Колку се обвинувате?

Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
nikogas ne pokazuvam emocii pred drugi:wink:
a nitu pak imam namera da pokazuvam zasto
me imaat zaebano zasto sum bila iskrena i zasto sum
gi izkauvala custvata i sum placela vo sekoe vreme:wink:
toa pomina i bese odmana ama sega veke ne:ne:
slabost e da places,so toa im dokazuvas na lugeto deka
te boli poradi toa sto go napravile,ili rekle:wink:
a ti mislis deka im e gajle za tebe?ne e taka bibe:wink:
sekoj glea za sebe i gazi se pred sebe samo za da si
ugodi na sebe si.ako ne se cuvas ti samata od takvi luge
ne ni ocekuvaj nekoj da te zastiti od niv zasto nema da ima takov
denes:wink: :) :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
doti4nata,
aj ne se meshaj ko joker vo poker.:icon_mad:
ako imas nesto da napises za temata napisi, a ne da kazes samo deka toa e nejzino mislenje.
vidov i sama deka e nejzino mislenje, ali ne mi e jasno zasto misli taka:icon_roll
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
ја стално глеам да обвинам некој друг ако може. Ако више неможам да набедам друго или трето лице, ондак је*ига така требало да биде ! :) судбина
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Zavisi za so.Pred drugite gledam da nakovam nekoj,a sam za sebe znam i toa me jade ama da go e**m,se slucilo.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Toa sto sakav da go kazam go kazala veke Smizlicka.:) I jas taka mislam,a taka i cuvstvuvam.
 
Член од
15 јануари 2006
Мислења
40
Поени од реакции
0
doti4nata напиша:
zavisi od situacija...ako sum zeznala kaj nekoj sto mi znaci mnogu se obvinuvam,a ako e nekoj nevazen stvor ondak gajle mi e,a za placenje...placam ama samo koga sum sama u temna soba so depresivna muzika i koa sum pijana se ligavam inace NIKOGAS NE PLACAM PRED DRUGI :)
ако сакаш да ти даам јаже за бесење иам случајно едно вишак повеке купив за кризни ситуации, можда ке ти притреба за екстремни зезнувања.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Премногу сум самокритична некогаш и два дена размислувам за грешката дали бев во право или навистина ја утнав работата...и ако констатацијата е дека ја утнав работата...се трудам да ја исправам, ако ништо друго да се извинам ако сум му наштетила на некого..е сега секогаш последиците си ги сносам самата ако сум јас виновникот и не обвинувам никого за мојата грешка...а знам и да простувам ако некој ми погрешил, но зависи што...после некои грешки нема вракање...:se_ molam
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Претерано сум самокритична, и тоа премногу ми се одразува на расположение на моменти станувам депресивна, се затворам во себе и си размислувам кај сум погрешила или можеби не сум згрешила, а мислам дека е така.. Доколку згрешам некому се извинувам во секој случај дури и молам за прошка, ама пак се чувствувам онака без везе..:(
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
smizlicka напиша:
nikogas ne pokazuvam emocii pred drugi:wink:
a nitu pak imam namera da pokazuvam zasto
me imaat zaebano zasto sum bila iskrena i zasto sum
gi izkauvala custvata i sum placela vo sekoe vreme:wink:
toa pomina i bese odmana ama sega veke ne:ne:
slabost e da places,so toa im dokazuvas na lugeto deka
te boli poradi toa sto go napravile,ili rekle:wink:
a ti mislis deka im e gajle za tebe?ne e taka bibe:wink:
sekoj glea za sebe i gazi se pred sebe samo za da si
ugodi na sebe si.ako ne se cuvas ti samata od takvi luge
ne ni ocekuvaj nekoj da te zastiti od niv zasto nema da ima takov
denes:wink: :) :)
Офтопик, увек се изразуваш во стих?!
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
Ja sum mnogu samokriticna i se obvinuvam i za raboti za koi podocna svakam deka ne sum kriva. Toa mi e duri i mana, se sekiram bezpotrebno.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Јас сум си секојпат прав.Никогаш не се обвинувам.Така требало,така сум направил.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Се обвинувам многу за некои работи-на пример што не учам доволно кога треба па после се каам ама никако да научам од моите грешки
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
И јас се обвинувам за учење. Но најмногу се обвиувам што правам во последниве 17 дена т.е. од после нова година. Се каам за сите постапки што сум ги направил кон една лицност (девојче). И усте правам лоси работи и никако да се свестам пред да направам нешто.Премногу се каам. А за емоциите зависи не ги показувам пред сите, самоо пред оние со знам дека ми се блиски и што можат да ме сватат.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Многу ретко генерално, ако нешто сум згрешила нема за што да се обвинувам, било како било, се трудам да ја исправам грешката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom