Колку се обвинувате?

Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Jas za se se obvinuvam za najmala sitnica i mnogu sum depresivna duri nekogas koga ke vidam na televizija neko stari lica bespomosni ili deca hidnekepirani i slicno i si vikam kako ne imav pari da mu pomozam na ovie luge sega subo ke bi im dojdele moite pari i taka ke padnam vo depresija i si se obvinuvam na nekoj nacin , a znam deka jas ne sum kriva za nivnata sostojba ama ete taka mi idi i toe so da pram
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
па искрено тешко признавам дека јас сум ја направил грешката , АЛИ тука има една работа што се вика совест е таа ме убива , нон - стоп кога ќе легнеш и кога ќе станеш ти вика: ти си крив, а од другата страна седи ѓаволчето и му вика: не се.и бе остај го човекот у право е.
 
N

NeMiRnA

Гостин
sekogas se obvinuvam sebe si za se loso sto mi se desava iako sekogas ne zavisi se od mene,na primer za skolo (sega mi e tema br 1 pa za ova ke dadam primer)davam odgovor za 5 mi spusta 3 cel klas se buni tipkata se inaeti dava nezaosnovani "fakti" znam deka e kriva taa,a sepak se obvinuvam sebe si,ama koga se raboti za situacii koi ne vlijaa direktno na mene a imam nekakov udel u niv,objektivna sum,taka da ne sekogas sebe si se obvinuvam!
 

+BaltaZaR+

The DeviL Ÿф±
Член од
7 јуни 2006
Мислења
72
Поени од реакции
1
Зависи за што и како се случило тоа за што се обвинувам!
Али секогаш гледам да направам како што е правдата (како што мислам јас дека е правилно или пак како што ќе ми докажат дека е)
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Ic ne mi smeta da bidam ja kriv..bar pravdata si ja znam..cak i koga sum siguren deka sum vo pravo gi ostavam da veruvaat deka im veruvam na lagata..gi ostavam da se lazat sami sebe si!!!
DA SI GI PRIZNAVAM GRESKITE!!!
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Се обвинувам,ама се трудам да поминам некако преку тоа,со надеж дека ако има нареден пат,дека нема да е така пак,иако во тој момент стварно ми е криво.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Jas ako sum kriva se pomisluvam kako dojde do taa situacija , i sekogas obvivnam nekogo drug poso jas nikogas ne sum kriva :P
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
шо знам, си се обвинувам али поретко пошто до такви ситуации поретко да стигнам (кога јас сум крив) на такви ствари превентивно делувам, не викам дека сум светец и ништо лошо не сум направил.
а колку трае, по се изгеда зависи од тоа шо сум го згрешил, тежината.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Da se rasplacam ili taka nesto ne bas ama za obvinuvanje se obvinuvam koga ke se mislam da napravam nesto i nema da go napravam,a ke ispadne deka podobro ke bilo da sum go napravel.Znaci koga imam ideja ili predcuvstvo za nesto,a nema da go iskoristam.
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Некогаш коа не сум баш расположена, и имам некој проблем, претходниот ден сум размислувала дека на пример другиот е крив за тоа, и се, ама ако сум за нигде со расположението одма почнувам да размислувам поинаку да се правам самата себе виновна за се.

Расположението најмногу ми диктира за тоа како јас ќе го решам проблемот, или тоа како јас ќе гледам на нештата.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Premnogu.... Bez razlika dali bilo namerno ili nenamerno cel den mene ke mi pomine obivinuvajki se za nestoto. Si naturam vina na sebe ama bas i za nekoi neznacajni stvari, koi mene me pogoduvaat. Svarno neznam kako da se oslobodam od vakvoto custvo koe najcesto mi se pojavuva.......
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
ABE LJUGE NE SE NERVIRAJTE KO CE OSTARITE NA NERVNA BAZA CE STE ABE TERAJTE SI GO ZIVOTOT KAKO SO SAKATE NE KAKO DRUGI CE VI KAZET
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
ABE LJUGE NE SE NERVIRAJTE KO CE OSTARITE NA NERVNA BAZA CE STE ABE TERAJTE SI GO ZIVOTOT KAKO SO SAKATE NE KAKO DRUGI CE VI KAZET
 

Lord Vader

The dark side
Член од
10 јуни 2006
Мислења
95
Поени од реакции
0
Ne mnogu mozebi edno sat vreme maksimum posle toa i ednostavno se trudam da zaboravam.
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Mnogu sum samokritichen, mnogu mnogu mnogu . I se nerviram poradi toa, ama shto da pravam. Vo princip poveke sakam da popravam toa shto sum go napravil odkolku da se nerviram...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom