Колку се обвинувате?

Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Еј, тоа е заебана работа. Понекогаш со самообвинување можеме да направиме полошо отколку што веќе сме направиле. Јас се јадам цело време, ама многу внимавам со тоа да не предизвикам некоја друга глупост. А ми се има случувано, поготово на работа.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ретко се обвинувам
Од оние типови сум кои што кога ќе зафатат став не се како Џорџ Буш, цитирам: Јас имам строги ставови, ама не секогаш се согласувам со нив.
Ептен мачен е барем за мене процесот да придобијам мислење и да го прифатам. Све тоа е анализи, па јово на ново размислување, и едвај на крај ќе прифатам некоја теза која што до моментот мене не ми изгледала како најверна или пак наједкватна.

Прибидејќи се водам според мои принципи и размислувања, и ретко се обвинувам. Ова некогаш ми делувало добро, ама некогаш имало и контра ефекти. Сакам да образложам дека го ценам многу туѓото мислење, ама моето малку повеќе. :)
Нема ништо лошо во тоа верувам, нели?
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
zavisi od situacija...ako sum zeznala kaj nekoj sto mi znaci mnogu se obvinuvam,a ako e nekoj nevazen stvor ondak gajle mi e,a za placenje...placam ama samo koga sum sama u temna soba so depresivna muzika i koa sum pijana se ligavam inace NIKOGAS NE PLACAM PRED DRUGI :)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Интересна темичка Јас никогаш не се обвинувам за што да се случи можно е малце да се замислам само зошто така и кај згрешив инаку не сум се обвинувал и да пагам во депресија едноставно оставам се на времето времето ке покаже се:pishtoldz
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Koga nesto kje zgresam, normalno deka se obvinuvam.
Znaci deka sum izbrzala i ne sum razmisluvala sto sum pravela, tuku sum ostavila da napravam greska!
Togas mi teknuva na ona "prvo izbroj do 10-pa napravi nesto" i posle mi e krivo zasto namesto do 10, sum izbrojala samo do 5, i povtorno sum zgresila i tuka celata vina, ili pogolemiot del od nea go prefrlam na sebesi. Uostalo, nikoj drug ne e kriv za moja greska, ali od greskite se ucime, taka sto se obiduvam da go sfatam ona "Sekoe loso, za dobro e"...:icon_roll
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
doti4nata напиша:
zavisi od situacija...ako sum zeznala kaj nekoj sto mi znaci mnogu se obvinuvam,a ako e nekoj nevazen stvor ondak gajle mi e,a za placenje...placam ama samo koga sum sama u temna soba so depresivna muzika i koa sum pijana se ligavam inace NIKOGAS NE PLACAM PRED DRUGI :)
aleluja:cuc: me toooo nikad ne placi pred drugi zasto u denesnicava samo gleat da te zaebat:wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
smizlicka напиша:
aleluja:cuc: me toooo nikad ne placi pred drugi zasto u denesnicava samo gleat da te zaebat:wink:

gluposti be...
i sto ako te vidat kako placeS?
Kje se srusi svetot? Ne znam sto vi e toa zacrtano u glava deka ako te vidat kako places, odma si poslaba od niv. Gluposti.
I ako placam, kako kje me zaebe ziti sE?
Kje zbori niz grad deka sum placela?:pos:
Pa jas barem sum imala hrabrost i sum zaplakala pred drugi!
Placenjeto e samo osloboduvanje od negativna energija, bes, taga...
Solzite ne znacat deka si kukavica i poslab od drugite.
Ajde vi se molam, sekoj place!
Ne e sramota da places pred drugi, sramota e da se prais hrabar pred drugi, a od vnatre da patis...:icon_roll
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
dobro jas ne dokazuvam nisto so toa sto ne placam pred drugi...samo nesakam da me gledaat.Ne vikam deka kje me zaebat ili ke mi se smeat ednostavno NESAKAM.A neam protiv nisto drugi ako placat nitu gi potcenuvam,bas naprotiv ubavo e da mozes da se izduvas pred drugi...jas nemozam!
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
ThA-BiTcH напиша:
gluposti be...
i sto ako te vidat kako placeS?
Kje se srusi svetot? Ne znam sto vi e toa zacrtano u glava deka ako te vidat kako places, odma si poslaba od niv. Gluposti.
I ako placam, kako kje me zaebe ziti sE?
Kje zbori niz grad deka sum placela?:pos:
Pa jas barem sum imala hrabrost i sum zaplakala pred drugi!
Placenjeto e samo osloboduvanje od negativna energija, bes, taga...
Solzite ne znacat deka si kukavica i poslab od drugite.
Ajde vi se molam, sekoj place!
Ne e sramota da places pred drugi, sramota e da se prais hrabar pred drugi, a od vnatre da patis...:icon_roll
Аууу ThA_BiTcH алал да ти е за постов:cuc::cuc::cuc:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
doti4nata напиша:
dobro jas ne dokazuvam nisto so toa sto ne placam pred drugi...samo nesakam da me gledaat.Ne vikam deka kje me zaebat ili ke mi se smeat ednostavno NESAKAM.A neam protiv nisto drugi ako placat nitu gi potcenuvam,bas naprotiv ubavo e da mozes da se izduvas pred drugi...jas nemozam!
ne se odnesuvase na tebe mojot post, tuku na smizlicka:)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
:wink: za mene e slabost da places pred drugi i nikad ne bi placela.mozebi porano
sum placela,ama sega ne,nikogas poveke nikogas!!i tocka:icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
И јас нејќам некој да плаче пред мене. Ама темава не е за плачење пред други, туку за самообвинување и самокритика. Затоа се излагам на ризик да ме наречете модераторска овца и да ви речам назад на темата.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
smizlicka напиша:
:wink: za mene e slabost da places pred drugi i nikad ne bi placela.mozebi porano
sum placela,ama sega ne,nikogas poveke nikogas!!i tocka:icon_lol: :icon_lol:
zasto de?
veke ednas se izjasni deka e slabost.
ajde objasni mi zasto?
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
aman toa e nejzino mislenje i aj spooky ima pravo vratete se na temata :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom