Колку често и за што најчесто се карате со партнерот?

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Никола напиша:
Никогаш не сум се расправал со моја девојка.
За да се караш со девојка, значи дека треба да го прифатиш и нејзиниот став за еднакво валиден и потребен да се слушне.
Расправиите со девојката не служат за да се постигне поголемо разбирање или како што е погрешна прифатено дека помага за подобар секс после тоа. Расправиите не чинат. Тоа се бла,бла муабети.
Знам дека јас тоа не го правам. Зошто таа би го правела?
Тоа е завршена врска веднаш. Не толерирам изблици на женски фрустрации и незадоволство.

Напорна е секојдневната работа, човек кога ќе најде време да биде со девојката, тоа време треба да го релаксира, не нервира.
Девојките постојат за да му го направат животот убав на машкото, да му играат, да се галат, сексаат. Не да се расправаат.
Девојките имаат инстинкт да му угодат на машкото, но современото општество го има потиснато тој инстинкт до степен на изчезнување.
Девојката нема потреба да збори многу. Доволно е да е убава. Умешноста на зборување нека остане кај машкото.
Ретко кое машко сака зборлеста жена, а ретко која жена може да биде освоена без зборови.;)
Мошне мошне добро. Николај... мислам дека си ти мојот нов урбан херој. Уште да ти ја дадам девојка ми ако со неа успееш да не се скараш поминуваш на второ ниво, Идол. Доколку успееш да и раскинеш си ја свртел игрицата и те прогласувам за Бог. :cuc: :zver:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
viktorgg напиша:
Мошне мошне добро. Николај... мислам дека си ти мојот нов урбан херој. Уште да ти ја дадам девојка ми ако со неа успееш да не се скараш поминуваш на второ ниво, Идол. Доколку успееш да и раскинеш си ја свртел игрицата и те прогласувам за Бог. :cuc: :zver:
Ааа, ја знам, позната беше таа игра во маало, сите ја вртевме.
Лесна е не заебавај.
Ме чуди зошто ти потешкотии најде. Која верзија ја играш?
Да не се променила нешто?
Колку ме нервира кога издаваат нови верзии на старите игри и ги прават потешки,
ненаигран човек може да си помисли дека секогаш била тешка.

Ако нема друго чаре, ќе гледам некој чит да ти напишам.
Продолжи да пишуваш како ти иде. ;)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Никола напиша:
Никогаш не сум се расправал со моја девојка.
За да се караш со девојка, значи дека треба да го прифатиш и нејзиниот став за еднакво валиден и потребен да се слушне.
Расправиите со девојката не служат за да се постигне поголемо разбирање или како што е погрешна прифатено дека помага за подобар секс после тоа. Расправиите не чинат. Тоа се бла,бла муабети.
Знам дека јас тоа не го правам. Зошто таа би го правела?
Тоа е завршена врска веднаш. Не толерирам изблици на женски фрустрации и незадоволство.

Напорна е секојдневната работа, човек кога ќе најде време да биде со девојката, тоа време треба да го релаксира, не нервира.
Девојките постојат за да му го направат животот убав на машкото, да му играат, да се галат, сексаат. Не да се расправаат.
Девојките имаат инстинкт да му угодат на машкото, но современото општество го има потиснато тој инстинкт до степен на изчезнување.
Девојката нема потреба да збори многу. Доволно е да е убава. Умешноста на зборување нека остане кај машкото.
Ретко кое машко сака зборлеста жена, а ретко која жена може да биде освоена без зборови.;)
Go pocituvam toa deka ne sakas raspravii so devojkata i ne trpis izblici na zenski frustracii(jas sum zensko,ama i mene strasno me nerviraat takvite histericni ispadi)
Ali toa deka ne go zimas stavot na devojkata za ednakvo validen i potreben da se slusne???:nenene:
Ne,ne sum nekoja ruzna,debela i isfrustruirana feministka,ali nekako ne mi drzi toa deka zenskite ne treba da zborat mnogu zatoa sto nemaat nisto pametno da kazat.Definitivno se soglasuvam deka treba da pazat na fizickiot izgled i da se trudat da bidat ubavi,no toa ne znaci deka ubavinata ne odi zaedno so intelegencijata i verbalnata fluentnost.
Veruvaj mi,poznavam mnogu zenski sto se extra ubavi i pametni i itekako imaat sto da kazat(a istoto da bide voedno i validno i vredno za slusanje).
I jas sakam da mu ugoduvam na deckoto i sakam pokraj mene da se oseka udobno i opusteno,mrazam karanja,ali moram i da go iskazam svoeto mislenje(i smetam deka toa e sosema normalno!).
Anyway,go postuvam i tvojot stav.No harsh feelings!:icon_cool
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Па често се караме мислам дека нема недела а да нема нешто такво али не некои тешки караници него онака и двајцата да се изнервираме све лошо ќе си кажеме и ќе се смириме.Али добро нормално е тоа барем ја мислам така
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ako go sakam spremna sum mnogu raboti da toleriram i da zanemaram. Ako ne go sakam oko ne mi trepnuva i se po nos mu shlapnuvam.
Taka da,vo sekoj slucaj izbegnuvam raspravii...ednostavno me zamara da se objasnuvam celo vreme so nekoj.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Никола напиша:
Ааа, ја знам, позната беше таа игра во маало, сите ја вртевме.
Лесна е не заебавај.
Ме чуди зошто ти потешкотии најде. Која верзија ја играш?
Да не се променила нешто?
Колку ме нервира кога издаваат нови верзии на старите игри и ги прават потешки,
ненаигран човек може да си помисли дека секогаш била тешка.

Ако нема друго чаре, ќе гледам некој чит да ти напишам.
Продолжи да пишуваш како ти иде. ;)
Јас прв пат се среќавам со игрицава и ми рекоа ова некоја најнова верзија, ликот се однесувал многу интелигентно и сите искуства од минатите верзии се собрани. А си слушнал колку верзии имало пред ја да се запознаам? Мноооогу. Не знам точно ама многу. И сега оваа верзија све тоа акумулирала и тешка е. Ја не дека не сум играл игрици слични на оваа ама неам толку искуство, ипак оваа игрица е пренапредна за мене изглеа. Ако можеш те молам најди ми читови, ќе пробам со нив да видам... Ако не, ќе те викнам заедно да пробаме да ја свртиме... :pos: :pos: :pos: Хахахахахахаха....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Во последно време, многу често...ај да видиме како ќе иде, само да не испадне она „непомирливи разлики” :) 5 години се у питање...се надевам дека се разбираме како што мислам дека се разбираме...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
TpH_Bo_OkO напиша:
Во последно време, многу често...ај да видиме како ќе иде, само да не испадне она „непомирливи разлики” :) 5 години се у питање...се надевам дека се разбираме како што мислам дека се разбираме...
Годините ви се проблем... 80 години, многу се :)
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Мн ретко. Има разбирање, тоа е важно.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Пред некое време многу често. На секој два дена. Па еден период не, па после пак.:nesum: И тоа најчесто за глупости. Јас не се карам, јас разговарам. Колку и да сум крива јас си разговарам на смирен начин, не викам, не се карам, не фрлам, не продавам хистерии. Ако почнам да викам ќе почне и тој, а мене ми е страв од повишување на гласот т.е викање.:kesa:Не сум јас крива што на некој му пречи вистината. Не можам во мене да чувам работи кои ми пречат, од проста причина што ќе експлодирам од што ќе ми е тешко. Но, најбитно е што секогаш се завршува супер и најважно, никогаш не се разделуваме искарани.:back:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
The`bItCh напиша:
Пред некое време многу често. На секој два дена. Па еден период не, па после пак.:nesum: И тоа најчесто за глупости. Јас не се карам, јас разговарам. Колку и да сум крива јас си разговарам на смирен начин, не викам, не се карам, не фрлам, не продавам хистерии. Ако почнам да викам ќе почне и тој, а мене ми е страв од повишување на гласот т.е викање.:kesa:Не сум јас крива што на некој му пречи вистината. Не можам во мене да чувам работи кои ми пречат, од проста причина што ќе експлодирам од што ќе ми е тешко. Но, најбитно е што секогаш се завршува супер и најважно, никогаш не се разделуваме искарани.:back:
И во мојот случај истото е.Секој ден скоро се караме,секој божји ден,ама не можам да издржам долго време да сум скарана со него.:nenene:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
viktorgg напиша:
Јас прв пат се среќавам со игрицава и ми рекоа ова некоја најнова верзија, ликот се однесувал многу интелигентно и сите искуства од минатите верзии се собрани. А си слушнал колку верзии имало пред ја да се запознаам? Мноооогу. Не знам точно ама многу. И сега оваа верзија све тоа акумулирала и тешка е. Ја не дека не сум играл игрици слични на оваа ама неам толку искуство, ипак оваа игрица е пренапредна за мене изглеа. Ако можеш те молам најди ми читови, ќе пробам со нив да видам... Ако не, ќе те викнам заедно да пробаме да ја свртиме... :pos: :pos: :pos: Хахахахахахаха....
Абе искрено, ги сакам најмногу оние игри со еден џоистик што се играат.
Не за друго кога има два џоистика знае играта да закочи, да не удриш ко што треба, па после другиот ти е крив.
Но се разбира, секогаш ни се тука мрежните игрици, каде погоре напишаното не е важно.
Да се држиме кон нив.:)

ada напиша:
Go pocituvam toa deka ne sakas raspravii so devojkata i ne trpis izblici na zenski frustracii(jas sum zensko,ama i mene strasno me nerviraat takvite histericni ispadi)
Ali toa deka ne go zimas stavot na devojkata za ednakvo validen i potreben da se slusne???
Ne,ne sum nekoja ruzna,debela i isfrustruirana feministka,ali nekako ne mi drzi toa deka zenskite ne treba da zborat mnogu zatoa sto nemaat nisto pametno da kazat.Definitivno se soglasuvam deka treba da pazat na fizickiot izgled i da se trudat da bidat ubavi,no toa ne znaci deka ubavinata ne odi zaedno so intelegencijata i verbalnata fluentnost.
Veruvaj mi,poznavam mnogu zenski sto se extra ubavi i pametni i itekako imaat sto da kazat(a istoto da bide voedno i validno i vredno za slusanje).
I jas sakam da mu ugoduvam na deckoto i sakam pokraj mene da se oseka udobno i opusteno,mrazam karanja,ali moram i da go iskazam svoeto mislenje(i smetam deka toa e sosema normalno!).
Anyway,go postuvam i tvojot stav.No harsh feelings!
Ти си жена место да збориш оди и направи му ручек на дечкото:)

Можеби требаше да го преставам поубаво..
Еве како би звучело тоа што те заинтересира...
Девојката се разбира дека има свој став и има што да каже, но во најголемиот дел случаи се согласува со мене, бидејќи или ставовите ни се идентични или увидува дека мојот е подобар.
Приматот, најважното е физичката убавина, се друго е во некој четврт или понатаму план.

Јас сум долго време со една девојка, можеби 4-5 години, имаме нешто како врска. Велам нешто, бидејќи не ни е ексклузивна. Се мислев зошто сум толку време со неа, сфатив дека ги задоволува моите потреби во повеќе делови, почнувајќи од секс, муабет(муабетот е и те како важен, се додека е интересен за двајцата), заеднички интереси (фитнес, здрава храна, заеднички проекти итн). Така да, да, сум за почитување на партнерството, како резултат на реалната еднаквост, но во исто време сакам да ми останат резервирани за мене некои работи кои ме прават маж. Ништо претерано или неумесно, се разбира. Не би ги напуштил се разбира и мислам дека никоја девојка не би имала потреба да го бара тоа од мене.
Но да не излезе неразјаснето и општо прифатено, истиот став го немам кон грото девојки, за кои претходно од мене напишаниот начин за однесување е сосема добар, практичен, најверојатно единствено прифатлив.
 
Член од
22 август 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
Se pocesto, ama toa e sto e :toe:. Kako ke izleze ke vidime. :nesum:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Samo koga e potrebno se karam a mesecno mi se desava realno da se skaram po 1 pat :) no nekogas moze i i c zasto imamae razbiranje i jas znam da napravam cesto pati kompromis:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom