Колку често и за што најчесто се карате со партнерот?

Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Зависи сега што се подразбира под карање. Ако се работи зза р`чкање или мрчење, го има секој ден. А карање онака со викање и терање во три лепе, досега фала богу не. Со малку поткревање тон, едно 3-4 пати.
 
Член од
3 декември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
1
јас како spooky (spooky фала ти за советот во другата тема)
поткаруење, дрн брн ова она несогласувања има се разбира, па и ќе звикаш во нервоза ништо не е тоа, ама расправија со викање, навредувања тоа не...
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
obozavam da se karam so nego,ubavo mi e koga gleam deka se nervira a mene k** me boli:pop: :pos:
znam deka necini takva da bidam ama so da praam takva sum!!!:wink: :icon_lol:
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
smizlicka напиша:
obozavam da se karam so nego,ubavo mi e koga gleam deka se nervira a mene k** me boli:pop: :pos:
znam deka necini takva da bidam ama so da praam takva sum!!!:wink: :icon_lol:
Садист...
после машките вакви, такви.. абе го старејш чоеко море... абе ваквите ко тебе, на плоштад...:wink:....
Али дали после му врајчаш колку шо заслужува?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Карањето е многу нормална работа. Не мислам на она непрекинато и секојдневно како што кажа Бич, туку на чат-пат општо ради разонода и да се убие монотонија. Врски кај што се караат нон - стоп двајцата, незнам зошто би постоеле. Ал едно е најважно за успех на врската после било кое карање ... не си легнувајте без да се смирите.:icon_lol:
 
Член од
3 декември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
1
divine напиша:
Ал едно е најважно за успех на врската после било кое карање ... не си легнувајте без да се смирите.:icon_lol:
...после карање за смирување е најстраствен секс, на тоа мислеше? :) :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
lioness напиша:
...после карање за смирување е најстраствен секс, на тоа мислеше? :) :wink:
Не мора да значи, ама може и така ... уствари зошто лажам ... тоа мислев!:icon_lol: :wink:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
jas iskreno ne znam da se karam...kaj mene vazi pravilo lepenje u faca se shto mislam vo vrska so temata na raspravija i tras vrata...ako mislam deka sum vo pravo za toa za shto pocnala raspravijata....pa neka mu ja misli posle toj so koj ke se rasprava....obicno seto toa zavrshuva so izvinuvanje od negova strana...ne mislev taka..ne trebashe taka i sl...inaku kavga nikogash ne sum zapocnala...oti ne znam da se karam...kaj mene ili e crno ili e belo...nema ama zosto vaka, zosto onaka...se sto mislam si kazuvam u 1 min. i se odstranuvam...shto ke se mislam jas neka se misli toj... ali iskreno...retko se slucuva da ima "kavga"...treba da e epten ekstremen slucaj...da se slucilo neshto shto znae deka nikogash vo zivot ne bi sakala da se sluci...
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
mn.cesto se karam so partnerot po moja inicijativa:),a so nekoj ne se karam zavisi kako ke mi frkne...
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Vlad II Draculea напиша:
Садист...
после машките вакви, такви.. абе го старејш чоеко море... абе ваквите ко тебе, на плоштад...:wink:....
Али дали после му врајчаш колку шо заслужува?
abe i toa vi e malku ova ne e nisto:)
eee da vidis kakvi se mozeme da bideme nie:) :baeh:
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Porano sekoj vtor den sea pomalku sekoj 4 den.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom