Колку странски јазици знаете?

Член од
25 октомври 2010
Мислења
734
Поени од реакции
703
Грчки одлично и англиски колку да се снајдам
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Седум знам тоа се англиски,српски,италијански,шшански,албански,германски,грчки
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.904
Поени од реакции
41.851
Англиски, германски, словенечки и италијански.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Српско-хрватски,англиски,германски,бугарски,и руски(ама руски можам само многу малку да кажам)и не,не е само сука бљат од CS:Go
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.239
Поени од реакции
1.941
Англиски(течно),Германски,Италијански,Шпански(течно),Хрватски,Српски и Словенечки(помалку од другите).
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
15
Поени од реакции
44
Англиски и Германски ги владеам одлично, Италијански солидно, а Француски само основно...се надоградувам уште.
 

Отприлика

Гопник
Член од
28 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
32
Англиски и Руски совршено. Го заучив Германскиот али прекинав ради други обврски.
 
Член од
1 јуни 2019
Мислења
59
Поени од реакции
130
Германски и англиски. А руски нешто чат-пат колку да се снајдам
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
484
Поени од реакции
925
Дечки, ако можете да препорачате добри онлајн платформи за изучување јазик..конкретно германски? :)
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
116
Поени од реакции
38
Дечки, ако можете да препорачате добри онлајн платформи за изучување јазик..конкретно германски? :)
Duolingo. Како за почеток.

Он топик.
Англиски и Шпански. Се надевам дека во иднина ќе бидат три. :pipi:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.586
Англиски одлично и германски делумно (во фаза на изучување). Се надевам еден ден ќе најдам време да почнам да учам и шпански.
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
116
Поени од реакции
38
Англиски одлично и германски делумно (во фаза на изучување). Се надевам еден ден ќе најдам време да почнам да учам и шпански.
За шпанскиов не ти треба многу. Доволно е секојдневно гледање на филмови/серии. :tvg: + Дуолинго.
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
50
Поени од реакции
83
Руски , Шпански и Англиски колку да се снајдам :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom