Колку сакате да сте сами?

Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Си се чудам ама дефинитивно не наоѓам ист јазик со повеќето луѓе така да освен оној круг на најблиски пријатели со кои сакам да го трошам времето највеќе сакам да сум сама. Незнам уште од малечка сум била таква. Понекогаш се осеќам како само тишината да ме разбира, а има и моменти кога очајно ми требаат многу луѓе и гужва и во тие моменти ептен одлепувам
 
U

UniqueGirl

Гостин
Сакам мастурбација без никој да ми пречи.
Така се релаксирам, што значи дека навистина често сакам да сум сама.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.751
Поени од реакции
12.069
Сакам мастурбација без никој да ми пречи.
Така се релаксирам, што значи дека навистина често сакам да сум сама.
И јас исто...сакаш двајцата да бидеме сами? Ти сама, јас сам заедно:vozbud:

Обожавам да сум сам, посебно летно време кога можам после туширање да си се прошетам гол низ дома:toe:
 

hellboysk

Зависник
Член од
11 април 2010
Мислења
39
Поени од реакции
1
Ретко сакам да сум сам но кога ке решам да е така ептен се изолирам ... :toe::salut::nesum:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не ја сакам самотијата. Ги сакам само миговите кога сум сама со себе. На работа ова е невозможно, дома скоро невозможно, но кога сите ќе заспијат ноќта и јас често остануваме во дружба.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Има моменти дека шо мислам дека ке прснам и сакам да сум сама со своите мисли да ги средам а не да се истурам на оној кој прв ке ми пријде.А инаку сум држељубива личност и не сакам да сум сама.
 
Член од
7 март 2010
Мислења
22
Поени од реакции
1
Ја мислам дека нема тип кој е целосно за постојано дружење или за постојана излоација.Лично јас потеребата од луѓе ја поврзувам со мојата емоционална состојба.Кога сум среќен и исполнет тогаш ни би ми пречело кој и да е поред мене.Но во моменти на потиштеност и душевно болка имам потреба само од самиот себе и дури и најмалиот шум од човек(а богами и од други работи)може да ме извади од кожа...
Потребата да самуваш е од човековит карактер и неговата психа...Како причина за самување може и да е срам,бес,лутина и многу други работи...Според мене,иако сите(претпоставувам дека затоа што не сум читал)даваат еден и ист одговор,сепак секој е индивидуално суштество со свои карактерни црти и со свои потреби и во конкретниот случај би се осамувало по сопствена потреба :)
 
Член од
15 април 2010
Мислења
15
Поени од реакции
2
Не сум од оние луѓе кои уживаат во самотијата, но секако дека понекогаш ми е потребна, а тоа би требало да бидат периодите во кои се чувствувам повредена, бесна, депримирана, лута, и слично. Во овие моменти најчесто сакам да сум сама затоа што не сакам другите да ме гледаат тажна, ранлива и расплакана, и можеби затоа што се чувствувам гордо кога ќе можам својот психички проблем да го решам самата.
 
?

..........

Гостин
Сакам да сум сам бар едно 5,6 часа во текот на денот, така сум навикнат дека живеам со двајцата родители кој 90% не се дома.
Неможам да смислам да живеам со цимери.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.506
Поени од реакции
4.273
За време на викендите по цели денови :tv:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
зависи од расположение....најубо сам да си :baeh: (кога си нервозен) бтњ има една интересна реченица САМОТИЈАТА Е НАЈЛОШОТО ДРУШТВО така да.....
 

Дракула

Baby join me in death
Член од
21 април 2010
Мислења
93
Поени од реакции
0
Секогаш сакам да сум сам, уживам да сум сам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.653
Поени од реакции
70.663
И јас сакам понекогаш да сум сам. Кога ми е тешко нешто, сакам да сум сам, и да си шетам низ маало САМ :). Кога е лето, најмераци е да си шеташ гол по дома :) и нормално сакаш да си сам:)
Во сите други случаеви поубаво ми е кога имам некој крај мене :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom