Колку знаете да сакате?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Знам да сакам кога некој/а стварно заслужува. Ама некогаш една грешка е доволна да се свртам и толку.....
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
brzo se zaljubuvam ama i brzo se odljubuvam ...... ama nekogas toa moze da trae baja vreme ...... sega veke sum povniamtelen ednas se izgorev ubavo, a toa mnogu me kostese
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Кога сум заљубена сакам со целото срце, целосно и се посветувам на личноста што ја сакам, бидејќи љубовта за мене е најубавото нешто во светот, но грешам кога во таа личност имам преголема доверба и сум наивна, најверојатно бидејќи претпоставувам дека таа личност ме сака исто онолку искрено колку и јас него :toe:

Премногу сум наивна кога мислам дека кога двајца се сакаат искрено, не постои ни гордост, ни манипулирање, ни мамење...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
кога некоја ја сакам, ја сакам со цела моја душа, без никакви ограничувања, значи знам да сакам и тоа многу
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
па мислам дека за ова прашање одговор може да добиете од девојка ми.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Znam da sakam so celoto srce i so celoto moe bitie:) Koga sakas so celo srce sakas bez rezervi, bez normi i pravila, sum sakala taka ama ne veruvam deka pak ke mozam tolku mnogu da sakam, toa se gubi, se saka samo ednas taka i tolku, ne zboruvam deka ima samo edna vecna ljubov, tuku samo edno takvo sakanje, takva ljubov, samo eden takov plamen sto gori. Sum gi otvorila portite na srceto i se ga se otvoreni no malku podzatvoreni:) I koga ke stignam na rabot od mojot zivot ke se svrtam nanazad i ke kazam deka cesto bev izigrana, predadena, neverna, prokleto neverna, no ZNAEV da sakam vo vistinska smisla na zborot!
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Од тука па до небото.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
JASMIN напиша:
Од тука па до небото.
и назад најверојатно..али пази таму горе, разреден е воздухот.
Се се случува кога си со лесна глава:)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
elen4e_bonjovi напиша:
Imate devojka i mnogu si ja sakate....Vo vistinska smisla na zborot ili kolku da se rece...Kolku znaete da sakate i do kade bi odele za ljubovta...So bi napravile za taa so vikate deka vi pretstavuva izvor na zivot, i najubavo vi e so nea?

Ocekuvam iskreni odgovori...
Искрено последниве две недели девојка ми гадно ме избегнува, моментално не сме во врска а и како што тргнале работите нема ни да бидеме.
Некам да се искажувам пред цел форум што се би направил за да бидам со љубената, но морам да кажам дека би се откажал од многу работи само за да почувствувам повторно љубов, нежност и сигурност од таа личност.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
koga zasluzuva nekoj ke go sakam premnogu i ke ima se do mene .. se dodeka ne me povredi ili izneveri :toe:
 

LaTiTeA

Ветена госпоѓица Маленковска
Член од
17 април 2007
Мислења
156
Поени од реакции
2
Никола напиша:
и назад најверојатно..али пази таму горе, разреден е воздухот.
Се се случува кога си со лесна глава:)
И може да и пукне таму горе, one big helium balloon.

Незнам да сакам други освен себе си, себичноста ми е главна особина на тоа поле.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Necrophilia напиша:
Некам да се искажувам пред цел форум што се би направил за да бидам со љубената...
Yeah right.

Него на темава... Кога сакам, сакам со цело срце.:) Малце повеќе ми треба за да засакам, ама кога ќе засакам многу се приврзувам за луѓето (без разлика дали партнери, пријатели, семејство...) и се правам за нив.:) Ова особено важи за пријателите.
Со партнерите, што знам... Знам да сакам кога сакам, само најчесто не многу долго трае тоа.:)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Не знам баш. Не дека не сакам. Не знам да се изразам правилно како и повеќето. Луѓето со медицински докторати имаат термини. Да не навлегуваме.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
elen4e_bonjovi напиша:
Imate decko/devojka i mnogu si/go ja sakate....Vo vistinska smisla na zborot ili kolku da se rece...Kolku znaete da sakate i do kade bi odele za ljubovta...So bi napravile za toj/taa so vikate deka vi pretstavuva izvor na zivot, i najubavo vi e so nea/nego?

Ocekuvam iskreni odgovori...
Право да ви кажам се замислив за коментар.... дали знам да сакам и дали повторно би сакал некого ?? Па ако знаечи да сакаш некого , секој месец додека сте биле во врска си правел барем една вечер во месецот да биде посебна, или дека во секоја ситница си барал некоја смисла да ја посветиш на неа, дали секоја до пола песна испејана од срце е посветена на неа.... значи дека сакаш , значи сум сакал ....
Што сум направил.... долга листа е..... значи скоро секој месец едан вечер посебна ..... вино , свеки , рози .... секој месец нешто ново , ... идење Кино... идење на куглање .... луна парк... виканд планина .... езеро ... шетање во парк ...... ресторант...виолина само за вас ....
во постела ливчиња од рози.... соба осветлена со мали свеки .... направена вечера со црвено вино....и скриен подарок (после кино,луна парк и друите работи што ги пишав)...
и на крај дечки знаете што заклучив,не заслужува толку внимание да се даде на една личност....
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Знам да сакам ама тешко таа што не може да запримети
 

Kajgana Shop

На врв Bottom