Колку сакате да сте сами?

П

Пепси_

Гостин
Бидејќи денес се има помалку и помалку добри луѓе, луѓе-пријатели на кои можеш да им веруваш да споделуваш и добро о лошо во тој случај подобро е човек да биде сам одколку да доживува разочарување од "блиските".
Точно така !Не дека сакам да бидам сам ама почесто сум сам и некако ми е добро а некако и ми е грдо оти сум сам.
 

Tired..

of fаke fаces
Член од
16 октомври 2010
Мислења
150
Поени од реакции
19
Па како и секој и јас си имам потреба некогаш да бидам сама.
Но, не обожавам долго да сум сама.
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Имам моменти кога имам потреба да сум сама.Но и кога го имам ова чувство е краткотрајно.
Сакам да бидам опкужена со луѓе околу мене.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Интровертна особа сум , преферирам да сум сам.
Не дека не сакам да бидам околу други луѓе , едноставно кога сум сам се чувствувам поубаво и „поодморено“ .
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Е тoa тек сеа ќе видам.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Имам моменти кога имам потреба да сум сама.Но и кога го имам ова чувство е краткотрајно.
Сакам да бидам опкужена со луѓе околу мене.
Исто и јас... ај да се опкружиме сами
 
С

Сатори

Гостин
Го посакувам концептот „ Сакам да бидам сам/а“, веројатно би дала се на светов за искрено да го мислам тоа и да можам така да живеам, затоа што она што е константно е она кое е релевантно, а годишните искучоци само го потврдуваат правилото.
Не сакам да бидам сама, преплашена сум до смрт од тоа да нема некој околу мене, да ме слуша, да ме чува, да ми овозможува да се рефлектирам себе во него за да можам да преживеам.Покрај тоа сакам да зборувам и сакам да слушам, не можам да поднесам да живеам во тишина, тоа е пекол за мене.
Социјалните контакти, посебно на оние кои што ги сакам, ми се водухот кој што го дишам, не знам како да постојам поинаку.
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Откако влегов во пубертет многу се променив т.е станав многу тивка и срамежлива. Некогаш и кога не сакам, однатре ме тера да ги игнорирам другите и да си бидам сама. Мислам дека лошо ми влијае на психолошката состојба
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
не баш често сакам да сум сам, така сум навикнат да има луге ама да не биде галама и турканици
 
A

Auditore

Гостин
Воглавно јас сум ти социјален тип, и повеќе сум по дружење, значи секогаш сакам друштво, но има моменти кога се изолирам сам на викендица, или на тераса, и си фино лепо средим мисли и дилеми и крај приче.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Многу сакам... ама ретко кога сум :)
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
голем самотник сум и обично времето го поминувам сама и нејќам да бидам со некој кој што не ми одговара само колку да не бидам сама. Ама се дешава на периоди многу сакам да бидам со некој, едноставно си имам потреба од муабет што е и нормално.
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Често сакам да сум сама и да размислува, некогаш имам потреба само да ќутам, сакам кога можам да сум препуштена сама на себе без некој да ме прашува што ми е цело време, а за што немора да има причина.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Доста често, обично фаќам шетња на кеј и не кажувам на никој од другариве, нормално за да бидам сам :) Претежно кога сум во лошо расположение, али и тоа зависи некад па кога сум лом сакам да се видам со другариве и да ги тргнам мислите, но претежно сам одам да размислувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom