нека биди, чкртнат е мониторот.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Не знам дали ви кажаа на вас. Кај мене искршените и украдените делови од компјутерите мораме да ги платиме сите, без разлика дали јас (ние) сум(сме) ја направиле штетата или не...
Ама од мене нема ниту денар да добијат, затоа што јас не сум ги ни чепнал компјутерите, бидејќи нема интернет, што би правел на тие компјутери. Второ, уште не ни ги вратиле парите за партиципација што ги дадовме, а не требаше да даваме пари, бидејќи нели сега е бесплатно школото??
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Не знам дали ви кажаа на вас. Кај мене искршените и украдените делови од компјутерите мораме да ги платиме сите, без разлика дали јас (ние) сум(сме) ја направиле штетата или не...
Кај нас секое полугодие бараат по 100 денари за оштета за училиштето.Очигледно е дека куќата од 3 спрата на директорот му е мала па треба уште.Јас ни тоа не го плаќам, па не некаква си оштета.Јас ни имам скршено нешто, ни оштетено.Ако не ги казниле тие што правеле штета и ако не ги фатиле навеме сега џабе им е и пробуваат да ги казнат сите.Ако тоа го побараат кај нас јас нема да им платам.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Слушај.Остај дилери, земаат провизија.Ако сакаш од директен застапник, се за 2000?Ај 1800 нека биди, чкртнат е мониторот.
Ме заебаваш? Озбилно ако има нешто такви црни бизниси развијано да се договориме да ми кажиш шо има на лагер и шо можи да се набави :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Не вреди рам бе, тоа е веќе апла кражба.Најдобро ми изгледаат преничињата.Убави се, меки, а не ко ова домашново дланката ме заболе од што работам.
Апла кражба.Ами оние од дрвно не се апла арамии?:pos2:Мене вчера еден другар ми нудеше(негов другар учи дрвно)1гб рам за 500ден.и плус рече дека ,,по нарачка,,вадат и графичка карта...
Таму викаат пола монитори фалеле,а куќиштата празни се од внатре се што можело да се крени-кренале:pos2:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Апла кражба.Ами оние од дрвно не се апла арамии?:pos2:Мене вчера еден другар ми нудеше(негов другар учи дрвно)1гб рам за 500ден.и плус рече дека ,,по нарачка,,вадат и графичка карта...
Таму викаат пола монитори фалеле,а куќиштата празни се од внатре се што можело да се крени-кренале:pos2:
Alal da im e!!! Ebago so drugo i da cekame od mladinata ko ubavi primeri imaat vo opkruzuvanje deka samo so kradenje covek se stanuva.
Ne me cudi voopsto deka se e ogoleno i samo kukjista se ostanati prazni bidejki samiot proekt "kompjuter za sekoe dete" bese apla pljacka na vladata, a decata samo go privrsuvaat kradenjeto koe go zapocnaa politicarite.
Zalosno e toa dragi prijateli i forumdzii, i povekje od zlosno bidejki na tie mladi drzavata treba da im ostane da ja vodat, a so kradenje ne se pravi drzava vo koja ke moze ubavo da se zivee, a za toa imame primer mnogu ubav vo izminative godini.
Na sekoj cekor site mislat kako nesto da dignat, kako da se odkrade nesto,kako da se napravi steta,kako da se zaebe nekoj sto e opst pokazatel na prilikite vo Makedonskoto opstestvo i Makedonskata drzava .
Ne e toa najloso sto ke ni se sluci duri ni prestojuvaat losite raboti koi so takvo nonsalantno odnesuvanje i izbegnuvanje na odgovornost od onie koi se pozicionirani i plateni za toa ne praime nisto ni kako drzava ni kako narod i posle barame da ne cenele i postuvale sosedite i Evropa i svetot.
Ne biva toa taka nie samite sebesi i ona sto e nase zaednicko ne si go cenime a se zanesuvame za nekoi evropi i evropski unii nato sojuzi ne e toa za nas za nas e samo zandana kako sto e sega i nisto povekje i taka i ke si crkneme na nasa zaednicka zalost!!!!
 
С

Спенсер

Гостин
Апла кражба.Ами оние од дрвно не се апла арамии?:pos2:Мене вчера еден другар ми нудеше(негов другар учи дрвно)1гб рам за 500ден.и плус рече дека ,,по нарачка,,вадат и графичка карта...
Таму викаат пола монитори фалеле,а куќиштата празни се од внатре се што можело да се крени-кренале:pos2:

:pos2::pos2::pos2:шо графичка имаат бе??? кај мене (у карев) прво полугодие стоеја како статуи,не ги уклучивме, Албанците од зефљуш маме им ебаа (до душа и ние),мониторите се лом,а сега ги изнесле,неаме компјутери у училна :pos2::pos2:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
:pos2::pos2::pos2:шо графичка имаат бе??? кај мене (у карев) прво полугодие стоеја како статуи,не ги уклучивме, Албанците од зефљуш маме им ебаа (до душа и ние),мониторите се лом,а сега ги изнесле,неаме компјутери у училна :pos2::pos2:
Немај гајле, на крај ќе си ги платите вие, никој друг. Ќе ви излезе една графичка (од шкљ класа) како да сте си купиле по две ТОП класа.
Волот риел земја и си ја фрлал врз грбот...:tapp:
 
С

Спенсер

Гостин
Немај гајле, на крај ќе си ги платите вие, никој друг. Ќе ви излезе една графичка (од шкљ класа) како да сте си купиле по две ТОП класа.
Волот риел земја и си ја фрлал врз грбот...:tapp:
абе така викаат,дека сите ке плаќале без разлика дали скршиле/украле, али тешко тоа!!! дур не видам доказ...не плаќам
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Компјутер пред секое дете хахаха глупости,зш ги ставија да личат или да се крадат делови....
 
Член од
26 март 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Дајте слики од тоа искршените компјутери да видиме на што личи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom