Колку се обвинувате?

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Скоро за секоја ситница.
 
С

сашенко

Гостин
Абе не да се обвинувам и да се нервирам и да паѓам до депресии ама ја сваќам мојата грешка и си викам саше брат ти ја заеба работата сега и следен пат со повеќе памет.За било што кога ке се утне ја реализирам ситуацијата и увек наоѓам и некој дел каде јас сум згрешил или сум можел поинаку да реагирам.Се критикувам и си признавам самиот на себе ама не да жалам за тоа до толку многу и да западнам во очај поради тоа.Нормално другите никогаш не дознаваат за тоа :icon_bigg
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
пааа во последно време многу и тоа неконтролирано ме обзема чувството на вина без разлика дали сум виновна или не, а тоа пак ми создава еуфорија која ме тера да летнам некаде да избегам, а кога сваќам дека неможам од оваа кожа подалеку, тогаш се повлекувам и отуѓувам се додека не ми помине.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Кога ќе повредам некој што ми значи за друго многу не се секирам.
 
V

Vollstandig

Гостин
Ретко ретко, ептен ретко незнам ич не се обвинувам освен некоја работа коа чќе ја напрам си викам оти ја напраев ама пак си најдувам валидно објаснување и сум во право:))
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Порано е многу ретко. Но последниве неколку месеци нешто како да се смени.
За најмали ситници се нервирам, мислејќи дека јас сум виновна за тоа што се случило.
Се нема случено такво нешто веќе некое време, но последен пат се обвинував за нешто што се случи на форум(не тука). Знам, глупа сум. Цело време си имав зацртано дека јас сум крива за се што се случи. Цело време мислев, а што ако не го пишев тоа, а што ако поверував на ХУ личноста, а што ако ...а што ако...
Ете се се изнервирав пак... :( кај се потсетив...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom