Колку сакате да сте сами?

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
па два, до три часа дневно... ако може
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
доволни ми се два три саати во денот да си ги посветам само на себеси, со добро музиче, добро расположение и добро се размислува....:smir:
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Сакам да сум сам онолку колку што сум им потребен на тие кои навистина ми значат нешто. Да седам сам онака еден час здодевно ми станува. Можеби едно половина час, али тоа во ретки случаи, коа ептен е “врело“ дома и би сакал да се тргнам од сите тие пискотници и викања. Али зотоа тука е мојата соба, музиката и интернетот. Па јбг, на крај краева идам надвор и ако треба у подрумот ќе седнам, со мобилниот и ќе чачкам нешто. Онака само 10-минутно мирување. Бидејќи колку повеќе ќе бидам сам, толку повеќе сакам да сум со некое живо суштество...
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Па у принцип не сакам да сум сама многу време пошо ми е досадно, обично икога сум сама, или се посветувам на козметички третмани кој треба да ги направам, или седнувам на компјутер и се едуцирам за различни програми кој ми се хоби, или пак се јавувам негде и одам на кафе, дружење и оговарање...ја мразам самотијата
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Малку чудно звучи ама уживам кога сум сам, можам да седам по цел ден во соба каде што има само маса и стол, ништо друго не ми треба, кога сум сам размислувам за работи за кои единствено кога си сам можеш да размислиш, сакам да сум сам затоа што знаеш дека имаш мир дека никој не ти прави лице, не ти ги кажува неговите планови кои не те интересираат, не ти кажува работи кои го мачат, не ти кажуваат што направил овај-онај, се разбира дека некогаш имам потреба од социјализација ама прекрасно е кога си сам во границите на нормалата.
 
T

TaMчЕ

Гостин
Сакам излегувања со големо друштво...но периодов некако сум тиња и повеќе сакам да сум сама во соба,со балади и лап топот пред мене...па онака асално да си се исплачам! До пубертетот ќе да е! :) Инаку сум тип на човек кој сака да се смее и да биде опкружено со луѓе :)
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
Во никој случај сам да не сум шо е досадно досадно е ептен некогш ко ќе ми се спие хаха
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Сеедно ми е дали сум со друштво или не , знам да се расположам самиот себе . Многу често водам монолог па и не се чуствувам , сам when i am Actually alone. (морав ова на англиски , на нашки не ми звучеше баш)
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
сакав да сум сама, ама сега кога гледам како е, ич не се издржува. абе не повеќе од 2 саати
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Убаво е да отидеш негде, на кратко период сам, пример неколку дена. Најдобро на планина, природа.. за да дознаеш уште повеќе за себе и за твојот вистински "дух" На таков начин дознаваме многу за најдлабоките делови од нас кои во социјалниот живот ретко доаѓаат на виделина (inner self) Сепак комуникацијата, пријателите, семејство социјализацијата се нешто без кое неможеме, барем не на долг период.
Се согласувам во целост...
Понекогаш неможам да се разберам себе па не очекувам ни од другите, понекогаш е пуста потреба да си сам...
Планина е правиот избор а на вакво место инструментална музика од типот Kiss the rain...
На периоди самотијата ми годи и не ми е потребен никој друг освен јас... но на секој му требаат фамилијата и пријателите :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
2-3 саати дневно, или еве 2-3 дена преку сила. Повеќе не сакам, досадно ми станува :)
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Па кога ме боли глава сакам цел ден да сум сам, да нема никој да ми се качува на глава...но како и да е кога се будам тогаш ми е најмногу потребна тишината бидејќи ако има некој дрдорко може да ми го расипа право целиот ден. (какелиот дено што знаете денот уште сабајле од сабајле се знае каков ќе е) Така да во текот тна денот едноставно не можам без било какво друштво :) па си барам спас кај другарите :3:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Понекош си размислував како би ми било на одреден период ево да речиме 1 недела да се отргнам од сите шо ги знам онака на непознат крај кај шо никој не познавам или едноставно нагде далеку на планина во некоја колиба психички да се одморам ... само не знам дали сум јас за то зато шо одма би нашла и запознала некој и би праела муабет.:pos2:
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Многу почести се оние моменти кога сакам да бидам сама, изолирана и далеку од сите. Некаде каде што ќе можам да се пронајдам себеси без сите оние секојдневни стресови и обврски... некаде каде што ќе можам да правам нешто сама, но креативно и рационално. Но има и такви моменти кога имам потреба од моите најблиски, а тоа особено го разбирам кога ќе седнам да јадам сама и сфаќам дека имам потреба од моето семејство и од секојдневните муабети со нив (која потреба за среќа секогаш ми е исполнета :)).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom