Колку странски јазици знаете?

Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Српски, хрватски, босански, бугарски, англиски и француски учам знам да зборам ама ништо не разбирам..лооооол
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
angliski skoro ko makedonski mi e..a spanski razbiram ama neznam da zboram..ali ke bide i toa :pipi:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Српски, хрватски, босански, бугарски, англиски и француски учам знам да зборам ама ништо не разбирам..лооооол
Ете како и членот и јас ги знам сите тие јазици,ќе додадам струмички,радовишки,гивгилиски,скопскиот не сум баш ама ете имам прилика да го учам и то....

п.с.WoW колку сум била паметна:blaa:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
Два -англиски и руски, а кај и да е ќе почнам со италијански
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
знам англиски,германски,разбирам и знам да зборам шпански,ама незнам да пишувам и сеа ќе почнам да учам италијански..нормално и македонски знам:pipi:
 
С

Спенсер

Гостин
Angliski,francuski(ucam ama ne mi ide bas, mnogu glup jazik e francuski), srpski,hrvatski....,i ke se zapisuvam na italijanski
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Angliski tecno , germanski tecno , italijanski kolku da se snajdam na ulica . Sakam da ucam HIBRU :pos2:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Англиски и француски ги сомлев....сега грчки учам а во план ми е и италијански
 
Член од
14 септември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
E to

англијски, грчки, српски, руски - писмено и говоримо, мало албански, а бугарски и македонски не ги броја, многу ке ми станат.
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
srpski,grcki,angliski ko makedonskiot veke,germanski malkucka,spanski razbiram i se trudam da vratam,a bi sakala da se zapisam na italijanski.
 
N

n/a

Гостин
англијски, грчки, српски, руски - писмено и говоримо, мало албански, а бугарски и македонски не ги броја, многу ке ми станат.
Ti srpski i makedonski ne znaes :toe:ili sto e poloso mislis deka znaes.

Jas zboram i pisuvam tecno angliski,ruski,makedonski,srpski,bugarski i razbiram skoro se ama ne mozam tecno da zboram turski.

Sana hayata herseyin in iyusinu diliorum,arkadashlar....
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
angliski , germanski, albanski i frljam po nekoj francuski ama me nervira.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Англиски одлично, германски малце, шпански од сериите и македонски, српски, црногорски, босански, хрватски, бугарски :):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom