Колку странски јазици знаете?

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
па знам да знам англиски добро, германски учам 3 години ама никако да научам нешо, знам српски, хрватски, а бугарски само разбирам, не знам да зборам....толку
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
gi zboram site balkanski, znam i angliski ,spanski nesto italijanski...
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Шпански, Англиски и Македонски, Германски појма сум, а Италијански малку, нешо...
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Македонски, Германски, Англиски, Бугарски, Српски (и сл. словенски јазици) и основно разбирање од руски (скоро се разбирам, но не можам да одговарам). Болдираниве ги знам одлично.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Англиски имам CAE.Германски имам ZD.Српско--хрватско-бошњачки разбирам ама им враќам на македонски.Сакам француски да учам.
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Освен македонски , знам англиски, руски , српски, хрвтаски...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Aнглиски одлично знам, Германски чат пат, Француски малце (да не речам ич), Шпански да зборам знам малце, а азбука, граматика, пишување не знам. Овие Српски, хрватски се подразбира дека знам. и то toeto
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Јужно словенските, Англиски задоволително, Германски натуцам силом прилика поради технологијата, а за пцуење ме бива на многу јазици
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Англиски-перфект
Италјански-солидно
"Братскиве" јазици секако.
пробав да го учам грчкиот,ама јебига претежок е и со падежи.:tapp:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Angliski 100%
Germanski-kolku da me istepaat,ako go ucam 8 godini
Spanski znam od serii
Srpski znam,ama nemozam da zboruvam i da citam posto mnogu me zamara

p.s zboruam tri dijalekti:strumicki,valandovski,veleski...toa ne se vazi,ama ja da se pofalam neli:pos2:
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
o O o O

makedonski
angliski
germanski
grcki
srpski
slovenecki
... mk ne smee da se zaborava
... ang go ucam uste od mali noze i plus odam vo paralelka kade sto programata e samo na angliski,
... germanski ucam najveke 3 godini, znam da zboruvam no ne perfektno kako ang ili mk
... grcki ucev 4 godini, znaev mnogu dobro da zboruvam, no stom dojdov vo slovenija, mnogu raboti imam zaboraveno, makar sto mislam nekolku dena na refabilitacija vo grcija i se ke bide kako porano,
...slovenecki.. ne deka sakav, ama morav da naucam since i study in slovenia :S
... srpski... okolu mene samo srbi, i od vreme na vreme zboruvam so niv i bas se cudat kako nemam greski
pusaa
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
angliski, srpski, ruski razbiram ama ne zborvam iako go ucev 4 godini, spanski znaev mnogu skoro 70 % ama sega znam mozi 40% zaso veke ne gledam spanski serii..tolku :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom