Компјутер пред секое дете! - Што испадна на крајот?

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Ама нас ни даваа ливчиња да се потпишиме ние, родителите, и да напишиме бар код од опремата, дека се согласуѕваме ако се оштетат дека ќе ги платиме...Е сите таквото го предадоја јас знаев дека ќе дојди до ова и не го дадов :icon_lol: ама вака прават и смеат да.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ама нас ни даваа ливчиња да се потпишиме ние, родителите, и да напишиме бар код од опремата, дека се согласуѕваме ако се оштетат дека ќе ги платиме...Е сите таквото го предадоја јас знаев дека ќе дојди до ова и не го дадов :icon_lol: ама вака прават и смеат да.
имат многу невоспитани дечишта, кои го кршат или крадат комјутерите. тоа е болештината, не владата.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ја не знам што може да се направи со компјутери што ги монтираат малите кинезчиња на часови по ОТП :toe:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
имат многу невоспитани дечишта, кои го кршат или крадат комјутерите. тоа е болештината, не владата.
Абе да вистина е то, ама владата и професорите и директорите и сите шо ги местеа знаеа дека ќе дојди до нешто вакво, деца сме, во една училница за време на 5 минути одмор можиме партали да направиме, дури не и намерно. Можеше ако веќе ги ставија, да направат кабинетска настава ќе беа како нови, и можеа да неЌ пуштат да ги уклучувавме, а не вака само за украс и многу јасно дека ќе се кршат. Криви се другите не ние.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Прво ти научи се Комодоре да пушчаш, па после ќа зборуваме за кинескне сметала :toe:
Ок ајде - гром се компјутерите,многу се корисни,ги вклучуваме на школо,и најбитниот момент од ВЛАДАТА се :smir: Фала и вака што не просветли со оваа висока технологија ;)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Абе да вистина е то, ама владата и професорите и директорите и сите шо ги местеа знаеа дека ќе дојди до нешто вакво, деца сме, во една училница за време на 5 минути одмор можиме партали да направиме, дури не и намерно. Можеше ако веќе ги ставија, да направат кабинетска настава ќе беа како нови, и можеа да неЌ пуштат да ги уклучувавме, а не вака само за украс и многу јасно дека ќе се кршат. Криви се другите не ние.
Криви се родителите на невоспитаните деца, кои кршеет и расипувает од задоволство. И требат да си ја платет штетата шо ја сториле нивните разгалени и невоспитани дечишча.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Abe dobra bese idejata ama realizacijata katastrofalna. Na klupi od vreme na Tito se montiraat kompjuteri, kabli na site strani, neobuceni profesori.... katastrofa.Spored mene programata trebase da pocne od 3 oddelenie pa nadalje, polesno mozes da kontroliras dete od 10 godini, plus uste neznaat da kradat :tv:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Криви се родителите на невоспитаните деца, кои кршеет и расипувает од задоволство. И требат да си ја платет штетата шо ја сториле нивните разгалени и невоспитани дечишча.
ххаха сериозен си брат? :icon_lol:
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Abe dobra bese idejata ama realizacijata katastrofalna. Na klupi od vreme na Tito se montiraat kompjuteri, kabli na site strani, neobuceni profesori.... katastrofa.Spored mene programata trebase da pocne od 3 oddelenie pa nadalje, polesno mozes da kontroliras dete od 10 godini, plus uste neznaat da kradat :tv:
Комај си во право:toe:

ххаха сериозен си брат? :icon_lol:
Дабоме:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom