Колку често и за што најчесто се карате со партнерот?

Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Ne go trosam vremeto za karanje so partnerot, naprotiv pravam mnogu drugi raboti koi mi pretstavuvaat zadovolstvo:wub:
 
Член од
21 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
kikiki напиша:
Ne go trosam vremeto za karanje so partnerot, naprotiv pravam mnogu drugi raboti koi mi pretstavuvaat zadovolstvo:wub:

Site praivime raboti koi "ni pretstavuvaat zadovolstvo", no sepak face it :
"ko se bie taj se voli!",ti teknuva?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Постојано, не знам дали воопшто и може да се каже дека не се караме. Стално см,е во некаков конфликт, не оди вака веќе.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Ја не се карам : земам едно јајце и праам Кајгана од неговата лејка. :pishtoldz
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ај си кажавме колку често се караме, ама за што најчесто се расправиите? За глупости претпоставувам.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Ние не се караме.
Јас викам, урлам ауауауауаууууауауауау и готово.
После она ко ќе се врати од фризер она ќе вика, а ја ќе гледам фудбал и така ем сите искарани ем сите задоволни. :)
Пробајте добра е финтава, помага а и штеди на јајца. :)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
FortunE напиша:
Ај си кажавме колку често се караме, ама за што најчесто се расправиите? За глупости претпоставувам.
Па незнам баш колку може кавга да се нарече...јас сум повеќе во позиција на „нападната страна” која се брани постојано, се некако на другата страна и се гледаат некои нешта кои не постојат, најчесто сум обвинет за флерт неосновано. Последниов пат не ни знам за што ме обвинија, знам само дека ме испоколна по смс, кога ми стаса пораката имав важен разговор за вработување и не бев више во состојба да го продолжам муабетот зашто ме извади скроз од колосек... и не сака да контактира со мене воопшто од вчера попладне. Иди па разбери ги жените! Не се ни свесни колкава штета можат да направат со своето лошо и себично однесување на моменти.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Mandrak напиша:
Иди па разбери ги жените! Не се ни свесни колкава штета можат да направат со своето лошо и себично однесување на моменти.
Ниту мажите не се цвеќе за мирисање. :wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
FortunE напиша:
Ај си кажавме колку често се караме, ама за што најчесто се расправиите? За глупости претпоставувам.
Е баш за глупости! За една глупава смс порака а бе лом се направивме денеска.. :nesvest: Ти му објаснуваш дека не е се така како што изгледа, тој не сака да сфати и да е трагедијата поголема .. кажа дека не ми верува воопшто за се што кажав околу таа пораката.:( Тоа е .. кога љубомората и лутината ќе се во комбинација ајде докажи дека си во право. Иако не сакам да се карам .. тој почна!:cry::star:
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Se raspravame (ako mozhe toa da se narece raspravija) samo koga sme oddeleni, najchesto zatoa shto si nedostasuvame eden na drug, pa emotivno se praznime preku minorni prefrluvanja.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Најчесто имаме некои ситни кавги околу ЈАДЕЊЕ БУРЕК или СОЛЕЊЕ ПАМЕТ од страна на трета персона па ондак и нешто што сум кажал е извадено од контекст и тогаш :nerv: ... али фала БОГА сега засега не било толку опасно
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
за мене нормално е да има карање а јас со девојка ми имаме ненадминлив рекорд на карање значи секојдневно има за нешто да се караме а сепак карањето на крај се сведува на смирување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom