Колку реално сакате оралка? (и општо за орален секс)

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас не знам зошто некои од жениве (еве Дани на пример затоа што се погоди последна да пишува на темава) не сакаат да си признаат дека поголемо задоволство им е партнерот да им пружи оралка.
Пријатно и убаво е да гледаш како партнерот ужива додека си "везеш", те возбудува повеќе тоа што гледаш гримаси, слушаш воздишки. Но ништо не може да го замени чувството кога топол и мек јазик прави кругчиња (тријаголници, правоаголници :pos: ) на интимното место и шмукање со усните :D
Затоа Дани, ќути си! :pos: :pos:
 
Член од
26 август 2005
Мислења
88
Поени од реакции
2
орал

Орален секс не ме пали нешто посебно. Сеедно ми е дали ќе добијам или ќе дадам. Да, убаво е да гледаш како девојката се грчи од сласт, ама тоа не е ништо во споредба со сласта од здраво олдскул пеглање.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Колку пишуваат ова жениве по форумов дека го практикуваат оралниот секс, ќе помислиш дека е стварно така во реалноста :P Светот не е розов :pos: :pos: :pos:
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
StenmarC напиша:
Колку пишуваат ова жениве по форумов дека го практикуваат оралниот секс, ќе помислиш дека е стварно така во реалноста :P Светот не е розов :pos: :pos: :pos:
па мислиш не???
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
StenmarC напиша:
Колку пишуваат ова жениве по форумов дека го практикуваат оралниот секс, ќе помислиш дека е стварно така во реалноста :P Светот не е розов :pos: :pos: :pos:

E, pa, ako sakas da ti pruzaat oralka, ke treba i da pruzas.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
До Divine...

Злато, јас ептен те разбрав што прашуваш... И не се замарав со 1-0 или слично... Ама јас ти кажав... не е фер према таа што ќе го прави тоа со мене, тука со цело срце да го објаснувам....

Ќе се излаже човек ќе каже дека некоја цура некад свршила икс-пати и ќе нагрвалат луѓето мислејќи дека се треба да е достапно на јавноста!!!
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
FortunE напиша:
Јас не знам зошто некои од жениве (еве Дани на пример затоа што се погоди последна да пишува на темава) не сакаат да си признаат дека поголемо задоволство им е партнерот да им пружи оралка.
Пријатно и убаво е да гледаш како партнерот ужива додека си "везеш", те возбудува повеќе тоа што гледаш гримаси, слушаш воздишки. Но ништо не може да го замени чувството кога топол и мек јазик прави кругчиња (тријаголници, правоаголници :pos: ) на интимното место и шмукање со усните :D
Затоа Дани, ќути си! :pos: :pos:
Твое мислење-не го наметнувај на сите .
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не го наметнува бе, како што си рече - нејзаино мислење.

А јас пак мислам дека на жените како Дани (каква генерализација еј!) се им се паѓале бош фраери кои незнаеле да лижат ко мушкарчина! :)

Оние другите жени пак кои нејќат да бидат лижкани се тие со неспастрените (фриз, мирисче и остало) и си викаат: "Леле, срамота, како да му дадам да ме лиже".

Трети има?
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Мистичен напиша:
Не го наметнува бе, како што си рече - нејзаино мислење.

А јас пак мислам дека на жените како Дани (каква генерализација еј!) се им се паѓале бош фраери кои незнаеле да лижат ко мушкарчина!

Оние другите жени пак кои нејќат да бидат лижкани се тие со неспастрените (фриз, мирисче и остало) и си викаат: "Леле, срамота, како да му дадам да ме лиже".

Трети има?
Пак не ги читате моите постови па реплицирате без врска :) Јас си кажав јасно и ГЛАСНО :) :) дека едното не го исклучува другото - значи сакам и да пружам а и да добивам само дека нормално повеќе сакам едно од тие две работи. Што секад само на мене ќе ми се навртите еееее више! :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
И Дани, не се тревожи толку, твојот пост беше последен кога сакав да постирам јас. Само не се сложував со твоето мислење, а на човек кој има свој став, не може да му се наметне туѓ:wink:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Мистичен напиша:
Не го наметнува бе, како што си рече - нејзаино мислење.

А јас пак мислам дека на жените како Дани (каква генерализација еј!) се им се паѓале бош фраери кои незнаеле да лижат ко мушкарчина! :)

Оние другите жени пак кои нејќат да бидат лижкани се тие со неспастрените (фриз, мирисче и остало) и си викаат: "Леле, срамота, како да му дадам да ме лиже".

Трети има?
Има! Жени кои не сакаат да им се пружи оралка, затоа што се плашат после да не треба тие да лижат:icon_roll
 

Kajgana Shop

На врв Bottom