Колку често и за што најчесто се карате со партнерот?

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
На што се должи таа драстична промена?:icon_lol::wink:
Pa fino lepo ti puka film i ne mozes veke ili ke se promeni kolku tolku ili aj so zdravje.
Pa ako mu znacis na nekogo ke proba da se promeni.Taka?
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Fir_Maked напиша:
Pa fino lepo ti puka film i ne mozes veke ili ke se promeni kolku tolku ili aj so zdravje.Pa ako mu znacis na nekogo ke proba da se promeni.Taka?
Па коа ќе ти пукне филм, што не ставиш крај на таа врска?
Колку и да сакаш некој, секој втор па сега секој четврти ден да се караш..
не е океј, мислам нешто не иде.:icon_roll
Ако му значиш на некој, тој не би се карал со тебе секој втор ден. Колку и да е во право и колку ти да грешиш, би ти попуштила ако стварно те сака и и значиш..
Би избегнала секаква кавга во секој случај.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
Па коа ќе ти пукне филм, што не ставиш крај на таа врска?
Колку и да сакаш некој, секој втор па сега секој четврти ден да се караш..
не е океј, мислам нешто не иде.:icon_roll
Ако му значиш на некој, тој не би се карал со тебе секој втор ден. Колку и да е во право и колку ти да грешиш, би ти попуштила ако стварно те сака и и значиш..
Би избегнала секаква кавга во секој случај.
Epa ti teknuva na temata "Srceto ili razumot".
Epa kazi mi sto e posilno.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Fir_Maked напиша:
Epa ti teknuva na temata "Srceto ili razumot".
Epa kazi mi sto e posilno.
Тоа што ти го напишав таму, пак ќе ти го напишам тука..
Разумот може да ни каже што треба да избегнеме, но само срцето може да ни каже што треба да направиме! Значи... срцето победува.:wink:
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
Тоа што ти го напишав таму, пак ќе ти го напишам тука..
Разумот може да ни каже што треба да избегнеме, но само срцето може да ни каже што треба да направиме! Значи... срцето победува.:wink:
Epa kaj mene pobeduva ama go preteruva.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Fir_Maked напиша:
Epa kaj mene pobeduva ama go preteruva.
:pos: pa ti probaj da ja ublazish rabotata ne se karaj tolku i jas mislam da se raspravash-karash tolku cesto so partnerot ne e cool neshto vo vrskata ili treba da razgovarash seriozno za taa rabota so partenrot ili da ja okoncash vrskata.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Allita напиша:
:pos: pa ti probaj da ja ublazish rabotata ne se karaj tolku i jas mislam da se raspravash-karash tolku cesto so partnerot ne e cool neshto vo vrskata ili treba da razgovarash seriozno za taa rabota so partenrot ili da ja okoncash vrskata.
Epa ne e malku vreme da se okonca a i pak ke kazam istoto me koci srceto.:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Fir_Maked напиша:
Epa ne e malku vreme da se okonca a i pak ke kazam istoto me koci srceto.:)
e pa so kavgi mislish deka ke ja promenish partnerkata i deka ke gi reshish problemite shto gi imash so nea...ne daj boze taa da ja okonca vrskata pa posle pak neka te koci srceto :icon_lol:
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Allita напиша:
e pa so kavgi mislish deka ke ja promenish partnerkata i deka ke gi reshish problemite shto gi imash so nea...ne daj boze taa da ja okonca vrskata pa posle pak neka te koci srceto :icon_lol:
Epa jas ne mozam, mi odgovara ona da ja okonca mislam koga se karam sega e podobro.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
The`bItCh напиша:
Колку и да е во право и колку ти да грешиш, би ти попуштила ако стварно те сака и и значиш..
Би избегнала секаква кавга во секој случај.
Jaс никогаш не би попуштила само затоа што го сакам и ми значи, никогаш не би преќутила нешто ако ми тежи само за да биде се во ред. И колку време ќе биде во ред? Само додека не се насобере премногу, па еден ден да пукне и да отиде во вода се што си се трудел да успее.

Ич не сакам да се карам, но некогаш не можам да се воздржам. Како да не се караш ако постојано ти поставува исти прашања, постојано ист муабет се врти? Ајде еднаш, два пати ќе се воздржиш, ќе толерираш, со убаво ќе објаснуваш и ќе си трпелив, но преку глава доаѓа доколку гледаш дека нема намера да престане да те измачува со истото.
Никогаш не би се карала само затоа што сум нервозна поради нешто за кое партнерот не ми е крив. Ама не можам да се воздржам ако е претерано љубоморен, ако ме прави будала и ме лаже во очи. А уствари што има да се карам, крај, чао, пријатно.
Врска во која често се караат двајца, исправаат криви дрини до бескрај, е осудена на крај уште при првиот знак на недоразбирања. Не велам дека не е нормално да дојде до конфликт, но се што е претерано не чини.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Факт е дека во ниту еден случај не треба да се попушта само затоа што мислиш дека личноста ти значи нешто.Доколку секојдневно се случуваат истите стварчици... тоа значи само дека дефинитивно не сте еден за друг.Тогаш се применуе она што FortunE го кажа... Чао,Пријатно.Затоа што дефинитивно кога и да е ке пукне.. и ке мораш да заборавиш на тоа колку таа личност ти значела.Или шо би се рекло... со сила убаина не бидуе.Ако се разбирате... тераш.. ако не .. го/ја отеруеш. :icon_lol:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
vo pocetok ic ama ic ne se karavme taka bese 7 do 9meseci :) ama posle kako pominuvase sekoj den se poveke i poveke se karavme za sekoja glupopst ednostavno kako se da ni smetase ama toa bea samo period i eve uste sme zaedno veke 2 god. i mesec dena... sega ni e se vo red se zakaruvame ali za nisto vazno (neverstvo ili nesto sl.) tuku se za nekoi gluposti
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
У последно време секој ден, за секакви глупости и за најмала ситница
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Odkoga_raskinaf_nesum_se_skaral_:))
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
FortunE напиша:
Jaс никогаш не би попуштила само затоа што го сакам и ми значи, никогаш не би преќутила нешто ако ми тежи само за да биде се во ред. И колку време ќе биде во ред? Само додека не се насобере премногу, па еден ден да пукне и да отиде во вода се што си се трудел да успее.
Јас тоа го решавам со разговор а не со карање. И да од причина поради која го сакам не сакам да се карам со него. Не сум хистерична женска + се плашам од викање.:bip: Како што кажав на почетокот мразам да се карам и не сакам да се карам. Ако нешто ми пречи му го кажувам тоа тивко и смирено и гледам да се разбереме на начин на кој се разбираат сите - без карање. Во мене не чувам ништо, зошо ќе експлодирам од шо ќе ми е тешко.:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom