Колку ви значат модните марки

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
dajdo напиша:
mnogu e stara ofaa fraza mnogu kazi mi n ti e merak non stop da se oblakash u diesel i replay i beneton znam deka sum u pravo nemoze nikoj tuka da mi kaze deka ne sum zatoa shto toa e taka za site
Epa bas u tie marki ne mi e merak da se oblakam zosto rabotite im se mnogu tesni takvi pripieni uz telo,a jas takvo nesto ne mozam da nosam,me zivcira i ke go iskinam u sred nosenje,a ti kazav ednas i ke kazam uste ednas,markata ne mi e bitna,mozam i na pazarce da si najdam nesto interesno i ke go nosam!
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Abe OK nemora da stane zbor za ENERGIE ili DIESEL sfakash...ako nejkesh ti tesno na tebe mozesh da kupish orginalni stvari od TIMBERLAND , G-UNIT , AKADEMIKS , NIKE itn.
TAKA?
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Moze de moze,jas ne vikam deka ne nosam i raboti od marki.Sakav da kazam deka toa ne mi e presudno vo izborot na obleka
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ехеее колку исти (добро, слични) парчиња облека иам најдено едно од тера нова друго од некое спикано бутиче.. еднаш ме прашвит една другарка леле шуба дуксерица, од кај ти е! јас и викам од Дизел (а та беше од Охрид, од еден бутик).. и та рече демек аааа знам и јас сакав да купам таква ама се одлучив за друга.. После се усрами ко и ја кажав вистината дека немат врска то шо и реков. Сакам да кажам дека модните марки, барем мене, не ми значет. Демек ако е од некоја јака марка гарантирано е убо да ти стојт? Немат врска.. За можности, иам можности да купвам облека од Дизел, Риплеј, Мис сиксти, Манго и шознам јас, ама не е то поентата. Без размислување би се одлучила за нешо шо ми сејт убо а не шо е купено само за фалење.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Dizel ne kupuvam od princip! Ima sto pati po ubavi i pokvalitetni raboti niz gtc nego dizel i enerdzi! Marince, rabotite vo makedonskiot dizel se istite tie raboti koj gi ima i po eko i slicno. So istite etiketi!
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Dimitarc напиша:
Dizel ne kupuvam od princip! Ima sto pati po ubavi i pokvalitetni raboti niz gtc nego dizel i enerdzi! Marince, rabotite vo makedonskiot dizel se istite tie raboti koj gi ima i po eko i slicno. So istite etiketi!
Само цената шо им е фиууууууууууууууууу...
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Isto i na Skechers. A bas im go imam kefot ama ne veruvam da imat 48 broj patika :(
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Е за патики морам да признаам дека кејф ми прает марки како: Кеј Свис (иам, ама ич не ги чував па ми се пред рапаѓање), Скечерс, Ванс, Ди си итн.. ама не форсирам..
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Toreador напиша:
Isto i na Skechers. A bas im go imam kefot ama ne veruvam da imat 48 broj patika :(
Jas edvaj najdov 46 od niv ama od tie sto ne mi se svigjaa i gi bataliv
 
N

NightFuneral

Гостин
nikogas i nisto ne mi se svigalo so e marka.....ednostavno nema parce obleka od marka so mi se svigalo....bilo da e energy,diesel,neznam so.....hm...samo startkite so mi se od converse i martinkite(dr martens)...za cevli..
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Pa i vazno mi e i ne mi e vazno!Na primer za gaki maici so preramki takvi stvari ne mi e vazna markata no za ostanatoto mi e vazna no ne epten mnogu!Ne kupuvam od DIESEL,energie od takvite marki tuka od ZARA koga odam vo GRCIJA mark spenser, i drugi!
 
N

NightFuneral

Гостин
!Ne kupuvam od DIESEL,energie od takvite marki tuka od ZARA koga odam vo GRCIJA mark spenser, i drugi![/QUOTE]



uuuuu......grcka a?:) eve koj e po MARKITE:hump:
se salam
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
NightFuneral напиша:
!Ne kupuvam od DIESEL,energie od takvite marki tuka od ZARA koga odam vo GRCIJA mark spenser, i drugi!


uuuuu......grcka a?:) eve koj e po MARKITE:hump:
se salam[/quote]
Sakav da kazam za kremski marki!
 
Член од
6 јануари 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
Markite ne mi znacat (iako nosam megutoa ne e celata moja obleka marka) go nosam ona sto sakam sto mi se dopaga bidejki sepak oblekata ne ja pravi dusata na covekot neli? ...
inaku imav moznost da primetam deka mnogu gi napagate onie sto im znacat markite mislam deka nema potreba od toa sekok ima pravo na svoi mislinje pa duri i da gresi ...:)
P.S a( isto taka mnogu me nervira toa sto ima mnogu skart po prodavnicive kaj nas... )
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
princess :) напиша:
Markite ne mi znacat (iako nosam megutoa ne e celata moja obleka marka) go nosam ona sto sakam sto mi se dopaga bidejki sepak oblekata ne ja pravi dusata na covekot neli? ...
inaku imav moznost da primetam deka mnogu gi napagate onie sto im znacat markite mislam deka nema potreba od toa sekok ima pravo na svoi mislinje pa duri i da gresi ...:)
P.S a( isto taka mnogu me nervira toa sto ima mnogu skart po prodavnicive kaj nas... )
Не ги напаѓаме, само некогаш не иритира тоа што некои (не велам сите) неможат да сфатат дека човек треба да носи облека која ќе му личи и ќе се чувствува пријатно во неа. Тоа (нормално) немора секогаш да значи дека мора да биде „марка”. За некои, тоа мора да биде „марка”!

Ме иритираат и изјави од типот (на Офчар):
Ама ако јас сум платил 8.000 а ти си платил 800.. кој ќе биде поголем фраер у град? :) :)
Како може некој вака да збори?

„Фраер” ќе си остане фраерот, а не тој што платил повеќе пари за гардеробата. Некој и со фармерки од 800 денари (како моите) ќе ја ќари најдобрата девојка таа вечер, а некој со парче (марка) од 8.000 ќе ја помине вечерта фалејќи се што купил... :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom